YUGO:K&N+JAPAN STYLE

YUGO:K&N+JAPAN STYLE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako jedan drug je porucio za svog yuga K&N gljiva filter i japan style auspuh(zadnji lonac) e sad kod njega je yugo 55 1.1 motor karburator...

Hoce li biti problem staviti gljivu?
Da li da skida srednji lonac kad bude montirao novi?
Sta moze ocekivat od ove dve mdifikacije?
I jos nesto pametno da napisete vezano za ovo... :D:D



Hvala unaprijed ! ;)
 
Član
ako mislis na dobitak snage sa ovim, to mozes zaboraviti,zvuk ce biti dobar ali tako se nemoze snaga podici...
 
Član
kakvo crno stavljanje gljive s pijace i lonca (protocnog bojlera) cisto glupiranije i bacanje para cirka nekih 200km ,za te pare moze naci 1.4 motor od 75 konja pa je na dobitku.
 
Član
Pod prvo filter nije sa pijace nego K&N ako si cuo kad za to,a pod 2 Lonac je extra kvaliteta i nije pijacarski,3 aj ti nadji motor taj i ugradi ga za te pare i da bude ful stanje kao sto je ovaj u njemu dobices 250km...

Bice vremena i za ubacivanje neceg jaceg...

@1.6D Daj kakvih 20ks:lol:,a kako ce tu da stavi k&n pa da gori na toploti motora,nema od toga nista...
 
Početnik
finger ti je dobro rekao ako vec taj tvoj drug nesto misli onda neka prvo promijeni motor...
na taj 1.4 pasu svi ti extra dijelovi koji su u ful stanju na tom 1.1 kako ti kazes
1116ccm i 40kw+ to dvoje= bacanje para
osim ako nece da dobije ljespi zvuk,al opet isto
bolje da izbaci filter zraka koji inace kosta 5km i imace bolji zvuk i bolji protok zraka

jesili ti ikad otvorio haubu na jugi?
i gdje to ti mislis da ce taj Kn stajati da mozda nece u gepeku pa da ga ne grije motor?
 
Član
Nece u gepek nego ce u ljevi cosak, i bice zasticen u kuti koja ce biti izolirana,nekom folijom...ako te bas zanima...

A koliko vidim na slici ti imas mjesta i za w12 :lol::D

No vratim se temi :icon_smile:
 
Početnik
haj procitaj jos jednom...
ja ti onako cisto iz dosade dajem savjet koji ce pomoci tvom prijatelju da ustedi pare
za tim nema potrebe...
i gdje ce biti u lijevom cosku ispod akumulatora jel
mozda na posudi za pranje sajbe :lol:
kod mene je dovoljan prostor za motor koji imam fabrika ga je tu smjestila
i da se vratimo na temu
zasto on to prvo zeli staviti na auto
to nisi rekao
 
Alo ljudi ovdje smo da pomognemo jedni drugima a ne da se ismijavamo, K&N se moze staviti na bilo koji motor samo treba malo dorade i slobodnog vremena da se to sve uklopi, a sto se tice auspuha obavezno ostavi srednji lonac, zbog ljepseg i kvalitetnijeg zvuka. navali na posao:cool::cool::cool:
 
Početnik
ok Sladjane slazem se ja da se on moze staviti na sve,samo koja mu je funkcija i koliko je isplativo...moze se staviti i propeler na krov al auto nece poletiti opet zar ne?
ja sam decku rekao svoje misljenje
forum je za to i namijenjen,samo sto on to ne shvata i njemu je bitnije kako izgleda moj motor :icon_biggrin:

sandi_azra je napisao(la):
jarane ovo il je praljavo il je koroziralo utebe .. ja bi taj motor malo sredio kad vec znas tolko oko toga .. :icon_question:
ovo je g2D on se samo ovakav osjeca kao svoj na svome...mozda da je tatin karavan glancao bi ga i ja :D
 
Ako vec hoce taj K&N neka potrazi okrugli za jugu montira se na sami karburator, a kad vidi da mu treba i jaci motor sigurno ce ga ugraditi.
 
Član
Momak je uzeo kvalitetne stvari i markirane proizvode za razliku od vecine sto kupe na pijaci i za mene ovo nije bacanje pare kad je nesto kvalitetno to da nece dobiti bas nesto na performansama je istina,al je svakako bolje od fabrickih i imat ce nekog efekta, na zvuku sigurno dobiva! Kad imas kvalitetne stvari uvijek ih mozes iskoristit i za drugi motor il auto, sad je kupio nesto kvalitetno i moci ce mu to iskorititi i na drugom motoru da ne baca pare ponovo ...

Treba ljude i podrzat malo i dat im morala za to sto rade,meni je drago da vidim da netko ulaze i ovakva auta zato neka mu je sa srecom i uskoro da ugradi i neki 1.6 16 V iz FIATa bez provlema stane u yuga...;):cool:
 
Član
sandi_azra je napisao(la):
jarane ovo il je praljavo il je koroziralo utebe .. ja bi taj motor malo sredio kad vec znas tolko oko toga .. :icon_question:
ovo je g2D on se samo ovakav osjeca kao svoj na svome...mozda da je tatin karavan glancao bi ga i ja :D
[/quote]

...Netreba ti tatin karavan..glancaj to sto imas,pored tatinog karavana ja imam golfa 2 pa glancam i njega,ako te bas zanima,dva pranja sedmicno(ja naravno,ne praona)i redovno glancanje i nema da propada....
Ne moras imati passata da bi ga glancao dovoljno je i biciklo,al da ga cuvas,glancas i odrzavas ;)


No:icon_exclaim:

Momci hvala na savjetima :cool:
 
Član
A da li se mozda na karburator moze ubacivati vazduh pod pritiskom, da li to ima svrhe odnosno da li ce se zagusiti motor, da li je iko probao.
A ova ideja o 1.6 16v motoru u yougendu mi bas dobro zvuci!
 
Početnik
kako neki imaju malo smisla za humor ali nije ni cudo :D
nego motor 1.6 16v u jugi ide odlicno
probano i zadovoljno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top