Astra 1.6 16V by Zera

Astra 1.6 16V by Zera

Član
Potrosnja plina mi oko 8,5L otvorene

Juce vozio Prijedor-Jalah i nazad, ukupno 300KM. Prije voznje nasuo pun rezervar plina. Jutros opet nasuo nakon 300KM ca 25L Plina = 8,3 L

Da li je to OK? Inace mi je otvorene uzimao oko 5,5-5,9L benzina
Nije ok... meni corsa sa 92kW i potezanjem uzme ispod 8... ljepse voznje uzme nesto sitno ispod 7 ako nema brzina vecih od 160...
prati malo duzi period potrosnju, u tank meni nekad ubace 29 litara a znali su i po 34l... svaki put prazan-iskljuci plin i prebaci na benzin
sad sipam kad otprilike mislim da imam 2-3l u tanku da ne prazni skroz
ako si dobro izmjerio, prevelika je razlika, trebala bi ti uzeti litar vise nego benzina...s tim da se i u glavi desi stosta kad vozis na plin, ne brines za potrosnju pa malo cesce stisces... prvo to prekontrolisi :D
 
Plina će trošiti više od benzina ali može ti majstor koji je ugradio regulisati a sve ovisi kako ti voziš.Ako misliš više stiskati i da ima snagu na plinu onda će malo više trošiti,a ako normalno voziš bez nekog pretjeranog gasiranja onda ti majstor može naštelovati da manje troši ali će biti i slabiji.Uglavnom uvjek više troši plina ali plin je duplo jeftiniji od benzina.
 
Član
Moze biti i to da nr sipaju sve pumpe istu kolicinu. Tri puta sam do sada sipao na tri pumpe. Vidjecu i sa majstorom sta on kaze
 
Član
Ma samo prati par tankanja i nadjes neki prosjek i to je to...Ako je trosila ispod 6 benzina, plina ne bi smjela uzet preko 7...
 
Član
Kolko sam upratio skoro si ugradio plin. Treba vremena da se sistem razradi, dizne ti nisu najbolje ustimane pa ubacuju previse plina, to je normalno u pocetku. Zar ti majstor nije rekao da poslije odredjenog broja kilometara dodjes na kontrolu odnosno na ponovno stelovanje plina?
 
Član
Kolko sam upratio skoro si ugradio plin. Treba vremena da se sistem razradi, dizne ti nisu najbolje ustimane pa ubacuju previse plina, to je normalno u pocetku. Zar ti majstor nije rekao da poslije odredjenog broja kilometara dodjes na kontrolu odnosno na ponovno stelovanje plina?
Rekao sta god bude da dodjem... Nista konkretno
 
Član
Ko ti je to rekao bgt

Meni je auto trosilo 13 benzina, plina 15,5 sto je normalno, tako da se ne sekiraj to ti je to ;)

Vozim opela 1.8 sa vise snage i litar-skoro litar i po- manje trosi od ove astre.
Na 13l je 2.5l vise oko 20%
Na 6l su 2.5l vise oko 40% vise goriva
NIJEDAN uredan plinski uredjaj nece potrositi 40% vise goriva
 
Član
a8154a37b82a5e5851b408484c659510.jpg


Danas smo otkucali 140k
 
Prefina kilometraža za auto koje ima 15 godina.Malo mi je nejasno ali ispadne da godišnje prelazila manje od 10000km.
 
Top