xenon

xenon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja imam 6000k i to je mjera ljudi vjerovali vi to ili ne ziva mjera... uvijek se vidi u pred sumrak i po kisi snjegu ma sve zivo ispred tebe je dan... a xenoni koriste tvoju instalaciju samo radi regulacije paljenja i gasenja a oni imaju svoju instalaciju koja ide direkt na akomulator...
 
Član
e da i moji farovi od kako imam xenone se duplo manje griju neg sto su se grijali kad sam imo halogenke originalne tako da se ne brinem za far i instalacije :)
 
Član
xenoni su bas ono pravo. 6000K mjera. ali sad se nema para pa se ugradjuje ono jeftinije. naime kod mene punto ima uzasna fabricka svjetla pa sam kupio ove bijele 55/60W i nadam se da ce barem bolje svijetliti od fabrickih sijalica.

f_S6301880800m_3020517.jpg


nikad sebi ne bih stavio one od 100W pa ni sa relej-om.

kad smo vec kod relej-a trebao bi mi bosch-ov rele sa kontaktima (30,85,86,87,87A) za maglenke da prikljucim, gdje ga mogu nabaviti u Sarajevu ga nisam mogao naci.

hvala
 
N

nenad

emirEX_sa je napisao(la):
xenoni su bas ono pravo. 6000K mjera. ali sad se nema para pa se ugradjuje ono jeftinije. naime kod mene punto ima uzasna fabricka svjetla pa sam kupio ove bijele 55/60W i nadam se da ce barem bolje svijetliti od fabrickih sijalica.

f_S6301880800m_3020517.jpg


nikad sebi ne bih stavio one od 100W pa ni sa relej-om.

kad smo vec kod relej-a trebao bi mi bosch-ov rele sa kontaktima (30,85,86,87,87A) za maglenke da prikljucim, gdje ga mogu nabaviti u Sarajevu ga nisam mogao naci.

hvala

Nemoj dzaba pare trosit na te sijalice, ja sam kupio 2 seta, fino izgleda vidi se isto, kad padne kisa katastrofa, skupi pare za xenone, nema druge za Punta :)
 
I ja tako uzeo neke sijalice, pazi sad
Set H4 sijalica - plave punjene xenonom :D - odvratno
12KM :D
Svijetle
morao sam zamjeniti svoje sijalice (jer su stare bile u autu vec cetiri godine) i ajd reko da kupim neke druge da nisu zute.......
Kad bude para bice i xenon
 
Član
Kenno je napisao(la):
Znajte da vas deru xenon HID kitovi od 200-300 eura. Pola cifre je porez na budale.

Zato da ne bi placali porez za budale...Javite se decku sa foruma sa nickom "Nermin" i dobijete pojefitno xenon, ili ti ga bixenon... :)
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
xenoni su bas ono pravo. 6000K mjera. ali sad se nema para pa se ugradjuje ono jeftinije. naime kod mene punto ima uzasna fabricka svjetla pa sam kupio ove bijele 55/60W i nadam se da ce barem bolje svijetliti od fabrickih sijalica.

f_S6301880800m_3020517.jpg


nikad sebi ne bih stavio one od 100W pa ni sa relej-om.

kad smo vec kod relej-a trebao bi mi bosch-ov rele sa kontaktima (30,85,86,87,87A) za maglenke da prikljucim, gdje ga mogu nabaviti u Sarajevu ga nisam mogao naci.

hvala

Te boshove releje imas na pijaci 3-4 KM jedan , ja sam u TZ platio 2 releja 5 marki , mislim da su 20/30A:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
ja stavio ove sijalice i razocaro se. svijetle isto. nista jebaji ga, kad sam mogao do sad mogu i odsad voziti sa istim svjetlima.
 
Član
na koridoru xenon kit 190 maraka h4 (ne kazem da sam ja tamo kupio nego smo ja eddo slucajno naletili na to) i covjek daje garanciju 2 mjeseca na to... pa ko voli nek izvoli jbg nevjerujem da je to toliko nekvalitetno il nesto slicno covjek se kune da rade extra i pokazuje nam na svom autu da ima i upalio svjetle normala 6000k isto ko moji... jbg ko nema 350 km nek proba s ovim i to je bolje nego davat po 100 km za instalaciju nekih 100w sijalica s relejima to je besmisleno...
 
Član
H1 I H7 xenon 170 KM
H4 samo kratko xenon nema dugog u opšte180km
H4 kratko xenon a dugo obična sijalica 190 km
H4 bixenon tj dugo kratko xenon sa jednom sijalicom i elmagnetom koji je pomjera 290 km
od 4500 k do 8000k nemoj te se zalijećat plaćat više kineze biće i jeftinije svi uvoze
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top