Xsenon 12K ili 15K

Xsenon 12K ili 15K

Član
Shelby je napisao(la):
vozao ured 2 god na 8000k,i nakon sto me pocne zezati jedna sijalica,zamjenim ih sa 4300k,elem,preporodio se...
8000k je plavkasto,osjecaj voziti na tome u potpunom mraku,isto da vozis na mjesecini,sve nesto kao nejasno,blago osvijetljeno...
sa 4300k,milina,kada gledas s vana,boja je bas bijela,ne vuce na plavo nimalo,iz auta,jedno 50x bolje vidis,bijelo,malo vuce na zuckasto,apsolutno sve vidis,nije nista mutno ili nejasno,i naravno,lici na fabricke xenone :cool:

Ne bi se bas slozio da je tako na 8000K,cuj ko na mjesecini pa 3x je bolje nego na halogenim , ja ih imam i OK mi je vidljivost, al kao sto reko ti brojevi variraju nekad zna biti 8000K priblizni 6000K a nekad i da vuce na neki od 10 000 :icon_rolleyes: zavisi kakv je set
 

mm3

Član
nemoj ici iznad 6K jer nije istina da sve boje sijalice daju jednaku količinu (LUMENE) svijetla, to je čista glupost. Pa koliko je vas koji ste presli sa 6 i 8K na 5 ili 4,3 K i bili prezadovoljni promjenom . Razlog je ne samo bolja vidljivost jer kao sto je receno zbog vece slicnosti boji sunca nego i zbog extra kolicine lumena, pa provjerite tehnicke podatke na Osramovim i Philipsovim stranicama tu imaju i sijalice od 5000K i philips je imao Ultinion i Ultra blue od 5700, 6000 i 6700 K i pise jasno da te sijalice daju znatno manje lumena nego one od 4300K to je jasno ko dan.

Samo Osram CBI (D2S i D1S) - Cool Blue Intense serija koja je 5000K (4700), daje 3200 LUMENA kao i obicna 4300K i ona je prvi model u povijesti sa znatno vecim brojem kelvina ali da kolicina svjetla ostaje kao i kod 4300K, ali zato je i cjena na nivou. Ja prodajem te sijalice i znam sta pricam, serijski ide na S65AMG, Jaguar, BMW 7, Porsche,... i mnoge druge skupe automobile
 
Super Moderator
Sad za lecu nesto da dodam.. zavisi i od lece kakve ce boje biti i kakvo ce osvjetljenje biti. na dosta aftermarket farova lece su vec ljubicaste i onda kad ubacis neki xenon ne mora svijetliti isto kao i kad drzis tu sijalicu u ruci....lose lece kad imas je bas sranje. jedan kod nas je vozio peticu golfa sa nekim aftermarket farovima i lece su imali, 10000k xenoni al to je ljubicasto isto da je 30 000k... kasnije kad ga je razbio ja kod tog majstora gledao lece sto je izvadio iz tih farova, ljubicaste skroz
a i ja uvijek uzimam 4300-6000k, nista preko
 
Član
Kupio sam zasad 10K, nisam jos imao priliku da ih provozam, zasad ce da ostanu te sijalice svidjalo mi se ili ne. Slijedeci put cu takodje da poslusam vecinu, pa cu probati sa nekim, 4K ili 6K, pa...
 

mm3

Član
da lece i reflektori dva razlicita svijeta. A sa lecama se jos bolje vidi razlika u lumenima nego sa reflektorima jer svjetlo ne bjezi gore i na strane nego ide bas tamo gdje treba ici i usmjereno je pravilno

sto se tice 10K daje otprilike Lumena kao jedna dobra H7 halogena sijalica... ~1500
 
Član
mm3 je napisao(la):
da lece i reflektori dva razlicita svijeta. A sa lecama se jos bolje vidi razlika u lumenima nego sa reflektorima jer svjetlo ne bjezi gore i na strane nego ide bas tamo gdje treba ici i usmjereno je pravilno

sto se tice 10K daje otprilike Lumena kao jedna dobra H7 halogena sijalica... ~1500

Dakle, slijedeci put idemo na 6K :)
 
Član
LikssOn je napisao(la):
mm3 je napisao(la):
da lece i reflektori dva razlicita svijeta. A sa lecama se jos bolje vidi razlika u lumenima nego sa reflektorima jer svjetlo ne bjezi gore i na strane nego ide bas tamo gdje treba ici i usmjereno je pravilno

sto se tice 10K daje otprilike Lumena kao jedna dobra H7 halogena sijalica... ~1500

Dakle, slijedeci put idemo na 6K :)

Uzmi 5k, vidjeces onda sta je svjetlost ;) dodji jednom na probu pa ako ti se ne svidi skini, ali nek bude mrak da ih ubacimo
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
LikssOn je napisao(la):
mm3 je napisao(la):
da lece i reflektori dva razlicita svijeta. A sa lecama se jos bolje vidi razlika u lumenima nego sa reflektorima jer svjetlo ne bjezi gore i na strane nego ide bas tamo gdje treba ici i usmjereno je pravilno

sto se tice 10K daje otprilike Lumena kao jedna dobra H7 halogena sijalica... ~1500

Dakle, slijedeci put idemo na 6K :)

Uzmi 5k, vidjeces onda sta je svjetlost ;) dodji jednom na probu pa ako ti se ne svidi skini, ali nek bude mrak da ih ubacimo

Zapamtit cu to, pa cemo to i napraviti, al neka jos, dok sad ove malo isfuram, nema smisla da sad odmah druge kupujem :)
 
Legend
ne idi na to druze ,...........

imao sam 8000k , bilo je ok po suhom , kad kisa udari ne vidis nista ........
sad imam 6000k , i divota je voziti , sve vidis kako god okrenes ...........i planiram ici na 5k jer je jos bolja vidljivost

na oba seta su bili farovi sa socivima
 
Član
enesss je napisao(la):
ne idi na to druze ,...........

imao sam 8000k , bilo je ok po suhom , kad kisa udari ne vidis nista ........
sad imam 6000k , i divota je voziti , sve vidis kako god okrenes ...........i planiram ici na 5k jer je jos bolja vidljivost

na oba seta su bili farovi sa socivima

ja i dan danas zalim sto ne uze 5k kad sam uzimao od Lige projektore,uzeo sam 6000k, ali ako Bog da kad budem mijenjao sijalice idem i ja na 5000k definitivno:cool:
 
Da se nadovežem na temu, htio bih kupiti xenone za auto H4, one od 12000k roze boje, da li neko prodaje i kod koga ima kupiti.
Pošto se ne razumijem baš pretjerano u to, da li npr. kad ugradim taj xenon sistem onda mogu staviti koju god hocu sijalicu npr. 12000k, ili se mora ugraditi poseban sistem za nju ?
Hvala unaprijed i pozdrav.
 
Član
nista preko 6k ne treba stavljati na auto, pogotovo za svakodnevno koristenje, jedno je show car, ali ovako samo problemi sa milicijom ;)
 
vozim H4 bixenon 4300K bez leca,i mjesa plavkastu s bijelom,po suhom je extra,ali je po mokrom sranje,slabo se vidi,razmisljam da predem na 6000K,:D
 
Top