Zlatna Vabija iz Mostara grada...

Zlatna Vabija iz Mostara grada...

Član
Evo konacno sam otpoceo svoj projekt sredjivanja unutrasnjosti Fabijane, tako da cu ovdje u ovaj topic stavljati slike, cijene i podatke sta sam dosad uradio...konstantno cu izmjenjivati ovaj prvi post, tako da znate gdje da gledate hehe... :lol:

Dakle, zasad nabavljeno:

- Kromirani obrub satova za obrtomjer i kilometar sat ( Cijena: 55KM )
- Kromirani obrub satova za kolicinu goriva i temperature ( Cijena: 25KM )
- Sporstke aluminijske pedale sa gumom, set od 3 komada ( Cijena: 70KM )
- Aluminijski umetci za unutrasnjost, set 24 komada ( Cijena: 220KM )


U planu za nabavku:


- Carbon dekor vrata, set od 4 komada (Cijena: 120KM )
- Aluminij-Akril sportski mjenjac ( Cijena: 150KM ) - NARUCENO
- Aluminijski konusi za otkljucavanje vrata, set 4 komada ( Cijena: 22KM )



***SLIKE***




--- SLIKE FABIJANE ---


















Toliko za sada, kad stavim sve narucene dijelove, bit ce jso slikica...zasad uzivajte u ovoj nakaradnoj fabiji hehe :lol:
 
Član
Evo ljudi, legli po prvi put ALU umetci u skodu fabiu na nasem forumu, a bogme meni se cini i u skodu u mostaru hehe.... Evo malo slikica, da vidite kako to figura...

BTW. na slikama od odsjaja su previse alu umetci ispali bijeli nekako, ali su inace vrlo slicni texturi inox serpama :lol:










Stvarno moram reci, kad sam cuo da su ovo naljepnice doslovno koje se lijepe na postojece dijelove, bio sam skeptican, ali super je ispalo.....Ajd e malo da cujem vasih komentara hehe :D
 
Član
Dakle, malo sam se ulijenio u vezi styl-a, pa da malo podnesem update....

DAkle u ovom paketu OPET - :twisted: - su mi "zaboravili" donijeti mijenjac, pa sam postavio nesto na sto sam zaboravio....

Dakle, idemo redom, postavljanje kromiranih krugova oko cajgera je teklo ovako:

1. Prekinuti napajanje sa aku-a, skidanjem kleme...



2. Iscupati jako lagano instrument tablu, i otkopcati dva kabela...




3. Rastaviti instrument plocu, iz plasticnog okvira, kako bi dosli do plasticne maske instrumenata...




4. Sve sastaviti i vratiti instrument tablu nazad...dakako nakon sto su prsteni nalijepljeni...




5. Sjesti i diviti se mom novom elegantnom dodatku hehe :lol:



...da ne bi ispao pravo lijen, uradio sam jednu sitnicu i za poboljsanje exterijera Skodillaca....a to je pogadjate- cupanje glupih blatarica sa zadnjeg branika....ide van...pi kaka :lol:

Prva slika bez blatarica, malo poblize slikano za detalje heh...



...i jedna slikica cisto da se malo divite, kako poboljsa izgled samo sitnica kao sto je skidanje jeftinih dodataka hehe...




...Eto toliko od mene za sada, za koji tjedan cemo rijesiti i mijenjac i dekore vrata, dosli mi juce gornji dekori ali toliko su jeftino i blesavo izgledali da sam ih vratio odkud su i dosli hehe.... 8)
 
Legend
Skodilak je standardica... al izgleda da nece biti kada prodje kroz tvoje ruke...

Sretno...
 
Član
Skoda k'o skoda ali vjerujem da nakon planiranih radova da ce ispasti super! Sretno u nastavku radova! P.S. Unutrasnjos je super ispala!
 
bolje ti je prvo uzmi neke moćne felge da auto sa vana izgleda malo bolje ovako je baš obična standardna pa onda neki ispuh i onda se sekaj sa tim krom stvarčicama u svakom slučaju cjenim trud pozdrav
 
Član
dadao_style je napisao(la):
bolje ti je prvo uzmi neke moćne felge da auto sa vana izgleda malo bolje ovako je baš obična standardna pa onda neki ispuh i onda se sekaj sa tim krom stvarčicama u svakom slučaju cjenim trud pozdrav

Ma prvo sam htio unutrasnjost rijesiti po svom ukusu, a onda sredjivat vanjski dio auta tako da mi se sve fino uklopi u jednu cjelinu, jos imam unura mjenjac i rucnu rijesiti, i onda cemo vani i flene, i spustiti je i prosiriti trag tockova za 6cm.....polako, nemam para an tone, pa malo po malo rijesavam stvari hehe :icon_biggrin:
 
Član
dadao_style je napisao(la):
OK sretno dalje ako si u mo javi se da zalijemo koju ija sam iz mo....

Ma nema problema druze, samo mi daj broj moba preko PM-a i zalit cemo koju hehe...ž

BTW sto se tice tockica kontam staviti nekad kad zavrsim interijer, Eibach opruge ( -30mm ), distancere ( + 30mm ) i SMC S8 tockice.....to su potpuno iste felne kao sto ih mozete vidjeti na pojedinim Audi A8-icama i 3-cama novim :icon_biggrin:

samo love treba skupiti, poprilicno ej skupo, oko 120€ po komadu, i onda jos gume uzimat...uglavnom sport od cca.1800 markica.....ufffff
 
bitno je da imaš volje da sređuješ auto samo polako bit će i para netrebaš žurit kuća se pravi čitav život auto se sređuje čitav život to je tako....
 
Član
Nesto me ovih dana ponio krom, sve vise licim na americkog seljaka hehe :lol:

Pa odlucio obogatiti malo vrata i stavio sam krom lajsnice,

Dokaz da ne treba biti skupo da bi bilo efikasno :lol: :lol: :lol: ...naravno cijenu cemo u najboljem interesu zadrzati tajnom hehe 8)


I to je ovako ispalo...

Vozacka vrata



Kokpit



Lajsna oko volana



Lajsnica kod mjenjaca



Lajsne na suvozackoj strani...bilo zaguljeno za uradit zbog pretinca grrr



Zadnja vrata



I secer na kraju, vozacki kutak za uzitak hehe



...

Toliko za mene za sada, planiram uzeti rucicu mjenjaca MOMO po narudzbi iz Molydona, samo dostava me hebe malo heh....
 
Top