Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Član
Napravljena nova verzija hladjenja kocnica, ovaj put se ne zaokrece sa tockom pa ce valjda biti dugotrajnije iako je manje efikasno:


Nabavljen nov keder gepeka i deo prednjeg veznog lima za ljubicastog i jedan rezervni cep za rashladnu tecnost:


Onda smo malo resavali pehove, raspizdio sam na ne znam sta prednji nosac branika pa je zavaren branik i pojacan u tom delu i morao sam da okrpim gumu jer sam uspeo negde da pokupim ekser:


Bili ponovo u Kuli, nazalost novi rekord nije pao, ali iskljucivo mojom krivicom, nisam mogao da uhvatim jedan cist krug, ali ne bi ni to bio problem da nisam u 2 krivine konstantno gubio 0.25-0.5s. Da sam to savladao, skoro svi krugovi bi bili konstantno na nivou rekorda:

Na zelenom sam krenuo sa sredjivanjem kocnica:


Sve sklopljeno i namontirano:



I onda posto vise plocice nisu blokirane pocne glavni kocioni da propada jer mora pomeri klip, tako da porucen novi kocioni i nabavljena druga posuda jer je na autu bila polomljena:


Takodje uzet sportski filter, Osram NB sijalice, prednji plasticni branik i mrezica, zadnja sina za branik i uzete zice i prekidac za gepek na dugme:



I modifikovana fabricka klapna sa 45mm na 48mm da oslobodimo koji konjic i poboljsamo odziv na pedali gasa:
 
Član
Posto je pocela zimska sezona, uradio sam pripremu za to:


Prosle nedelje obisao jedan krug po Vojvodini:





Primetio sam da brisaci ponekad imaju lufta, ponekad ne, ispostavilo se da je fabricki osigurac na polugama napukao, zamenjen zeger osiguracem i stavljena deblja platna da se neutralise luft:


Kuliraju zajedno napolju dok se krckaju delovi za zelenog u garazi:


Za zelenog nabavljene prednje i zadnje korube:


Takodje se polako sakupljaju delovi za trap, ekscentricne caure za povecanje nagiba, nosaci balans stangle sa caurama na spoju sa ramenom, aksijalni granicnici za balans stanglu, spone i 18mm duza prednja ramena:
 
Član
Izvadio iz steka caure za zadnje viljuske i stop svetla pa napkon nesto vratio na fabricki :D


Uzeo da proverim kako staju korube i koliko mesta za prosirivanje zadnjeg trapa, ali se ispostavilo d je lufta bilo 1mm tako da ce malo brusilica da radi:


Kad smo vec kod brusilice, spremamo se za limariju i usput resavamo tudje "popravke":




Ljubicasti je samo dobio Serial killer starter pack:
 
Član
Mucim se vec godinama sa jednim fabrickim problemom, stalno mi se polomi deo plastike na koji se montira stop svetlo, pa sam resio da ih zamenim novim komadom plastike koji se zalepi na mesto fabrickog:


Pa onda obisao jedan krug do BG:




I montirane na kraju "zimske" gume:


Za zelenog smo spremili dosta delova, kompletno nova creva za benzisku instalaciju i selne, filter za gorivo, sajla za rucnu, adapter za prepravku fabrickog regulatora pritiska u stelujuci i adapteri za promenu nagiba sedalnog dela sedista, novi nosaci za sinu zadnjeg branika, pojacanje rucice za obaranje naslona sedista, granicnici vrata, sportske papucice po meri (nisu jos gotove), polovni desni blatobran, plasticni pragovi i krovna lajsna u boji auta plus dve krovne lajsne u sivoj boji, poklopac izmedju stop svetala za rezervu i vodjice za naslon glave sto mi je falilo na zadnjem sedistu:



Rasturena sedista, spusten sedalni deo za 10mm, postavljene pojacane i dodane opruge na naslonu sedista, podebljani bubrezi da se ne useku u sundjer i pojacan mehanizam za obaranje sedista koji se uvek iskrivi:


Pored sedista, rasturena je i karoserija jos malo, oprana kompletno i postavljena na kolica za laksi rad oko limarije:

 
Član
Da, radicu sam limariju, radio sam pre tacno dve godine i drugu ;)
 

Prilozi

  • P1050610.JPG
    P1050610.JPG
    5,3 MB · Pregleda: 5
  • P1050620.JPG
    P1050620.JPG
    4,9 MB · Pregleda: 5
  • P1050286.JPG
    P1050286.JPG
    4,2 MB · Pregleda: 5
Član
Bili do NS, raspizdili u neku rupu, polomili nosac za hladnje prednjih kocnica. Bas nece da bude na autu, vraticu kad budem zavrsao prednji branik pa cu ujedno i bolje da zavarim, ovo je bio jedan od prvih radova sa varenjem plastika. Branik na svu srecu preziveo udarac bez problema:


Par zimskih:


Spremna sedista za sklapanje. Zamenjeni sundjeri, postavljen skaj izmedju opruga i sundjera, napravljeni adapteri za menjanje ugla sedalnog dela, caure za bravu obaranja naslona sedista, caurice za fiksiranje bocnih plastika, plocice za pojacanje okvira rucica za obaranje naslona sedista:


U pripremi i adapter za ispustanje rashladne tecnosti i caurice za montazu branika na karoseriju:


Poslao prijatelju da remontuje anlaser i alternator:



Produzene viljuske za 14mm i pojacane, spremni za sirenje trapa za oko 30mm i napred i nazad:


Sklopljene zadnje kocnice:


Stelujuci regulator pritiska goriva u pripremi:


I stigao zadnji lonac, fi45mm cevi:



Skoro da zaboravim, napravljene i sportske papucice:
 
Poslednja izmena:
Član
Sklopljena sedista do kraja:


Nabavljeni neki delovi jos i rasturen regulator kocione sile, proveren pa ostalo jos da se estetski sredi:


I zapoceti radovi na limariji, ogoljena zastita, poskidani fabricki oslonci za dizalicu koji su magnet za koroziju i polako idemo popunjavati rupe:


 
Član
Da nastavimo sa radovima. Nazalost druga strana grede iako je spolja izgledala bolje, ispostavila se da je losija, pa je bilo neizbezno celokupno uklanjanje i zamena sa novom:


Pre toga sam morao da okrpim polusasiju i da uklonim zvucnu zastitu u kabini da bih mogao zavariti gredu na mesto:


Zakrpljeno brdo rupa:




Neke nove otvorene:


Posto prednji i zadnji vezni lim imaju nepotrebne delove lima skrivene iza branika, odlucio sam to iseci:


Besmislene fabricke zakacke za auspuh redizajnirane i ceo patos ofarban u prajmer:


Sredjen zastitni lim zadnjeg lonca i korektor kocione sile i nabavljeni okviri tablice, pojacana sajla kvacila, adapter za kraci hod kvacila i granicnik hoda kvacila:


Nije ni ljubicasti izvisio:
 
Član
Od poslednjeg puta nije se puno radilo, posto sam morao da stanem sa radovima zbog obaveza. Ali na ljubicastom smo posle nekoliko godina trazenja nasli vece dizne. Ali iako su vece po kapacitetu, ispale su manje po dimenzijama, pa cu morati napraviti adaptere da bi ih namontirao. Takodje, namontirane letnje gume nazad:


Zeleni je dobio par sitnica jos kao sto su svecice, fabricki zadnji zvucnici, gumice oko kvake i crevo za regulator lera:


I zavrseno je krpljenje levog i desnog praga kao i desni zadnji rub i A stub:



 
Član
Nastavljamo sa radovima, rasturen prednji trap i ofarbani rukavci, takodje uradjeni 10.9 kvalitetu srafovi za montazu viljuski na gredu umesto fabrickih 8.8:


Rezervoar ociscen spolja od rdje i fabricke farbe, a takodje ispran i secer koji se nalazio unutra:


Posto su fabricki nosaci za cevi benzinske instalacije krajnje ocajno reseni, napravljeni novi:


I onda je doslo vreme na saniranje poslednje trulezi na autu, mada je ostalo jos malo povrsinske rdje na nekim mestima. Pripremljen novi vezni lim, zatvorene nepotrebne rupe, probusene potrebne, ubacen nosac za svetlo u gepeku, prebaceno trece stop svetlo iz spojlera (njega cu da demontiram sa gepek vrata) na oblogu izmedju stop svetala, skracen vezni lim na mestima gde nije potreban da se ne sakuplja blato i stavljeni novi "dzepovi" gde se montira zadnja sina branika:


 
Član
Krenulo se sa izradom ojacanja, skracene sanke da se poveca klirens auta i onda napravljeno H ojacanje koje je dodatno povezano sa gredom i prackom, plus pracka povezana sa polusasijom:



Ociscen nosac filtera goriva, stit rucne kocnice, balans stangla i modifikovan suspleh za alternator:



Pa nazad na limariju, sredjen zadnji levi kos i montirana koruba koja je zahtevala dosta uklapanja iako je namenjena za Yuga:


Skupljena farba na gomilu, deo metalik farbe za zelenog, sva metalik farba za kompletno farbanje ljubicastog, poliuretanska farba za patos i supljine za oba auta i zastita patosa i supljina za zelenog:


Ljubicasti se samo dalje vozi, skinuta zimska oprema odnosno zavesice i nabavljeni prednji pojasevi za tehnicki:
 
Član
Nastavljamo dalje, montirani prohromski flah na dnu H ojacanja da se izbegne grebanje farbe pri podizanju auta:


Modifikovani levi i desni blatobrani:



Takodje isecen visak na veznom limu:


Zakrpljene rupe na gepek vratima od spojlera i brave, dodat taster za otvaranje i prepravljeni nosaci sine da branik stane kako treba:


Sredjen i zadnji desni kos i montirana koruba:


Trenutno stanje:
 
Član
Kad dobijes ponudu koju ne mozes odbiti, onda moras da pustis to posle 15 godina druzenja. Nadam se da ce vlasnik uzivati kao sto sam i ja, vracen nazad na fabriku po njegovoj zelji:
 
Top