zvuk

zvuk

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bosko je napisao(la):
mario_audi je napisao(la):
imo je jedan moj jaran na seat leonu 1.9 tdi 150 ks drugu ispušnu granu+komplet protočni lonac i gljivu a i veću turbinu od bmw 530 d i jos razno razne prerade..uglavnom da skratim auto je imao sa nitrom oko 300 ks i super mu se čula turbina...moj savjet ti je samo protočni lonac i samo GAS...;)

hajd jos nam samo reci da se radi o zoranu iz gorice, leonu sa tablicama ZG7777VG, turbu Garett GT22 itd... ne razumijem uopste spominjanje ovoga jer poredis babe i zabe, al eto.

Da da, on je izmijenjo pola motora i citav izduv...ja ipak ne bi isao u tolku krajnost...a ako se radi o tom momku; i ja sam cuo za njega, auto je bolesno, perverzija...nisam siguran za godiste tog leona, mozda cak i motor nije iste generacije...
 
Član
mirso je napisao(la):
bosko je napisao(la):
da ne zaboravim, blow off valve - BOV, koliko je dobar, toliko je i tebi nepotreban, pogotovo ako nisi radio turbo upgrade, on u svakom slucaju sluzi svrsi, smanjuje stres cjevi i odbacuje visak pritiska, ali nemoj zaboraviti jednu stvar, taj zrak koji se pusti u atmosferu pomocu BOVa je prosao i izmjeren na MAF senzoru (masse messer, mjerac protoka zraka itd) i auto ga ima registrovano da je tu, a ti si ga ustvari ispustio, to isto tako ima i svoje mane i potrebno je posebno obratiti paznju na to i rijesiti to kvalitetno. Moram da te ispravim, BOV ne daje "zvuk" pri pritiskanju kvacila, nego se kod dizela uobicajeno koristi rjesenje da se stavi prekidac t.j. senzor kada pritisnes pun gas, i kada ga pustis da on okine BOV. (Znaci pustanje gasa, a ne pritiskanje kvacila) imas i drugih BOV rjesenja naravno... mrsko mi sad pisat vidim da te to i ne interesuje bas najvise.
btw
Reci mi na kolko ti turbo sad nabija pritisak u bar, jel znas ?

Drug, hvala puno na komentarima, puno su pomogli :) Ona prva opcija mi se najviše svidja jer ne bih volio ništa da radim na uštrb snage motora...

Nažalost, nisam siguran koliko bara sad turbina nabija...1,9 TDI (fabrički 105 ks) chipovan, dakle kolko bi otprilike moglo da bude...jel se može to negdje kod nas izmjerit?

p.s. ma da, BOV me nešto posebno i interesuje sad zasad...previše zajebancije je s tim na ovim motorima...

lov2xlr8 je napisao(la):
ma mirso prodaj dizela kupi benzinca,recimo cupra model i rahat si

aha, al valjalo bi dodat još jedno 25.000 KM što je malo puno za zvuk jelde :D Ostaje se pri TDI-u zasad ;)



ma nista, ovo ti je kompleton rjesenje, u TZ ima taj covjek koji je radio izduv na nurijinom golfu, imao je zvuk, pa recimo kao da avion polijece kada mu se doda gas, medjutim, kod tebe nece moci biti taj intenzitet zvuka jer je na tom autu bilo jako puno prerada, ali opet, ja mislim da ces biti zadovoljan, koliko se sjecam, kompletan rad na svemu, znaci skidanje katalizatora i zamjena auspuha od zadnjeg lonca do kraja (njemu je jos uradjen mod, 2 nikl auspuha na sredini, pa ti vidi dal to hoces ili ne) je bio meni se cini 400-450 KM, mislim, nije jeftino, ali lijepo izgleda, profesionalno je i sluzi svrsi toj koju ti zelis.
 
Član
Deyo je napisao(la):
Hehe, mirso ima da nas častiš, zvao sam čovjeka na mobilni da ti napiše savjet :lol: Dotični AUSPUHISTA je onaj tamo kod tenisa ;)

e buraz, pa hvala :cool: ali ne znam ni kakav je taj kod tenisa tamo, zna li dobro svoj posao? Posto sam kao i vecina nas ovde izbirljiv ko mi radi oko auta :)
 
N

nenad

Otidji do Amira kod Tenisa, lik radi auspuhe u onoj garazi, sigurno ti on moze nesto napraviti to ti garantujem. Jeste skup ali zna svoj poso.

PS: Radio je Nuriji na Golfu komplet izduv.
 
Član
taj leon je prodat, a zoki prvobitni vlasnik je ovdje na forumu, na tom autu je uradjeno puno modifikacija,

turbo, dizne, bregasta, izduv, usis, sinter, IC, itd... tebi to ne treba, i glupo je porediti ovo sto ti hoces da uradis sa tim leonom.
 
Član
Astra je napisao(la):
kod koga si chipo mirso,i kako te motor slusa dosad? Sorry za off...

Chipovo kod Kukića, dosad prešo preko 40.000 km s chipom, auto vuče puuuno bolje, a nisam nikad nikakvih problema imao što se motora tiče. Sve pohvale što se mene tiče...

eto, dosta za off topic ;)

bosko je napisao(la):
ma nista, ovo ti je kompleton rjesenje, u TZ ima taj covjek koji je radio izduv na nurijinom golfu, imao je zvuk, pa recimo kao da avion polijece kada mu se doda gas, medjutim, kod tebe nece moci biti taj intenzitet zvuka jer je na tom autu bilo jako puno prerada, ali opet, ja mislim da ces biti zadovoljan, koliko se sjecam, kompletan rad na svemu, znaci skidanje katalizatora i zamjena auspuha od zadnjeg lonca do kraja (njemu je jos uradjen mod, 2 nikl auspuha na sredini, pa ti vidi dal to hoces ili ne) je bio meni se cini 400-450 KM, mislim, nije jeftino, ali lijepo izgleda, profesionalno je i sluzi svrsi toj koju ti zelis.

Ma da, mene fakat samo zvuk interesuje što se ovoga tiče...Hvala ti...otići ću da popričam malo s čovjekom ;)
 
Član
nenad je napisao(la):
Otidji do Amira kod Tenisa, lik radi auspuhe u onoj garazi, sigurno ti on moze nesto napraviti to ti garantujem. Jeste skup ali zna svoj poso.

PS: Radio je Nuriji na Golfu komplet izduv.

Ne da je skup, malo je rec, nego sam se posvadjao s njim neki dan jer voli pametovat takodjer. Nek cijeni svoj rad, svaka mu cast ako moze, al' meni je digao pritisak minutu nakon sto sam mu usao u garazu.
 
Član
trizex je napisao(la):
nenad je napisao(la):
Otidji do Amira kod Tenisa, lik radi auspuhe u onoj garazi, sigurno ti on moze nesto napraviti to ti garantujem. Jeste skup ali zna svoj poso.

PS: Radio je Nuriji na Golfu komplet izduv.

Ne da je skup, malo je rec, nego sam se posvadjao s njim neki dan jer voli pametovat takodjer. Nek cijeni svoj rad, svaka mu cast ako moze, al' meni je digao pritisak minutu nakon sto sam mu usao u garazu.

Hehe a vidi sad to :icon_question:

A moram priznat da ovo nije prvi put da čujem negativne komentare za tog majstora...al eto ima i pozitivnih...elem, ne zna čovjek više šta da misli...kod nas je generalno teško naći dobre majstore kad hoćeš nešto da uradiš što nije redovan servis (i to iz iskustva znam)...
 
Član
Pa ja ne znam sta ima bit tezak il lagan, kazes covjeku sta hoces da ti uradi i on ti kaze moze tolko i tolko para ili ja necu to tako da radim, sta ti imas sa njim ulazit u rasprave kako nesto da uradi, ako ti se ne svidja kako radi brate pokupi stvari i razguli iz radione, nadji sebi nekog pogodnijeg... tezak, meni kad dodje neko na poso i hoce nesto i ako mi pocne pametovat kako hoce to, ja ga izbacim napolje. Ako znas sam uradi, ako ne, nek ti se uradi i suti.
 
Član
ih kad sam ja otiso kod njeg s dzipom,
reko hocu dvije rore nazad i da ima fin zvuk,stace ti dvije uzmi 4,evo uradicu ti 4,da bude niklovano chromirano da se mozes ogledat na auspuhu,al reko meni ne treba da se ogledam,stace mi to,hocu zvuk,
pa ovo ti ej najbolje,
prije tog jedno 1000x mi je reko da je jako skup i da mnogi odustanu kad cuju za cijenu..haj ba reko,dosho sam spreman sam da dam para i vise nego dovoljno,i sad objasnjava on meni,poce donositi neke sveske sa nacrtima auspuha,pa prica kako je on radio najbolje zvukove ovo ono.
ja kontam u sebi,pa remus bi ovog suhim zlatom platio ahahah
i ja opet nekad pitam posto je,cekaj da ti zavrsim sve,i opet prica,mnogi su odustali kad su culi za cijenu,al oni sto cijene kvalitet ostanu i urade.okej reko
i ta prva varijanta da se uradi od izduvne grane sa tim niklom il chromom da se ogledas ispod auta kosta 4400 maraka,aha reko,a ta obicna varijanta,obicna je 2400,nije kromirana.
super :)
fala dovidjenja prijatno .)


uglavnom sta hocu da kazem
remus,supersprint,sebring,bastuck,i ostale firme :)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
i ta prva varijanta da se uradi od izduvne grane sa tim niklom il chromom da se ogledas ispod auta kosta 4400 maraka,aha reko,a ta obicna varijanta,obicna je 2400,nije kromirana.
super :)
fala dovidjenja prijatno .)

hahaha e posteno se nasmija :D

lov2xlr8 je napisao(la):
uglavnom sta hocu da kazem
remus,supersprint,sebring,bastuck,i ostale firme :)

ma jasta, to je zakon...moze on radit extra, al da sta sjebe, to je neka garazica, ni garancije nit iceg, mozes pjevat borbene...moram se raspitat kako stoji Remus ili Supersprint sto tice TDI pd motora...znam da su u Zagrebu a ima i Lastovcic (kod covjeka servis ko u Nipexu, a radii samo auspuhe)...
 
Član
Meni je za postavljanje hromirane rore trazio 30 maraka, a to je da samo brusilicom odreze zavrsnu cijev koja kod dizela ide prema dole, i da zavrne roru. Za 30 maraka kupim brusilicu i pocnem i ja raditi ljudima u komsiluku :D
 
Član
ja cu opet ponoviti da je taj isti covjek uradio kompletan izduv, znaci modifikaciju, skinuo katalizator, skinuo zadnji lonac i sve iza, stavio svoj lonac i 2 rore na sredinu NIKLOVANE za 450 maraka, top kvalitet, premium sound - kao sto svi vec i znate. Za ostalo ne znam,.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top