Xsenon 12K ili 15K

Xsenon 12K ili 15K

Član
299835631_879.jpg
 
ukucaj u google pa gledaj slike, previse je to ljubicasto, ja bih isao 4300-6000k, a ako bas zelis jace bilo je tih setova po 50w koji su sijali jace.
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
ukucaj u google pa gledaj slike, previse je to ljubicasto, ja bih isao 4300-6000k, a ako bas zelis jace bilo je tih setova po 50w koji su sijali jace.

Dakle, ono sto treba da trazim je xenon 8k, 50w?!
 
Član
Da i ja nešto pitam. Po ebay često viđam ove slike poređenja boja. Da li je 4300K žuta ili bijela, jer ovi prodavači različito stavljaju objašnjenje, kod jednog je žuta, kod drugog bijela.
 
Član
mara- je napisao(la):
Da i ja nešto pitam. Po ebay često viđam ove slike poređenja boja. Da li je 4300K žuta ili bijela, jer ovi prodavači različito stavljaju objašnjenje, kod jednog je žuta, kod drugog bijela.

4300K je bijela
zuta, tj kao halogena sijalica je od 2700-3200K

sunceva svjetlost ti je 5250K, ako se dobro sjecam
 
Član
ja sam mislio da vidim sa mojim xenonima, kod mene je 6000k, mislim nisam se zalio nikad na vidljivost. medjutim kad sam probao drugi auto na kojem je 5000k nisam mogao vjerovati, osjetna je razlika nema govora. 6000k je mozda na oko ljepse, ali je 5000k funkcionalnije definitivno
 
Član
Na tim kinekim setovima ti brojevi 6000K i 8000K skoro da nista i ne znace :icon_rolleyes:
nekada kupis 8000K a boja vise na bijelo ide nego kod 6000 K sve zavisi kak se potrefi

Ak ti je do sad bilo OK na 8000 K kupi opet, i vidi ak ima potrebe ispoliraj farove posto znaju na puntu vremenom matirati pa slabije svjetlost kroz njih prolazi ;)
 
u mene je 6000 i ne bih se mjenjao za one od 8000,cak sto vise i s ovima teze vidim po kisi

p.s ovo za zute sijalice,furao sam zute sijalica godinu dana i one su nesto naj najj za snijeg i kisu....ugodjaj je bas gotivan :D samo sto eto,mora se pratit moda i vecini bile ruzne tak da sam skinuo ih :)
 
Član
vozao ured 2 god na 8000k,i nakon sto me pocne zezati jedna sijalica,zamjenim ih sa 4300k,elem,preporodio se...
8000k je plavkasto,osjecaj voziti na tome u potpunom mraku,isto da vozis na mjesecini,sve nesto kao nejasno,blago osvijetljeno...
sa 4300k,milina,kada gledas s vana,boja je bas bijela,ne vuce na plavo nimalo,iz auta,jedno 50x bolje vidis,bijelo,malo vuce na zuckasto,apsolutno sve vidis,nije nista mutno ili nejasno,i naravno,lici na fabricke xenone :cool:
 
Član
promjenio sam dvije vrste farova, prvo sam na autu imao obicne fabricke pa postavio dvokomorne od GT i na njima sam imao H1 6K sijalice i predobro je bilo, sada imam farove sa lecama i isto H1 6K sijalice. zadovoljan sam osvjetljenjem ali ako budem mjenjao sijalice preci cu definitivno na 5K.
Radim sa xenonima i imao sam priliku da vidim razlike izmedju poje uzivo pa sa svoje tacke gledista mogu reci da npr izmedju 6K i 8K nema velike razlike u boji ali je zato 5K najbliza bijeloj dok je 4.3K vise baca na zuto (kroz lece je nesto sasvim drugo).
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
promjenio sam dvije vrste farova, prvo sam na autu imao obicne fabricke pa postavio dvokomorne od GT i na njima sam imao H1 6K sijalice i predobro je bilo, sada imam farove sa lecama i isto H1 6K sijalice. zadovoljan sam osvjetljenjem ali ako budem mjenjao sijalice preci cu definitivno na 5K.
Radim sa xenonima i imao sam priliku da vidim razlike izmedju poje uzivo pa sa svoje tacke gledista mogu reci da npr izmedju 6K i 8K nema velike razlike u boji ali je zato 5K najbliza bijeloj dok je 4.3K vise baca na zuto (kroz lece je nesto sasvim drugo).

u potpunosti se slazem,leće i obicni farovi se ne mogu porediti
 
Top