Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Sumnjam da je to samo skini dobos a stavi disk... ima tu prepravki... sta je sa glavicinama, kljestima, rucnom... ja msm da se mora komplet zadnji most prebaciti.. to je najlakasa i najbolja opcija.. onda stavis diskove, klijesta pa spojis sto je potrebno ;)
 
Član
Zamjena opruga??.
Je li problem uradio bih o za koji dan sam,skinuo amortizer zamijenio opruge i vratio ;)
 
Član
edo_benz je napisao(la):
koje prednje zadnje,problem nikakav ;)

Prednje,kako da ih najlakse zamjenim..Kazu mi da ih trebam uhvatiti necim prvo pa skidati aksijalni lezaj :icon_question:
Jer su pod prtiskom da ne izbiju :cool:
 
trebaju ti sabijaci za opruge ako budes bez njih radio planiraj posjetu stomatologu ili hirurgu zavisno kakve srece budes bio ;)
ako neko ima da ti pozajmi sabijace onda nije nikakav problem usput kad budes mjenjo moj savjet ti je da obiljezis kako ti je stojo amortizer na glavčini da nebi moro radit i špuru a obavezno mu stavi i nove šolje tj. aksijalne lezajeve jer nisu nesto para a kad ti odu moras opet sve rastavljat a kostaju 12.5KM ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
trebaju ti sabijaci za opruge ako budes bez njih radio planiraj posjetu stomatologu ili hirurgu zavisno kakve srece budes bio ;)
ako neko ima da ti pozajmi sabijace onda nije nikakav problem usput kad budes mjenjo moj savjet ti je da obiljezis kako ti je stojo amortizer na glavčini da nebi moro radit i špuru a obavezno mu stavi i nove šolje tj. aksijalne lezajeve jer nisu nesto para a kad ti odu moras opet sve rastavljat a kostaju 12.5KM ;)

Solje cu uzimati mislim aksijalne..samo m ireci kako cu to obiljeziti na glavcini,zar ne idu u dva sarafa,sta imam oboljeziti to mi nije jasno ako idu u rupe od sarafa :icon_question:
Gdje da ih obiljezavam?
 
Član
Da li bi mi neko mogao pomoci u stelovanju karburatora,inace je u pitanju golf 1 1.3 tek sam ga uzeo,radio je normala ,malo sam ga probao i odjednom podje na 3 klipa radit i zivljaka bacat benzin,moguce je da je zacepio,a i nije,mozda je i svjeca i i nemora bit, uglavnom mi i ne radi na saugu kako treba pa bi to trebao malo ...

i oko elektronike i jos nesto spojeno je tako da mi radi desni far i lijeva stopa,a lijevi far i desna stopa ne rade,takodje ni zmigavci ne rade nemam svih releja a momak od kojeg sam uzeo kaze da je sve radilo i bez tih releja?
Ima svega saso mange,uglavnom hvala na pomoci ma kakva bila :cool:
 
Član
Pozdrav,moze li mi neko razrijesiti dilemu?Namjeravam da uzimam golfa 4 1.9 tdi pa me interesuje koji je motor bolji,pouzdaniji,jeftiniji za odrzavanje,PD ili bosh pumpa,koliko KW preporucujete za nezahjtevnog korisnika i da li se moze na osnovu vanjskih oznaka na vozilu znati koji je motor u pitanju?
 
Član
tdi 96kw 6 brzina ako ces vec tdi. ti motori su jako dobri i extra idu, dva tri druga imaju te motore i nikad problema, samo redovan servis i to je to. jos ako ubodes highline onda je to pravo veselje:cool::cool:
 
Član
Zna li neko gdje bih mogao kupiti soket/konektore za H1 sijalicu na području Sarajeva?



h1-lampenhalter-pbt-pei.jpg
 
Potreban savjet sta da uradim

Radi se o golf 3 1.9 TDI kada auto radi na leru upali mi se lampica od grijaca i blinka cijelo vrijeme sve dok ne pritisnem kocnicu i kad pritisnem ugasise i kroz odredjeno vrijeme opet se upali znal ko sta bi moglo da bude...

nisam htjeo otvarati novu temu pa sam ovde pisao ! Hvala
 
Član
jesi pregledao stopove, dali rade stop svjetla kada stisnes kocnicu. 99% ti ne radi stop prekidac
 
Top