zatamnjivanje stakala

zatamnjivanje stakala

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zakonski kako ja znam samo smijes imati zadnja bocna zatamljena...
intersuje me dali se isplati zatamnjivati stakla? jer cuo sam od raje koja ima da policija pise kazne od 40km ili da skines foliju na licu mjesta...

vase misljenje...
 
BHT Ovisnik
ja u Mostaru i preko granice do sada nemam problema sa zatamnjenim prednjim,na granici spustim staklo i to je to,inace me policija u Mostaru nikada nista nije priupitala,a sada kako vidim na forumu u Sarajevu je druga prica,al ja ne skidam u sebe :)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ja u Mostaru i preko granice do sada nemam problema sa zatamnjenim prednjim,na granici spustim staklo i to je to,inace me policija u Mostaru nikada nista nije priupitala,a sada kako vidim na forumu u Sarajevu je druga prica,al ja ne skidam u sebe :)

kod vas su dobri :D ....
mog rodjaka su neki dan zaustavili i naplatili mu 40KM jer su mu sva zatamnjena i to fabrici.... nije njegovo auto vec od firme... ali eto ...

a isto tako znam raje koja ima sve 100% tamno... i nista
 
Početnik
kod mene na country-u 4 godine vec, sva stakla zatamnjena, nikad nijedne kazne, i preko granice se islo, nikad nista.....dok sam sa sciroccom za mjesec platio dvije, za folije, i to samo se ovdje po gradu vozao, i samo zadnja stakla zatamnjena.....
protivi se zakonu, svugdje, samo je kod nas slucaj da manje peglaju ako imas bolje auto..dok bmw kocka ili dvica zatamnjena tesko prolazi :cool:
 
dingosp0 je napisao(la):
zakonski kako ja znam samo smijes imati zadnja bocna zatamljena...
intersuje me dali se isplati zatamnjivati stakla? jer cuo sam od raje koja ima da policija pise kazne od 40km ili da skines foliju na licu mjesta...

vase misljenje...

cini mi se da su odnedavno donijeli zakon da sve sem prednje sajbe smijes imati zatamljeno....... prije su pucali kazne i skidanje na licu mjesta, nema vise toga......

moje misljenje, zatamljivanje mi je fakat papanski postalo, svaka susa zatamni, a i svakakava auta se zatamljuju....... onima kojima stoji nemam sta reci, ali neki pretjerivaju......

takodje budi spreman da ako putujes cesto po mjestima bez rasvjete ili bilo kakvog svjetla nocu, neces vidjeti nista, ali kad kazem nista bukvalno i mislim na to, apsolutno nista se ne vidi na onim staklima na kojima je zatamljeno.
Jednom sam pokusao izvuci u rikverc golfa mk2 koji je bio zatamljen, popizdio sam za 15m rikverca, nikada vise...
Najbolje ti je sjedi s nekim ko ima zatamljena stakla pa ga zamoli malo van grada da vidis, jadi.....

A i u ostalom, cemu zatamljivanje, sta, skrivati se od nekoga ili sta vec????? Nemojte mi samo reci da zatamljjete stakala radi sunca, jer je to glavni izgovor.....

Po meni licno, zatamljivanje je preslo u preseravanje i tako ce i ostati, svako danas nabija folije i sta vec, riskira i svoj i tudji zivot, svijesno ili ne, a radi cega, da bi se vidilo da je on zatamnio:icon_mad::icon_mad:


Drug, ako ces zatamljivati, zatamljuj, neka je sa srecom i puno kilometara zelim, za muriju no sikiriki, barem je sada takav zakon cini mi se ako opet nisu izmjenili, ali ti savjetujem da dobro razmislis o tome da li se trebas skrivati od koga ili kuraziti pred drugima, i da li je vrijedno kompletne nividljivosti u autu i riskiranja raznog ;);)
 
Član
Oggy je napisao(la):
kod mene na country-u 4 godine vec, sva stakla zatamnjena, nikad nijedne kazne, i preko granice se islo, nikad nista.....dok sam sa sciroccom za mjesec platio dvije, za folije, i to samo se ovdje po gradu vozao, i samo zadnja stakla zatamnjena.....
protivi se zakonu, svugdje, samo je kod nas slucaj da manje peglaju ako imas bolje auto..dok bmw kocka ili dvica zatamnjena tesko prolazi :cool:

dobro sad vecina novih auta imaju fabricki zatamnjena stakla bar malo.. tako da mozda i nece da zaustavljaju radi toga...a na ovim starim znaju da je 100% folija... jbg kad je fabricki mozes se nekako izvuci, a na foliju tesko....
 
BHT Ovisnik
ja jedino na Doljanima imam problema kada prelazim granicu sam ili s prijateljem pa mi komplet auto pretresu,znam po 15-20 min ostati na granici zbog toga,vjerovatno zbog zatamnjenih stakala,al nitko nista jos spomenuo stakla,zatamni ako imas nekoga ili mislis sam,vozaj sve dok ti ne napisu...
 
Član
meni konkretno na polu 6 imam papir da su tonirana stakla kao i 90% auta sada blago su tonirana stakla a radio sam u lumaru i fkt su perfektno odradili i odma se osjeti i sto se sunca tice i sve 50 % mi je naprijed zatamnjeno a nikad nikakvih problema nisam imao ni na granici ni u gradu da su me zaustavljali gledali ili slicno a i ima dosta razlike izmedju onih od 5 km folija i ovih klima folija kao kod mene
 
Član
zen3dom je napisao(la):
dingosp0 je napisao(la):
zakonski kako ja znam samo smijes imati zadnja bocna zatamljena...
intersuje me dali se isplati zatamnjivati stakla? jer cuo sam od raje koja ima da policija pise kazne od 40km ili da skines foliju na licu mjesta...

vase misljenje...

cini mi se da su odnedavno donijeli zakon da sve sem prednje sajbe smijes imati zatamljeno....... prije su pucali kazne i skidanje na licu mjesta, nema vise toga......

moje misljenje, zatamljivanje mi je fakat papanski postalo, svaka susa zatamni, a i svakakava auta se zatamljuju....... onima kojima stoji nemam sta reci, ali neki pretjerivaju......

takodje budi spreman da ako putujes cesto po mjestima bez rasvjete ili bilo kakvog svjetla nocu, neces vidjeti nista, ali kad kazem nista bukvalno i mislim na to, apsolutno nista se ne vidi na onim staklima na kojima je zatamljeno.
Jednom sam pokusao izvuci u rikverc golfa mk2 koji je bio zatamljen, popizdio sam za 15m rikverca, nikada vise...
Najbolje ti je sjedi s nekim ko ima zatamljena stakla pa ga zamoli malo van grada da vidis, jadi.....

A i u ostalom, cemu zatamljivanje, sta, skrivati se od nekoga ili sta vec????? Nemojte mi samo reci da zatamljjete stakala radi sunca, jer je to glavni izgovor.....

Po meni licno, zatamljivanje je preslo u preseravanje i tako ce i ostati, svako danas nabija folije i sta vec, riskira i svoj i tudji zivot, svijesno ili ne, a radi cega, da bi se vidilo da je on zatamnio:icon_mad::icon_mad:


Drug, ako ces zatamljivati, zatamljuj, neka je sa srecom i puno kilometara zelim, za muriju no sikiriki, barem je sada takav zakon cini mi se ako opet nisu izmjenili, ali ti savjetujem da dobro razmislis o tome da li se trebas skrivati od koga ili kuraziti pred drugima, i da li je vrijedno kompletne nividljivosti u autu i riskiranja raznog ;);)

100% se slazem, ja ako budem nabacio foliju to nece biti 100% tamno...to je za mene pravo debilski...i imo sam priliku voziti se u opel astri sa 100% folijom.... previse i pravo seljacki....

razlog zbog cega hocu da zatamnim...najvise zbog izgleda...da ne supljiram...nekako mi lijepse auto izgleda sa tamnim staklima...to je i vala jedini razlog...

ali kao sto sam reko... ako budem ovo radio...to ce biti nesto vrlo malo... samo eto da su tamna stakla... nista previse...

a kao sto sam reko slazem se sa ovim sto si sve naveo... prije godinu dana stari mi je vozo Rava koji je imo fabricki tamna stakla... i to podobro tamna...svaki put na parkingu na zadnju sajbu nista se ne vidi... fenomen parkirati iz prve...
 
Član
zen3dom je napisao(la):
A i u ostalom, cemu zatamljivanje, sta, skrivati se od nekoga ili sta vec????? Nemojte mi samo reci da zatamljjete stakala radi sunca, jer je to glavni izgovor.....

Jer necu da iko gleda u moju spavacu sobu :)
 
Član
kod mene je zatamnjeno folijom od 50% komplet auto i evo pola godine vozim i niko me nije zaustavio a kamoli radi folija. sve dok se vidis kroz auto to je dobro

nisam zatamnio radi sunca, vise radi izgleda
 
ja sam zatamnio radi sunca (malo djete pozadi... a zna da upekeeee) i radi izgleda....
zatamljeno i nazad i napred.... vozim oko godine, bio na tehnickom i niko nista.....
 
Član
Svako ima svoje misljenje, ja cu reci da folije ne stoje svakom autu, dok na nekim autima stvarno izgledaju vrh i nije to fora sam da si faca ako si zatamnio kao ti lud ovo ono... dosta je ljepse ljeti voziti auto ne przi te sunce i naravno treba imati mjeru apsolotno se slazem da je 100% folija pres....!!! :)
 
Član
dingosp0 je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
ja u Mostaru i preko granice do sada nemam problema sa zatamnjenim prednjim,na granici spustim staklo i to je to,inace me policija u Mostaru nikada nista nije priupitala,a sada kako vidim na forumu u Sarajevu je druga prica,al ja ne skidam u sebe :)

kod vas su dobri :D ....
mog rodjaka su neki dan zaustavili i naplatili mu 40KM jer su mu sva zatamnjena i to fabrici.... nije njegovo auto vec od firme... ali eto ...

a isto tako znam raje koja ima sve 100% tamno... i nista

Reci rodjaku da ne potpisuje nista i ne placa nego trazi da ide na vanredni tehnicki pa ako jesu fabricki to mu je 10 minuta da ih napravi budalama i da oni plate taj tehnicki.

Fabricki zatamnjeno znaci da je fabrika ugradila tamna stakla a ne zaljepljena folija i ako je uvezeno auto to mora da pise u carinskoj deklaraciji. Samo da napomenem, folije ne mogu biti fabricke, bar ja jos ne znam da ijedna fabrika lijepi al dobro.

Oggy je napisao(la):
kod mene na country-u 4 godine vec, sva stakla zatamnjena, nikad nijedne kazne, i preko granice se islo, nikad nista.....dok sam sa sciroccom za mjesec platio dvije, za folije, i to samo se ovdje po gradu vozao, i samo zadnja stakla zatamnjena.....
protivi se zakonu, svugdje, samo je kod nas slucaj da manje peglaju ako imas bolje auto..dok bmw kocka ili dvica zatamnjena tesko prolazi :cool:

Ja koliko znam po zakonu smijes imati zadnja bocna i mozda zadnju sajbu, to nisam siguran. A ne smiju prednja bocna i prednja sajba, tako da i ti nemoj potpisivati nego pravac tehnicki ili sudija, sta ti draze.

Osim ako nije izasao najnoviji zakon u kom su zabranili i zadnja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top