Zatamnjene sajbe

Zatamnjene sajbe

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Sporting je napisao(la):
Nece ti vaziti njihov atest ni bilo ciji... eto nazovi ljude pa ih pitaj...

u dakia kaze nije prob...........
al opet,fakat policija kod nas kao da je PIJACA!
ovdje u usk kantonu npr. odem u Bihac,ljude niko ne pita za folije...UOPSTE!
dodjes u Cazin kod mene,handre te na svakom koraku!
Kod vas u Sarajevu bas i ne znam kako te stvari tretiraju.....
Nadam se da shvatate sta govorim ....:D:D
 
Legend
Ja ti ljepo kazem da kojem god sam policajcu atest postavio pod nos pustio me bez problema. Vazio ne vazio moj vazi, zvao sam ja i pitao momke, rekli su da sam ja atest 100KM platio taj u skopu folija i ako dodje do problema da slobodno idem na tehnicki da mi moraju odrediti vidljivost. Nakraju rekao sam SIPA cjela ima Llumar folije pogledaj na stranici.
 

JD.

Član
ma morat ce oni promjeniti zakon, ovo je sad debilno.

kad se donese taj zakon, onda ce nas eventualno moci zajebavati za prednja bocna stakla, kome su dosta zatamnjena, i to je to... isto ko sto je vani, ili nije dozvoljeno, ili je dozvoljeno do recimo 20-30%

a dok to fino sve ne donesu, mogu se k**ca napusit, nek me vode na tehnicki pa nek vide da folije ne ometaju vidljivost nit ista ,a ne fol nekakve kazne pisu, stoka nepismena. ne znas ko je gori onaj ko je donio takav zakon, ili sami drotovi (cast izuzecima) koji nemaju blage veze ni o cemu a peglaju raju
 
Član
Glavna stvar je ovdje da samo hoce pare, kod je njih briga sto neko ima zatamljena stakla... samo kes hoce i to je glavna fora ovdje...
Uvest ce oni jos raznih pravila ovdje samo da narod pljackaju...
a mislim isto da ima bitnijih stvari koje bi oni trebali obavljati a ne kaznjavati zbog tamnih stakala.
 

JD.

Član
ustvari nije problem u zakonu, nego u drotovima, sad su se nadigli u pm sa ovim nalozima, jer ne mozes registrovat auto ako ne platis kaznu,pa sad samo pisu, tj izivljavaju se, jer si im prije mogao jebat mater, nikad ne platit kaznu i nista ti nisu mogli, pa sad doslo i njihovih 5 minuta...

a znaju oni dobro koga posebno trebaju peglati kad je u pitanju tehnicka ispravnost auta, pa eto i folija konkretno, ali jok peglaju ljude sa novim autima i pravim folijama, a 60% neispravnih auta na cestama vozi svaki dan...

a tamna stakla su totalno nebitna, to je isto kad stavis suncane naocale, takav efekat folije imaju iznutra, pa ako je dozvoljeno naocale nositi, onda su i folije ok.
 
Član
mene je neki dan zaustavio drot zato sto nisam davao zmigavac kad sam prolazio imadju auta i jos mi rece da moram skinut folije,i ja njemu fino objasnim da ja nisam postavljao te folije nego "staklar" i da moram sva stakla povadit i kedere da bi ih skino,on kaze pa et nemozes ti te folije imat sad po zakonu je zabranjeno,moras imat dozvolu policije da zatamnis stakla,ma reko isao sam na tehnicki pregled da mi ustanove vidljivost i oni su rekli da to nerade..hehehe i onda ne zna sta ce,kaze hajd samnom u auto,i tamo i kaze et morat cu ti ove zmigavce zapisat..hajd reko ziv ti meni bio odem sutra i platim 30 KM za zmigavce,nije htio nista uzet fol posten nakav heheheheh
 
Član
neznam ljudi sta je sad ali vozio sam skodu 2 godine sa zatamnjenim staklima jos skoda bila zuta a folije crvene, znaci upadno iz aviona se vidi i nikad nikakav problem, a zaustavljala me je policija svuda po bih, ja cu ih prvi zatamnit ako me stanu peglat onda na tehnicki pregled da mi ustanove vidljivost :)..... Nego da vas pitam znali iko ista o ovom : po zenici se prica da ce izaci nekakav zakon o cipsovim saobracajnim na kojima nece pisati broj motora, a registracija se nece placati kao do sad nego ce zavisiti od starosti vozila tj, vozila preko 7 godina ce placati samo osiguranje?
Znal neko nesto o ovome?
 
sto se tice registracije vec u nekim kantonima je pravilo da se za starija vozila od 7 godina oni troskovi drzavi odnosno kantonu (putarina, ekologija...) placaju fiksno dok vozila mladja od 7 godina to placaju po ccm, a osiguranje ide po kw motora.

e sto se cipsa tice, pojam saobracajna dozvola se gubi a dolazi vlasnicki list i potvrda o registraciji vozila.

u vlasnickom listu ce da budu svi moguci podaci o vozilu i vozac/vlasnik nije ga duzan nositi u vozilu

potvrda o registraciji vozila koju smo duzni imati uz vozilo se sastoji iz tri dijela

1. jedan komad plastike kao sadasnja licna karta u kojoj ce biti upisani:

- reg. oznaka
- serijski broj tablice
- marka i model vozila
- ime i prezime vlasnika
- broj sasije vozila
- datum do kojeg vazi registracija

2. naljepnica koja mora biti zalijepljena u gornjim kutovima vjetrobranskog stakla (bilo lijevom bilo desnom) na kojoj ce pisati serijski broj tablica i datum do kojeg vrijedi registracija

3. znaci kako se moze zakljuciti iz gore napisnog, valja dati pare i za nove tablice, bit ce iste ovake samo ce jos na sebi imati serijski broj koji mora biti isti na naljepnici i ovoj plastici-potvrdi o registraciji vozila
 

JD.

Član
e boga pitaj kad ce to uvesti, ima govore 3 godine o tome, sjecam se da se to trebalo uvesti jos u ova dobra 2005 godine
 
Član
Bogami Daki, JD. kad me prestigoste, taman htjedoh jest lijepo imat nekog inside , a i da protumaci nam ponesto :)

Hvala Mijo :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top