Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
pioneer_09 je napisao(la):
Čuj pusti ti ove ispod. Turbina uvijek radi, samo što ti nju čuješ tek oko 2000 obrtaja.

Pajonirče, reče nam fino čovjek da nas pusti, ispod smo.:D
Nek' ostane pri tom mišljenju i neka mi nemamo pojma.
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Čuj pusti ti ove ispod. Turbina uvijek radi, samo što ti nju čuješ tek oko 2000 obrtaja.


Ne znam ja svoju cujem i na 1200. (Ne napinjem sluh nego je bas cujem)
Bio ispo neki saraf i kad su u servisu stavili tako je :icon_rolleyes:
 
Član
najbolji nacin za provjeru je da se skine crijevo usisa s turbine,dok auto radi na leru,i da se u turbinu stavi prst pa da se provjeri.

Prije provjere,pozeljno bi bilo da se nokti ne sijeku neko vrijeme:D
 
Član
Bi li mi netko mogao izmjeriti koliko je cm prednja orginalna ralica od poda, i koliko je visoka gti ralica. Radi se golfu 3, ali da nije nista dirano na njemu što se tiče spustanja i to. Hvala unaprijed.
 
Franki je napisao(la):
Bi li mi netko mogao izmjeriti koliko je cm prednja orginalna ralica od poda, i koliko je visoka gti ralica. Radi se golfu 3, ali da nije nista dirano na njemu što se tiče spustanja i to. Hvala unaprijed.

"Bi li mi netko mogao izmjeriti koliko je cm prednja orginalna ralica od poda"- eh ovo ti pitanje ne znam moze svasta bit nesto je do guma nesto do felge opruge i tako to ;)

vr u sredini visine 9 na krajevima 11 cmm obicna ralica je u sredini 7 cm na krajevima 4 cm
 
Član
Konkretno mene ovo zanima. Ja sam i naveo ako netko moze izmjeriti sa obicnog auta da nije nista dirano na njemu i da su nimenzije guma 185 60 14


http://www.zaslike.com/viewer.php?file=u79yivp0zlahkf5uj.jpg

Hvala na pomoci
 
Moze pomoc, kod jarana mi se na 4ci golfu desava da je kvacilo nekad skroz mehko i lagano a nekad malo tvrdje? Sad da li je to individualno ili...?
 
Član
poz pitanje za iskusnije ... planiram sebi uezi auto nisam dosada imao auto pa koga god pitam za auto koje mi se svidja on mi okrene neku drugu pricu bolje ti je ovo i slično...prevashodno me interesuje da je auto od 2006 godišta i malđe da imja 5-oro vrata naravno dizel...svidja mise pežo (al nisam naleteo ni najednog sa godistem koje mene zanima npr 307 ili 308..ujedno kolika je razlika u potrosnji i u servisiranju izmedju 307 i 308) onda mozda neki opel-astra, toyota auris (mada nju je tesko nac za toliko para) ..... valja ce neko napisat nesto pametno :p...pozZ:cool:
 
Član
Imam pitanje. Posle ugradnje xenona, svjetla mi se ne pale svaki put, to jest kod mene se svjetla pale kad se upali auto, ne moram na prekidac. Uvjek se upali desno svjetlo, a lijevo samo bljecne. Tako vozim 2-3 minuta, ugasim auto i upalim ga i sve je ok.
Jos mi se desava da mi resetuje sat kad ga upalim, to mi se nije prije desavalo.
Da li da reklamiram balasti, to jest xenone, ili da skinem relej ili sta li vec pa da svjetla palim na prekidac, valjda bi to rjesilo problem.

Ako budem htio da ponovo vratim da se pale na prekidac, posto to nisam ja ugradjivao, gdje da trazim te releje koji su spojeni na bravu, ili sta li vec da bi se palila svjetla posto se upali auto.
 
Član
imam mali problemcic, kada idem malo brze npr 80 i kada pocnem da kocim nesto kao huci u prvom desnom tocku, dali su mozda disk plocice otisli? :icon_smile:
 
Član
@ Miky

Moze biti svasta, disk,guma neizbalansirana i deformisana,felga,lezaj.. kod mehanicara i vulkanizera za pocetak :)
 
Top