YUGO:K&N+JAPAN STYLE

YUGO:K&N+JAPAN STYLE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mozes se ti sad izvlaciti na humor koliko hoces.....
A i da jeste humor ja sam fino zamolio za pomoc i nema potrebe da me neko zaj. svoim humorom...

Ovo je ozbiljan forum a u ovom pod forumu nema humora,to se nalazi na dnu pocetne stranice,a ovde se pise ozbiljan tex. a to pisu ozbiljni ljudi a ne neki zaj*anti....
 
motor će bolje disati, a i zvuk će biti dobar,
povećanja nekog snage i neće biti.
ja bi mjesto te dvije modifikacije dao još
koju marku i ubacio nešto malo jače,
mada lonac i filter će ostati i ako motor drugi stavi
tako da nije na gubitku:cool:
 
Član
M A R E X je napisao(la):
Pod prvo filter nije sa pijace nego K&N ako si cuo kad za to,a pod 2 Lonac je extra kvaliteta i nije pijacarski,3 aj ti nadji motor taj i ugradi ga za te pare i da bude ful stanje kao sto je ovaj u njemu dobices 250km...

Bice vremena i za ubacivanje neceg jaceg...


ma ja sam seljacina sta ja zna sta je k&n ,hajd mi objasni sta ti znaci kavlitetan lonac ,motora iz regata 1.5i.e na pretek po 150 km i ugradnja 100 kolko je to,a motor 1.6 od 90ks se moze naci u odlicnom stanju za nekih 300-400 km i ljepota u yugi, da ne pricam o ubacivanju 1.6 16v koje te dode malo skuplje a proizvod je zaj*an do kraja
 
Član
neznam jel kasno za savjete oko yugica
evo da i ja dam koji savjet
ako imas 200 km mozes naci motor 1.4 od tipa ili 1.6 od tempre
ja sam imao yugu sa 1.6 motorom od tempre sam ga ubaci sa svojih 10 prstiju
nije nikakav problem
samo moras staviti zamajac od yuge i nista vise
ja sta sam skinuo samo srednji lonac zbog zvuka meni je bio dobar
 
Član
Nije jos kasno ;)

Za sad ide samo montaza lonca i filtera...
a sredni lonac ce se naravno skinuti i mozda ce ici komplet cijev od pocetka do kraja 60mm

Sto se tice motora to jos nije u planu....ima precih stvari koje treba prije odraditi;farbanje....
 
Član
netreba ti cijev f60 ja sam nakon nekog izvjesnog vremena stavio 50 i dovoljno je na 1.6 motoru jer nije ni fabricka veca ako hoces da malo dobijes na snazi stavi dvogrli karb ali ce vise trositi jbg sve sto trosi i ide ;)
 
Član
Da bas je dvog. kar. u planu,ali neznamo koliko se krece cijena takvog i gdje se moze naci...znam da oni dolaze fabricki na 1.3 motorima.....
 
Član
Sto se tice ugradnje motora neka pogleda na pikec forumu tamo ih ima par sa 1.6 16V ide to extra :cool:
 
Član
sto se tice filtera i yap style lonca ja sam to ugradio na tigru i nikad se pokajao nisam cak sta vise mislim da nikad bolje nisam potrosio 250KM neces dobit na performansama ali ces imat zvuk j*acki samo sto ce ti malo vise trosit ne zbog filtera i lonca nego zbog nastojanja da ga u svakoj brzini navlacis bar na 6000 obrtaja ili iznad :icon_mad:
 
DSC01477.jpg
 
Član
i taj 1100 motor se da nabrijat da leti ko to voli :)!
sada stavljanje dvogrlog karburatora isto moze biti mac sa dvije ostrice! tj moze mu pomoc da malo spali klipove,karike itd! za mene je to samo cisto bacanje para! vecina starijih motora se moze ubaciti u juga i nije skoro nikakav problem! problem je u tome sto taj mjenjac,korpa,lamela ne mogu izdrzati jaci motor nego se sve zajedno mora pojacati! pa na kraju krajeva se mogu na njega postaviti i 4 karburatora od motora tako da svaki cilindar dobije svoj a umijesto filtere lijepo istokare lule :) pa se onda uradi spera u mjenjacu ubaci pojacana lamela itd i onda zej*avas narod po putu sa autima od 30-40 hiljada eu! :) ma Yugo je cudo sta se sve od njega moze napravit! tako mu grah pao kad mu je fijat rodbine :)!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top