Zakon za mlade vozače

Zakon za mlade vozače

Znaci u datom momentu sve sto se zakonski tice tebe jeste da MORAŠ imati slovom P obiljezeno auto , sto ti savjetujem jer ti se debili nece lijepiti na karambolku vezi se i ne pij

ali sada malo losih vijesti sada nekada bi trebale stupiti na snagu izmjene ZOBS-a , te ce tako osobe koje su tek polozile i nemaju 3 god iskustva ili starije od 23godine poslije 23h morati imati sa sobom osobu stariju od 23 godine sa minimalno 3 godine iskustva ( ako si polozio sa 18 a sad imas 21 mozes poslije 23 , a ako imas 30 i tek polozio moras imat nekog - da nebude zabune)
te se uvodi da pocetnik koji bude zaustavljen bez obiljezenog auta slovom P ili da nije vezan dobit ce pored novcane kazne i 1 bod :D i osobe koje su tek stegle VD i nemaju 3 god iskustva ne smiju upravljati automobilom brze od 100km/h , znaci ako je ogranicenje 140 ti smijes 100kmh ( i ako budes prekrsio to ide ti 3 boda1 mjesec i od 100 do 500km kazne ) = ovo se ne odnosi ako je ogranicenje 60 a vozis 100 onda si nahebo

a nekada do godine ce se razmotriti uvodjenje dopune da osobe mladje od 21 godinu i sa manje od 3 godine iskustva ne smiju upravljati autom jacim od 120ks

;)

Nažalost, ovaj zakon je površan i neće doprinjeti ničemu dobrom, nekad će netko možda platiti kaznu i tu je priči kraj. Jer tko su osobe koje smiju sjediti uz početnika u automobilu, možda npr. godinu dana stariji prijatelj (sa vozačkom dozvolom od 3 godine) koji je isto pijan i nagovara ga da stisne malo. I vožnja iza 23.00 ?! Kakva je to vremenska granica uopće. Taj dio zakona je donešen samo po pretpostavkama da nitko ne izlazi vani prije 23.00 tj. nije pijan prije tog vremena. Teško je to sprovesti u djelo.

Sa 100 km/h svi smo u prekršaju na bilo kojoj cesti osim na auto-cesti, jedino ako imamo slučaj gdje je sprejom prepravljen znak 50 u 150 :D
 
Poslednja izmena:
Član
I da nema mamin i tatin moze i pjan i parkirati i voziti kako i kad hoce... a opet se to odnosi udri po dzepu obican narod-sirotinju... da svi budu jednaki da nema izuzetala, a guzonje ce opet voziti kako hoce i nista placati nece... nazalost...
Najbolji je mislim danski model svaka kazna je iskzana u ponima(nisu naši bodovi), a plačaš tako što ti poene preračunaju u odnosu na godišnju zaradu, tako da šljaker plati 40KM, a gazda ili poslanik i do 300KM.
 
Član
Najbolji je mislim danski model svaka kazna je iskzana u ponima(nisu naši bodovi), a plačaš tako što ti poene preračunaju u odnosu na godišnju zaradu, tako da šljaker plati 40KM, a gazda ili poslanik i do 300KM.
Po meni to nije pošteno
Zakon treba da bude isti za sve a visina prihoda ne treba da utječe na to.. Sad će neki bogatun plaćati ogromne cifre jer je pogrešno parkirao?
A neka sirotinja proguli Jugu kroz crveno i plati neku siću?
 
Član
Nisu oni to tako postavili nego u nekoj progresivnoj metodi tako da se za isti prekršaj obojica isto nasekiraju. Nedavno je lik platio 200.000€za prolazak kroz crveno u centru grada. Inaće je 400€. Likima bogastvo par milijardi.
 
Član
Pa bas zato trba to da se uvede, jer guzonja ima pare pa 40km mu ne predstavlja nista i taj ce parkirati uvijek i platiti 40km kao sto je to meni 4 marke, ali kad mu opali 500km za parkiranje, eee drugi put ce razmisliti hoce li parkirati na trotuar ili na invalidsko mjesto ili ne...

Zato ej najbolje na visinu prihoda da ide, pa da svi budu jednaki kad treba opaliti po dzepu, jer sirotinji je 50km ko njemu 1000km... Pa i sirotinju i tog guzonju kad opali po dzepu, drugi put nece parkirati ili proci kroz crveno ;)
 
Član
Neko je pitao za kazne i kazne zastare nakon 5 godina. mada u poslednje vrijeme sto se tice Brckog prebacuju na poresku upravu na prinudnu naplatu prije vec sto zastari. a neko rece da mu se zabrane svi dokumenti. to ne moze po zakonu jer se krse neka ljudska prava. LK i pasos ti moraju izdati koliko god imao kazni. ali treba samo uvesti zakon koji ce naci metod naplate kazni a to je malo teze jer ako nema nista na sebi onda je socijalni slucaj. U BD je postojao zakon kada je porez u pitanju zakon solidarnih duznika i poreska je mogla da vrsi potrazivanje od tvojih najblizih dal brace sestara roditelja dijece zavisi ko je duznik ali mogli su da dodju i da vrse prinudnu naplatu nad imovinom blizih srodnika. drzavi kad dodje do kraja zivaca smislice zakon i uvest ce naplatu da ce biti skoro 100% naplata samo ako to budu htjeli.
 
Član
ma nidje veze je to snagom svejedno. lakse je pocetniku vozit jace auto nego slabije. jel lakse pretec kamion sa slabijim il jacim autom? ionako nemaju puno ikustva u tom preticanju i misle se hoce li nece li, cekaju priliku, a kod nas hvala bogu dugi pravci po par km pa imas vremena po isprekidanoj preteci sa slabim autom..


lakse voziti jace nego slabije?? Moguce je da sam ja zaostao pa se ne slazem sta pricas. Razumjem sta hoces al to ja razumjem koji sam iskusan vozac ali prijatelju pricamo o balavcima od 18godina,koji su polagali na golfu i sad bi tatinog 3.0 tdi jer je lakse preteci. Ja razumjem da su na ovom forumu sve neki rejseri koji sa 18 imaju vec iskustvo,ali ljudi mi smo samo 1%.
p.s.Meni je glupost sto pored njega mora biti neko od 23 god, kao sa 23 si ozbiljniji covjek :)
 
Član
I ja sam misljenja da je lakse vozit snaznije auto.....prvo auto koje sam vozio je golf 3 44 kilovata pa onda stilo 59 kilovata....sta sam puta mogo glavu izgubit bas sto su nejaki...krenes preticat i treba ti 3,5 kilometra dok predjes kamion .....a za grada ti je nak svedno ako si normalan ...imo 300 konja il 60 isti vrag...onak vozis 40-50 na sat..
 
Član
Sve zavisi od toga sta je u glavi covjeka on ako je frajer pa voli stiskat gas on ce se skrsit isto pa vozio 44KW ili 144KW :D
 
BHT Ovisnik
Jace auto jeste lakse voziti, ali kao sto Kenno treba prvo nauciti normalno ovako auto. Sada vozim auto od 200ks, prije tog od 125ks, a prvo sam skoro godinu vozio jettu i drago mi je sto nisam imao prvo auto od 200ks nego jettu. Ispocetka si nadobudan mislis mozes sve, posebno da imas jace auto, kao vecina mladih kada uzmu od roditelja nekog bijesnog 1.9tdi pa misle da su uhvatili Boga za muda, da to čupa, to ore cestu pa za njih granica nema. Onako si svijestan da nije jako i ne upustas se u sve, jer kada sam i sam nakon 2 god uzeo volva od 200ks prvih tjedan dana se navikavao i s vremenom upoznavao auto i njegove mogucnosti.
 
Član
Ne znam kad je tema otvorena ni nista ali da se nadovezem na ovo.Evo ja licno sam pocetnik u saobracaju znaci tek 1 godina,moram nositi P na autu kao sto je ovaj rekao bar se ne ljepe ali ipak ima debila,a ovo poslije 23:00 je cista glupost inace sam zaposlen u drugom gradu neki 20ak km dalje,i kada radim drugu smjenu zavrsavam u 23:00 i sta sad trebam nekog od kolega voditi sa sobom?to je cista glupost,i ovo za brzinu je glupost ako prekoracis kazna je svakako bio pocetnik ili ne.Kada sam polagao nesto su pricali kao promjena zakona smijes vozit poslije 23 sata ali moras nositi P 3 godine pa ne mozes biti pametan,uglavnom pamet u glavu,vezi pojas i ne zivciraj se previse,ne prepadaj se ako ti svira nek poleti jebes ga samo opusteno
 
Super Moderator
Lakse je voziti jace auto sigurno. Ti ako si budala svejedno ti jel jace il slabije auto svako se ono zaleti 130-140 i svakog mozes gonit! Dosta pocetnika ima problem sa preticanjem i boje se krenuti preteci, nepravilno stoje iza itd.. I samim tim ne znaju bas napraviti sebi mogucnost za preticanje sa slabijim autom koje trebas zaletit, a sa jacim autom je to dosta jednostavnije. Sad ce neko rec sta pocenik ima preticat. Pa ima jbg sta ce ic za kamionom 60 ako moze oko 80 da vozi bez ikakvog rizika jer cesta dozvoljava
 
Član
Uvesti 2 god probnog...manj prekrsaj uzeti vozacku i ponovo na polaganje.

Pod manji preksaj mislim voziti 10KM/h u naseljenom mjestu vise od ogranicenog i 20 van naseljenog.
 
Top