zatamnjivanje stakala

zatamnjivanje stakala

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja koliko znam za foije se ide na vanredni,a ne kao sto vi opisujete da se pise kazna pa da platite......
folije spadaju pod tehnicku neispravnost,isto kao kocnice,iz tog razloga se ide na vanredni,i nema voznje dok se greska ne otkloni ili se ne utvrdi da prolazi tehnicku regulativu.....
 
Član
kod mene komplet zadnji kraj zatamnjen,ukljucujuci i zadnju sajbu,bas prije dvije noci me drot zaustavio,pegla prava. Na kraju mi je pisao kaznu za maglenke,ali se nadvirivao kroz moj prozor da vidi ko ima nazad,jer tamo nije vidio. I toliko me peglao,pisat ce mi kaznu i bog,ali za folije nije nista govorio. sad vjerujem da je to opet od policajca do policajca,ali ovaj koji je mene zaustavio je ovdje def najgor,ali eto nije mi za folije rijeci rekao:icon_smile:
 
Član
najveca glupost kod nas je sto zadnja sajba ne smije nikako... pa se prema tome i drotovi "racunaju" jel zatamnjeno ili nije... ako je blaza nijansa, da se nazire kroz nju, nece pisat... ljudima i sa llumarom komplet, ali sto odrade nazad sajbu tamniju, pisu kaznu samo radi nazad, ne radi naprijed...

ako koga zaustavljaju zaustave mene svaku noc u gluha doba, a svuda su zaustavljali... sreca, nisu me niti jednom pitali ili peglali za zatamjenje...

odradit pristojno zatamljenje, s tim da zadjna bocna mozes i 100000% zatamnit, jer ona jedino mogu koliko ti volja, ostalo, ono lagano, da se vidi da neko ima i vozi u autu, te ne bi trebalo biti problema...

naravno razlika su kina i kvalitetne folije, po noci, llumar sa normalnim procentom zatamjenja uopste ne smeta, dok vec oni "mracniji" malo smeta, a kinez, otvori prozor pa parkiraj u sred noci :D
 
BHT Ovisnik
ne kontam zasto na vanredni tehnicki ako sam ja prosao tehnički sa zatamnjenim komplet autom ?
usput eto sada i slikaju auto,mislio sam skinuti pred tehnicki folije,kaze dado proci ces,reko hajd dobro,nisam skidao,slikali su auto i nitko nista za folije,a nisam davno regao,9. mjesec ,pa tko je tu lud...
 
dingosp0 je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
dingosp0 je napisao(la):
zakonski kako ja znam samo smijes imati zadnja bocna zatamljena...
intersuje me dali se isplati zatamnjivati stakla? jer cuo sam od raje koja ima da policija pise kazne od 40km ili da skines foliju na licu mjesta...

vase misljenje...

cini mi se da su odnedavno donijeli zakon da sve sem prednje sajbe smijes imati zatamljeno....... prije su pucali kazne i skidanje na licu mjesta, nema vise toga......

moje misljenje, zatamljivanje mi je fakat papanski postalo, svaka susa zatamni, a i svakakava auta se zatamljuju....... onima kojima stoji nemam sta reci, ali neki pretjerivaju......

takodje budi spreman da ako putujes cesto po mjestima bez rasvjete ili bilo kakvog svjetla nocu, neces vidjeti nista, ali kad kazem nista bukvalno i mislim na to, apsolutno nista se ne vidi na onim staklima na kojima je zatamljeno.
Jednom sam pokusao izvuci u rikverc golfa mk2 koji je bio zatamljen, popizdio sam za 15m rikverca, nikada vise...
Najbolje ti je sjedi s nekim ko ima zatamljena stakla pa ga zamoli malo van grada da vidis, jadi.....

A i u ostalom, cemu zatamljivanje, sta, skrivati se od nekoga ili sta vec????? Nemojte mi samo reci da zatamljjete stakala radi sunca, jer je to glavni izgovor.....

Po meni licno, zatamljivanje je preslo u preseravanje i tako ce i ostati, svako danas nabija folije i sta vec, riskira i svoj i tudji zivot, svijesno ili ne, a radi cega, da bi se vidilo da je on zatamnio:icon_mad::icon_mad:


Drug, ako ces zatamljivati, zatamljuj, neka je sa srecom i puno kilometara zelim, za muriju no sikiriki, barem je sada takav zakon cini mi se ako opet nisu izmjenili, ali ti savjetujem da dobro razmislis o tome da li se trebas skrivati od koga ili kuraziti pred drugima, i da li je vrijedno kompletne nividljivosti u autu i riskiranja raznog ;);)

100% se slazem, ja ako budem nabacio foliju to nece biti 100% tamno...to je za mene pravo debilski...i imo sam priliku voziti se u opel astri sa 100% folijom.... previse i pravo seljacki....

razlog zbog cega hocu da zatamnim...najvise zbog izgleda...da ne supljiram...nekako mi lijepse auto izgleda sa tamnim staklima...to je i vala jedini razlog...

ali kao sto sam reko... ako budem ovo radio...to ce biti nesto vrlo malo... samo eto da su tamna stakla... nista previse...

a kao sto sam reko slazem se sa ovim sto si sve naveo... prije godinu dana stari mi je vozo Rava koji je imo fabricki tamna stakla... i to podobro tamna...svaki put na parkingu na zadnju sajbu nista se ne vidi... fenomen parkirati iz prve...

ako ces zatamniti zatamni toliko da ne gubis vidljivost nocu a dobijes estetski efekat koji hoces, pripazi ako su ti vec fabricki stakla dijelom zatamljena, cak i folije od 30% mogu dovesti do nepreglednosti nocu kad ih naljepis na stakla..... samo mislim da balans izmedju estetskog efekta zatamljivanja i vidljivosti tesko ces postici......
 
Član
evo frisko..... ustavljen neki dan u gradaccu,kazu da imaju nalog za tuzlanski kanton da provode akciju zatamnjenih stakala.......i stavrno tako.dade mi papir i pise tako,kazna 40km ili vanredni tehnicki......auto mi je komplet zatamnito,zadnje staklo i bocna nazad smijes imat zakonski,a prednja bocna ne......
 
trizex je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
A i u ostalom, cemu zatamljivanje, sta, skrivati se od nekoga ili sta vec????? Nemojte mi samo reci da zatamljjete stakala radi sunca, jer je to glavni izgovor.....

Jer necu da iko gleda u moju spavacu sobu :)

triza definitivno najjaci si, u ovom slucaju preporucujem zatamljivanje 200% :lol::lol::lol: ;);););)


ovi za sunce, necu komentarisati, tako je kako kazu :D


emireX-ov puntac je zatamljen po mjeri, efekat ekstra a i koliko sam vidio dosta je prozirno, tj vidljivost je sasvim ok koliko sam s vana mogao primjetiti, jer kroz dva zadnja bocna stakla sam vidio sta se nalazi s druge strane auta....
 
Član
ivica je napisao(la):
evo frisko..... ustavljen neki dan u gradaccu,kazu da imaju nalog za tuzlanski kanton da provode akciju zatamnjenih stakala.......i stavrno tako.dade mi papir i pise tako,kazna 40km ili vanredni tehnicki......auto mi je komplet zatamnito,zadnje staklo i bocna nazad smijes imat zakonski,a prednja bocna ne......

kako sad smije zadnja sajba, jel to bila opet neka dopuna ili ?... ja koliko znam, samo su zadnja bocna dozvoljena, ne i sajba nazad...
 
Član
zen3dom je napisao(la):
trizex je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
A i u ostalom, cemu zatamljivanje, sta, skrivati se od nekoga ili sta vec????? Nemojte mi samo reci da zatamljjete stakala radi sunca, jer je to glavni izgovor.....

Jer necu da iko gleda u moju spavacu sobu :)

triza definitivno najjaci si, u ovom slucaju preporucujem zatamljivanje 200% :lol::lol::lol: ;);););)


ovi za sunce, necu komentarisati, tako je kako kazu :D


emireX-ov puntac je zatamljen po mjeri, efekat ekstra a i koliko sam vidio dosta je prozirno, tj vidljivost je sasvim ok koliko sam s vana mogao primjetiti, jer kroz dva zadnja bocna stakla sam vidio sta se nalazi s druge strane auta....

Hoces da kazes da folija nema efekta po suncu?
 
Član
Limpi je napisao(la):
ivica je napisao(la):
evo frisko..... ustavljen neki dan u gradaccu,kazu da imaju nalog za tuzlanski kanton da provode akciju zatamnjenih stakala.......i stavrno tako.dade mi papir i pise tako,kazna 40km ili vanredni tehnicki......auto mi je komplet zatamnito,zadnje staklo i bocna nazad smijes imat zakonski,a prednja bocna ne......

kako sad smije zadnja sajba, jel to bila opet neka dopuna ili ?... ja koliko znam, samo su zadnja bocna dozvoljena, ne i sajba nazad...

zadnja sajba i bocna zadnja se smiju,samo ne prednja bocna ili sofersajba se nesmije,kazna 40km ili vanredni.....
 
Član
ivica je napisao(la):
evo frisko..... ustavljen neki dan u gradaccu,kazu da imaju nalog za tuzlanski kanton da provode akciju zatamnjenih stakala.......i stavrno tako.dade mi papir i pise tako,kazna 40km ili vanredni tehnicki......auto mi je komplet zatamnito,zadnje staklo i bocna nazad smijes imat zakonski,a prednja bocna ne......

Tacno je da imaju akciju, mene su haltali prije 15ak dana, kaze mi policajac da sam zaustavljen bas radi toga, i njemu sam rek'o isto kad je pitao "sta ce ti folije bolan", ma reko samo ti pisi, vrijedi moja spavaca i vise od toga :)
 
Član
trizex je napisao(la):
ivica je napisao(la):
evo frisko..... ustavljen neki dan u gradaccu,kazu da imaju nalog za tuzlanski kanton da provode akciju zatamnjenih stakala.......i stavrno tako.dade mi papir i pise tako,kazna 40km ili vanredni tehnicki......auto mi je komplet zatamnito,zadnje staklo i bocna nazad smijes imat zakonski,a prednja bocna ne......

Tacno je da imaju akciju, mene su haltali prije 15ak dana, kaze mi policajac da sam zaustavljen bas radi toga, i njemu sam rek'o isto kad je pitao "sta ce ti folije bolan", ma reko samo ti pisi, vrijedi moja spavaca i vise od toga :)

moram stavit slike kad su me ustavili,jos su konji izgubili bili moju vozacku,moš mislit :D
 
Član
nije dozvoljena nazad sajba... znam da sam i u mupu pitao, pa zato nisam stavio najmracniju varijantu na zadnju sajbu :D
Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodato zatamniti:
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leĎnog naslona sjedala vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.

samo zadnja bocna legalno, mozes i karton stavit, nece peglat za njih...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top