Zakon o xenon svjetlima-BiH

Zakon o xenon svjetlima-BiH

Član
Ja sam vazda po autoputevima, vidjam stalno xenon svjetla na ovim starijim autima malo ono sredjenijim, i mislim da te policija nece kaznit ako ti farovi ne rasipaju svjetlost po oblacima, i tehnicki u njemackoj ces dobit ako je snop svjetlosti uredu, imam tamo poznanika koji voza a4 b6 sa fabrickim socivom, samo je naknadno stavio xenone, kupio na ebayu i tako vozi i dobiva redovno tehnicki.
Pogledajte strane forume i auto sto ljudi predstavljaju svaki drugi ima naknadno ubacene xenone
 
Pa dobroo,5000 i 6000K se može tolerisati ali sa projektorima,ali već bez projektora smeta pri prvom padanju mraka
Znam po sebi
Na Puntu su mi h7 6ooo K 35w sijalice-projektori,ne smeta nikom,sve ok i sa vozačima i sa policijom
Na Yugi h4 6ooo K 35w sijalice-ma blica mi ko god stigne,a farovi uredno naštelovani,ali to je ono nekontrolisano rasipanje svjetla
Čak mi kolega kaže-ima da ti farove razbijem:Dhahaha
 
Ehh' pa kolega,pazi šta si napisao
FABRIČKI XENON
To je već sasvim druga stvar
A također druga priča su ovi kineski xenoni koje mi nelegalno urađujemo
Prvo ja,pa svi ostali
Takvu Lagunu ima moj rodjo
Ista stvar-fabrički xenon
Ne smeta ni malo a osvjetljava savršeno
 
Član
Kod nas koliko znam nije regulisano zakonom da moraš imati perače i nivelaciju, čini mi se da jedino ne smije biti preko 6000k. U EU ovo sve se mora imati, nedavno je pisao jedan na hrvatskom Peugeot forumu da nije prošao na tehničkom ove godine, iako je do sada svake prolazio. Ima sočiva i 407-ca je u pitanju. Kaže da je samo onda skinuo xenon, otišao na tehnički, i poslije vratio. Pitanje je kako će prolaziti sa policijom.
 
Pa eto,koliko znam nisu stvarali probleme ni od strane murjaša a ni od strane osoblja tehničkog,osim ako se ne ugledaju na komšije :woot:
 
Super Moderator
Ja sam vazda po autoputevima, vidjam stalno xenon svjetla na ovim starijim autima malo ono sredjenijim, i mislim da te policija nece kaznit ako ti farovi ne rasipaju svjetlost po oblacima, i tehnicki u njemackoj ces dobit ako je snop svjetlosti uredu, imam tamo poznanika koji voza a4 b6 sa fabrickim socivom, samo je naknadno stavio xenone, kupio na ebayu i tako vozi i dobiva redovno tehnicki.
Pogledajte strane forume i auto sto ljudi predstavljaju svaki drugi ima naknadno ubacene xenone

pa vidjas ti, vidjam i ja :D al pitanje do kad. i na hrvatskim forumima ljudi pisu da imaju xenon al eto NADAJU se kad ih zaustavi da ih nece peglati jer ima puno slucajeva koji su imali problem. i ovo sto sam napiso je poznanik moj u njemacku otiso i dobio 400€ kaznu
a sto se tice lagune takav je to fabricki far, sjenilo napravljeno da tako rasipa i ne smeta a i sijalica je D2R (ili D1R nebitno). isto tako i alfa 147 FL nema lecu kad ima xenon al je sijalica D2R i malo je drugacije sjenilo. Isto tako oni autobusi MAN lions coach kad imaju xenon nemaju lecu al je sijalica D2R itd :)
 
Ma naravno
Na faru je,msm,s unutrašnje strane ispisano xenon,tako da je far pravljen prema tome
A i sijalica-kvalitet,materijal ma sve je u svakom slučaju bolje od ovih naših kineskinja 'hahaha
 
Aaa šta kad' se naleti na onog koji pare neće ni da gleda?
Koji hoće maksimalno da sve provede po zakonu!
A ima takvih 1oo % jóš uvijek,barem kod nas u Zenici
Znam ih lično;)
 
Član
Jedno pitanje ako neko zna...
Na autu imam sociva u koja se kako sam skonto mogu staviti xenoni. Nasao sam da mi idu neke sijalice D1S koje original dodju na skodi. E sad me ineteresuje jel se mora ta opcija xenona aktivirati na vcds? (ili kakobse vec program zove)
Ako mora da ne kupujem dok ne nadjem ko ce mi akt.
 
Burazeru,na Škodi su msm h7 sijalice
Aktiviranjem prekidača svjetala,pušta se napon na džekove koje priključuješ na običnu-halogenu sijalicu
Ehh sad' samo džekove priključuješ na ulazni dio balasta-dalje kopčanje na xenonku i to je to
Nadam se da smo se razumjeli i da sam te skontao o čemu pišeš:D:D
 
Top