Za prskanje pješaka vozačima iz džepa od 30 do 150 maraka

Za prskanje pješaka vozačima iz džepa od 30 do 150 maraka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
d481c6e02184f47313a86fe0691a3636.JPG


Ni pješacima ni vozačima nije lako kada duže pada kiša zbog neravnih cesta i začepljenih šahtova. Treba biti pravi virtuoz pa izbjeći brojne lokve i stići suh na odredište. Zbog toga pješaci ponekad prijave vozača koji ih poprska. S druge strane, ni vozači nisu toliko krivi jer nekada stvarno nemaju načina da zaobiđu lokve.

Prema podacima Saobraćajne policije KS, u ovoj godini pješaci su prijavili 15 vozača zbog prskanja. Kazna za ovaj prekršaj je 30 KM.

- Ako vozač poprska pješaka ili brzo vozi po mokrom kolovozu te napravi saobraćajnu nezgodu, može biti kažnjen sa 50 do 150 KM. Uz to dobije i kazneni bod i oduzimanje dozvole na dva mjeseca - rekao nam je Elvedin Muratspahić, pomoćnik komandira Saobraćajne policije.

I kada pješaci ne prijave vozače koji ih okupaju, to uradi policija ako na licu mjesta uoči takav slučaj.

- Vozač koji ide mokrim kolovozom dužan je usporiti, posebno ako vidi da trotoarom idu pješaci. Preporučujemo pješacima da odmah prijave policiji ako ih vozač isprska - kazao je Muratspahić.
 
Član
Opet po dzepu vozaca.. Jesmo li mi krivi sto su ceste sj*ane i sto su odvodi zacepljeni pa voda ne odlazi :icon_question::icon_question:
 
I treba kaznjavat, joj ako ima ista mrze kad lik namjerno prodje kroz baru i isprska te citavog, i vidis kako ode smijajuci se, odmah najvisu kaznu dati, i nece vise nikad!!! Ja bas gledam da izbjegajem te bare, jer znam prvo na sebi kako se osjecam kad me neko isprsce, i nikome nije lijepo, odes cist, vratis se prljav!!!! I kad ne mogu zaobic, onda maksimalno usporim da ne bi nikoga isprsk'o!!!!
 
edo_16v je napisao(la):
Opet po dzepu vozaca.. Jesmo li mi krivi sto su ceste sj*ane i sto su odvodi zacepljeni pa voda ne odlazi :icon_question::icon_question:

slazem see..

al ima vozaca koji to namjerno rade..bio sam i ja pjesak i jos nekad znam biti jer nisam uvjek bas u autu..Trcanje itd..koliko sam samo puta bio okupan.
I namjernoo te uprska..A pogotovo cure..
Ja se slazem sa ovim zakonom;)
 
Član
NAravno da ima uvijek papaka ali ti sada slucajno ne mognes izbjeci lokvu isprskas nekoga i dobijes kaznu, jel to ok ?
 
Zanimljiva tema...al svakavih luđaka ima :icon_rolleyes: jednom prilikom sam gledala nešto slično ali to je već bilo namjerno prskanje pješaka.Stanica na Čobaniji, ljudi čekaju trolu na stanici najnormalnije i ispred njih velika lokva...odjednom iz prve ulice prije stanice skreće golf i vozi lijevom trakom, kako prilazi stanici prelazi u desnu traku kroz tu vodu i proleti doslovno pola ljudi zalije...ajd ok, ljudi logično psuju itd al bilo prošlo...no, luđaku to nije dovoljno očito, on je napravio krug skrenuvši kroz prvu ulicu i opet se vraća na isti način i istu stvar ponavlja nekih 4-5 puta dok je konačno došla trola... :icon_confused:
 
BHT Ovisnik
za prskanje pjesaka kamen u sajbu :icon_mad::icon_mad: ljetos mi je caddy umakao između zgrada,slj. put mi nitko nece umaci:icon_mad::icon_mad: najgore sto namjerno to rade
 
Član
Ima tu stvari i pozitivnih i negativnih, glavna pozitivna je da se kazne oni koji to rade namjerno, ali da me neko prijavi zbog toga, a da ga nisam puno i namjerno poprskao, provukao bih ga par puta kroz lokvu rukama, pa neka me onda kazni za kupanje, a ne za prskanje...:icon_biggrin:
 
Član
e vala stvarno su cigani j*em im familiju...iduci put kad mi se ptica posere, tuzit cu grad sto nije uklonio sve golubove sa tog dijela zracnog prostora i trazit obestecenje 10 marki za pranje...kao sto bi moj zahtjev bio sulud, tako je i ovaj :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
a kada kisa pada uvijek brzinu treba prilagodit uslovima na cesti samim tim voznja je sporija od uobicajene tako da nije problem usporit do te mjere da val vode ostane na cesti a ne na pjesaku :D
 
Član
j*iga... i treba kazniti sto jeste jeste...

ja sam poprskao momka, nije bilo namjerno znaci lokva idem onako sporije,samo odjenom rupa i poprska ga do koljena..jos usko bilo.... jarane sry , odvucem ga kuci da se presvuce i odvezem ga gdje je trebo ...

al opet kakve su nam ceste malo mi i glupo ovo ...




2 tibor poptis
 
Član
i treba kaznjavati...ja sam uvijek imao svoj nacin kaznjavanja....nista bolje nego kad je zima..on frajer prodje pored mene pa po gasu...mene okupa..samo se fino sagnes,uzmes poveci komad leda ili kamen ( jos bolje ) pa onda lijepo fino u zadnju sajbu :icon_biggrin:
 
Član
btw ovi kod nas znaju samo kaznjavat nisu u stanju makar glavne ceste dovest u red a o ovim sporednim da i ne pricamo
 
Član
sub3r je napisao(la):
i treba kaznjavati...ja sam uvijek imao svoj nacin kaznjavanja....nista bolje nego kad je zima..on frajer prodje pored mene pa po gasu...mene okupa..samo se fino sagnes,uzmes poveci komad leda ili kamen ( jos bolje ) pa onda lijepo fino u zadnju sajbu :icon_biggrin:

Situacija 1: kupanje pjesaka!!!

vozac zadovoljan, pjesak ljut


Situacija 2: gadjanje vozaca!!!

vozac ljut, pjesak zadovoljan

:D:D:D
:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top