* Zatamljivanje stakla*

* Zatamljivanje stakla*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U pravilniku stoji da je zabranjeno lijepiti naljepnice i farbati prozore na vozilima. Osim reklama na straznjim prozorima teretnih vozila i autobusa.
 
Astra je napisao(la):
po stoti put,zabranjeno je na prednjim staklima,ne moze se uradit atest

Zabranjeno je.Astra je u pravu.Ja sam se napravio englez i otisao atest da radim.Pa su mi se ljudi ismijali.

Član 3.
(1) U članu 46. stav 3. se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatnim bojenjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju. "
(2) Poslije stava 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase:
"(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija,
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.
(5) Odredbe ovog člana ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i Hercegovini, kao i vozila vrlo usko specijalizirane namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom segmentu društva. "

Pozz
 
Član
e ja imam jedno pitanjce:
kod mene na svim staklima osim na sajbi (a i na njoj je pisalo samo sam je mjenjao) pise TINTED..
jel to znaci kao tonirano ili zatamljeno staklo??? sad kad sam zamjenio prednju sajbu primjeti se da ima razlike.stakla su samo trunkicu tamnija.. e sad sta vi mislite bili to pilo vode kad bih zatamnio dodatno?
 
Član
Slobodno tamnite stakla, ja sam vam dao dopustenje s tim dopustenjem mozete i s tamnim staklima preko granica BIH :D
 
Član
Ma tamniti se NE SMIJE i tacka. Ne postoji jednostavno, sema, kombinacija, ideja, bilo sta sta ce ih uciniti perfektno legalnim. A to da li ces se uspjeti izvuc od kazne zahvaljajuc nekoj ideji, to je druga stvar. Ja ih i dalje imam, i boli me neka stvar.
 
Član
gongo je napisao(la):
e ja imam jedno pitanjce:
kod mene na svim staklima osim na sajbi (a i na njoj je pisalo samo sam je mjenjao) pise TINTED..
jel to znaci kao tonirano ili zatamljeno staklo??? sad kad sam zamjenio prednju sajbu primjeti se da ima razlike.stakla su samo trunkicu tamnija.. e sad sta vi mislite bili to pilo vode kad bih zatamnio dodatno?


To znaci da ti je fabricki tonirano staklo, bojom naravno... A za to kada bi ih zamijenio dodatno ti ne bih znao odgovoriti :icon_smile:
 
Član
sta se svi toga boje,policija to uopste ne gleda... jedino ako si kreten prema njima kad te zaustave,naravno da ce ti nabacit nesto da ti naplati kaznu.. A licno i ja bi vam napisao kaznu kad neko zatamni 100% ko da ste kakvi mafiasi,clanovi vlade,nikoji ***** ne vide pa onda izazovu sudar
 
Zabranjen je bilo kakav vid zatamljivanja stakala i policija vam (i meni) moze uvijek napisat kaznu za zatamljivanje stakala. I uvijek hoce, ako si, kako Astra rece, kreten prema njima i naravno ako imas krkansko 100% zatamljenje. Inace, koliko je meni poznato od nasih lokalnih policajaca, vecina policajaca ce tolerisati do 30% zatamljenje,a to je samo lagano zataljenje koje ne ometa vidljivost. Sve preko se kaznjava...
P.S. Ja sam imo zatamljenje 50% zadnjih bočnih i zadnje šajebe i dobio sam uplatnicu(platio kaznu), sad sam stavio zatamljenje 30% i jos me policija nikada nije zezala, a zaustavljali su me...
 
Astra je napisao(la):
sta se svi toga boje,policija to uopste ne gleda... jedino ako si kreten prema njima kad te zaustave,naravno da ce ti nabacit nesto da ti naplati kaznu.. A licno i ja bi vam napisao kaznu kad neko zatamni 100% ko da ste kakvi mafiasi,clanovi vlade,nikoji ***** ne vide pa onda izazovu sudar
Da naravno, ja sam sigurno kreten prema njima kao zensko sto me uvijek zaustave radi stakala bas i pisu kaznu...od svih kazni vise od pola ih je za stakla, a da ne govorim koliko jos puta sam se za njih uspjela nekako izvuci.Bas kada jesi kreten te ne zapisu jer se i oni boje raznih bas mafiasa sa takvim staklima, pa posto njima ne mogu nista nadju mene i meni slicne da na nama zaradjuju pare...Ta prica je glupa o toj nekoj finoci da to kao prolazi, budi kakav jesi, pa oni ce opet uraditi sta je njima volja.I bez obzira na sve kazne rekla sam da ih nikad necu skinuti, natjerati me ne mogu nikako, pa su na kraju i popustili sa tim pisanjem kazni
 
Član
djavolice ,ti sigurno nisi iz BiH :D hrvatska zar ne? kako to da je mene dosad zaustavilo patrola i patrol,aspecijalci ,marice,radi rutinske kontrole i niko mi nikad nije nista rekao? i na kraju najvaznije pitanje,jel imas ono djidji-midji zatamnjenje ili lumar?
 
Astra je napisao(la):
djavolice ,ti sigurno nisi iz BiH :D hrvatska zar ne? kako to da je mene dosad zaustavilo patrola i patrol,aspecijalci ,marice,radi rutinske kontrole i niko mi nikad nije nista rekao? i na kraju najvaznije pitanje,jel imas ono djidji-midji zatamnjenje ili lumar?

Ono sto ti kazes djidji-midji da je bilo skinula bih odmah radi vlastite sigurnosti jer ne bih zeljela negdje poginuti radi folija od 50% kroz koje se nocu nista ne vidi...Naravno da je Lumar i naravno da sam iz Sarajeva.Specijalci nisu nikad nista specijalno ni peglali kada vide da ja vozim, ali zato jesu ovi prasinari po ulicama, posto prolazi pored 4-ka zatamnjena i ne smije ni da ga zaustavi, ali zato smije meni da pise kaznu za to vrijeme...pa tako da sve sto kazem govorim iz iskustva;)
 
Član
Eh...vi bi da budete mangupi i mangupke pa kontate da mozete u po bijela dana da radite ''one stvari'' u autu sa zatamnjenim staklima,a da vas niko ne vidi...E ne moze...jok,jok :lol::lol:

Fino u šumarak i bez zatamnjenih stakala...hop-cup
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Eh...vi bi da budete mangupi i mangupke pa kontate da mozete u po bijela dana da radite ''one stvari'' u autu sa zatamnjenim staklima,a da vas niko ne vidi...E ne moze...jok,jok :lol::lol:

Fino u šumarak i bez zatamnjenih stakala...hop-cup
joj kako si ih provalio? :lol:
 
Član
ubacite baby stolicu, puknete pozadi folije 30% i ako vas drot pochne peglat kazhete da ste zatamnili zadnja bochna stakla zbog djeteta i nece niko nishta pisat al valja zato baby stolicu vozat i glumit mangupa ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top