Xsenon 12K ili 15K

Xsenon 12K ili 15K

Član
Pozdravljam, neznam je li dupla tema, posto sam novi tu, a neda mi se sve citati... Zanima me da li se mogz gdje u BiH nabaviti ksenoni H1 12K ili 15K?!
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Mislim da nemas vise toga,prije je bilo.Mozda 10000K i to ako bas nadjes ;)

Ma trazio sam po gradu, na piku... Ima nesto na e-bay- al nemam bas iskustva sa kupovinom preko toga!
 
Član
A zbg cega ti to treba druze to je skroz tamno plavo odnosno ljubicasto svijetlo ? S tim ne mozes ni bijele macke viditi na cesti, a ko pogleda u far ima da mu oci iscure :icon_eek:
 
Član
pa nema to veze jel sijalica 6000K ili 15000K ,to je samo razlika u bojama tj. U temperaturi na kojoj sijalica radi,jacina sijalice je ista
 
Član
Koliko sijalica ima K ne govori o jacini nego o boji svjetlosti.
4300K zuto
5000K bijelo
6000K boja leda
8000K izmedju boje leda I plave
10000K plavo
12000K ljubicasto
15000K ljubicasto na roza
18000K roza
 
Član
drago mi je da je neko objasnio....

inace ja sam isao prema gore i kad sam dosao do 6K vratio sam se na 5K a sad vec zelim i 4300 :)
inace pucam na funkciju ;)
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
Koliko sijalica ima K ne govori o jacini nego o boji svjetlosti.
4300K zuto
5000K bijelo
6000K boja leda
8000K izmedju boje leda I plave
10000K plavo
12000K ljubicasto
15000K ljubicasto na roza
18000K roza

Sad imam 8000, ali su stari i nekad nece da rade. Da kupim nove od 8 k ili da uzmem 6k?!
 
Član
ukratko receno ljudsko oko najbolje vidi kad je osvjetljenje zuto ne bas previse zuto nego ono da vuce na zutu boju malo ili cisto bijelo. Nego ako slabo vidis sa ksenonom od 5000K onda ti imas problem sa farovima,treba poliranje,stelovanje ili najgori slucaj mijenjanje fara
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ukratko receno ljudsko oko najbolje vidi kad je osvjetljenje zuto ne bas previse zuto nego ono da vuce na zutu boju malo ili cisto bijelo. Nego ako slabo vidis sa ksenonom od 5000K onda ti imas problem sa farovima,treba poliranje,stelovanje ili najgori slucaj mijenjanje fara

Sve je OK, vidljivost i to, nego su dotrajali, pa sam htio nove i mislio sam da sto su jaci, to bolje svijetle, ustvari fazon je u boji!
 
Top