Zatamnjene sajbe

Zatamnjene sajbe

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eto isao juce malo do cika na tehnickom....kazu da ne smiju vise da izdaju ateste za upisivanje u saobracajnu, ko je upisao, upisao, kaze da mu sad dodjem s TUV atestom opet mi nista ne vrijedi, zabranjeno mu izdavanje tih atesta. Jedina caka koliko skontah, izuzev kojekakvih poznanstava, je u tome da dokazes da je vozilo fabricki zatamnjeno....
 
brate to se zna ima vec podosta vremena...ljudi jednostavno NE SMIJU upisivati u saobracajnu tamna stakla i to je jasno kao DAN...
 
Član
Ma eto, znas da smo se ganjali ovdje po forumu sa nekim informacijama, tema je negdje u ICE podforumu, navodno ovako, ili onako, pa zat :)
 
Član
A znate li vi da je stupio na zakon kojim se zabranjuje bilo kakvo tamljenje stakala?
Nikakvi atesti ne vaze, apsolutno nista...
 
Legend
A ja cu vas sve demantovat, mene je zaustavila policija u Gradaccu i to samo tamo a cjelo auto mi zatamljeno. I imam uredan Atest na folije. I ljudi me zaustavili bila inspekcija samo radi folija me zaustavili i ja im dao atest i oni kazu mi imamo zakon i njega se drzimo medjutim ni mi neznamo sta da radimo sa tobom i slicnim, i rekli su da ce ubrzo biti izmjene zakona, i da ja mogu da vozim bez problema i svi koji imaju takav atest.

Pa vam sad od volje :)
 
Član
daki je napisao(la):
A ja cu vas sve demantovat, mene je zaustavila policija u Gradaccu i to samo tamo a cjelo auto mi zatamljeno. I imam uredan Atest na folije. I ljudi me zaustavili bila inspekcija samo radi folija me zaustavili i ja im dao atest i oni kazu mi imamo zakon i njega se drzimo medjutim ni mi neznamo sta da radimo sa tobom i slicnim, i rekli su da ce ubrzo biti izmjene zakona, i da ja mogu da vozim bez problema i svi koji imaju takav atest.

Pa vam sad od volje :)

Ovo vjerujem, lijepo sam pitao covjek za llumar folije, kaze stvarno ti ni sam ne znam reci, a cuo sam vec da planiraju neke dopune u tom pogledu, a vidis da i sami priznaju ne znaju sta s vas :) neg daki, de ti meni reci, na sta lici taj tvoj atest, malo fotokopiranja, a? :):):)
 
Legend
Ne, nego je 100KM placen, kada uradis folije u Sarajevu firmi Llumar dobijes regularan pecatiran i potpisan atest, roze boje kao one stare saobracajne dozvole, ali na njemackom sve pise.
 
Član
Ma nisam ja mislio da je tvoj neko fotokopiranje, nego se zezam da bacim sebi malo u photoshop ako treba neke detalje izmijeniti pa da si odstampam :) na to sam mislio :)
 
Legend
Neznam fazon je u papiru, a i da bude stani pani pa da provjeravaju tamo u firmi, mogu ja mozda imat problema nekih, a svejedno taj atest je vise radi tebe nego radi policije, jer ja im svaki put kazem u facu bujrum vodi me na tehnicki da mi izmjere vidljivost ako znaju i mogu. I tu je vecinom kraj prica, a na ovim folijama ni ti nevidis kroz njih kako treba :D
 
Član
Ma nix, cisto se zajebavam, ako me zaustavi radi divljanja, ok, jebaji ga tam, al ak me zaustavi radi njih, prvi se pocinjem svadjati, i guram pod nos sliku s mobitela njihovog caddya na skveru zatamnjenog folijama od prije dan-dva :)
 
Legend
Raspitivao sam se ja malo vise oko toga, i inspektor mi je jedan rekao, da ako treba da makenm auto u garazu mjesec dva, jer do tad ce to i prestat a izgleda da je vec prestalo. Jer ja idem sa autom po cjeloj Yugi, non stop. A najsvjezije sam isao od Tuzle do Mostara, nigdje me nijedna patrola nije zaustavila, ni rutinski ni ovako. Starci mi idu na vikendicu svaki vikend, a to je na Majevici, ko znam to je vec RS, niko nikad ih nije zaustavio. Ja sam se jos raspitivao, pa je bilo nekoliko pametnih policajca, koji su htjeli da idu uz nos, i poceli pricat o zakonu koji oni sto je ironicno, ne poznaju, pola clanova neznaju, i pitam ih stace biti sa preko 1000 auta SIPE i policije u Sarajevu, sa svih auta od ambasada, sa auta od ministara onih silnih audija po Sarajevu i passata, te auta koja su registrovana u RS-u, i Brcko distriktu, a pogotovo sa auta koja dodju u BiH iz Njemacke, te naravno automobila koji su fabricki zatamljeni.

Doticna gospoda je ostala bez komentara. Oni malo ozbiljniji su mi dali savjete i kojih se treba drzati.

Mislim sasvim je banalno i glupo sto se drzava BiH bavi temom tamnih stakala, dok su nam ceste u takvom stanju da svaki dan, neko pogine, i da svaki mjesec auto koje je juce izaslo iz fabrike mora ici na servis. Rupe su nam na ulici, nedo bog da covjek upadne u nju, nebi nikad izasao. Kad kisa padne da se utisis u bari kolika je. A mi u registraciji svake godine placamo tzv putarinu za odrzavanje i poboljsanje saobracaja, sigurnosti i regularnosti saobracajnica. U principu ista je to stvar kao i mobiteli. Neka digne dva prsta onaj kome je naplacena kazna za koristenje mobitela u autu u BiH, ili ko vozi sa onom naljepnicom vozac pocetnik.
 
Član
Nazalost drzava je takva kakva jeste, i po tom pitanju se radije ne bih nervirao, nema neke svrhe.

Sto kazes za policiju, pitao sam i ja ovog na tehnickom sta ce sad nova auta, eto oni kao imaju dokaz da je to fabricki, reko to su dupli standardi, pa eto, sta cemo mi sad.... e jebiga, izbace maximalnu glupost koja prodje kao zakon. Sto se zaustavljanja tice, u svojih ravno god dana vozackog staza i 20k km, zaustavljen sam ravno 4 puta, dvaput zbog brzine na otvorenom, jednom zbog rutine, i neki dan radi vlastite gluposti :) , ali nijednom radi tamnih stakala(ili kako drugo) da sam izazvao prometnu nesrecu , ili ugrozio nekoga, misljenja sam da ako ne zna voziti/obracati paznju na druge, biti ce jednako nesposoban i neoprezan i sa hrpom senzora, elektronike itd, i sa zatamnjenim staklima.

Takodjer, prije par dana starci za prvi isli u Fojnicu, nikakvih problema.
 
Legend
na kraju ni sam ne znas sta bi....ja bi stavio,bojim se skidanja sutradan..
al i kad bi stavljao,za lumar nisam bas voljan izdvojiti..onda bolje nista
 
Član
kad stavim llumar ocel me onda zajebavat , jel vrijedi njihov atest
jel nije bas jeftin a odvojio sam pare za to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top