xenon

xenon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
stavio sam xenon sijalice puno mi bolje svijetli i zadovoljan sam:D
http://img75.imageshack.us/img75/4175/photo0031uv0.jpg
http://img518.imageshack.us/img518/2390/photo0033pw5.jpg
 
Član
11 KM Par kratka svijetla i Duga 11 km u Marsu(stadion grbavica)
nisam stavio duga ali duplo bacaju vise nego ova sutra cu,uglavnom fino su cucnuli a stavio sam diode crvene umjesto pozicije naprijed:D:D
 
Legend
Prvo stavljaj manje slike druze, ima raje koja nemogu otvoriti,a i razvali nam forum.
Drugo, ovo je meni bezveze, koliko ja vidim ovo su one 100w sijalice.

Da si uzeo normalne 55/60 philips, nesto su skuplje 60KM par, i diode imas kupiti bjelo boje, a to crveno sa plavim sljasti, meni se nesvidja a i smeta u saobracaju.
 
Član
Drug moja sugestija.... skidaj to sto prije ! ta sijalica je duplo jaca od standardne far ce ti pocrnit a postji mogucnost da ti istopi dzekove i da ode sve u neku stvar
 
Član
ove su od 55 w a za duga svijetla su 100w,diode nebljeste nimalo samo se vidi da gori crveno(kao kandilo:D) i nesmeta u saobracaju.
 
Legend
Vidices kada ti izgore rucice one od svjetala. Ja sam ih dva puta mjenjao. Prvi put kada sam polozio kupim 100w tako isto 55/100 i izgore za audija kostaju 197 maraka, i prije par dana sam ponovo promjenio opet 197KM i sada sam stavio sebi xenone 500KM i to kratko/dugo xenon, garancija 18mjeseci. Uzeo sebi dva nova fara, jer su mi izgorile lece u unutrasnjosti fara od prijsanih i farovi za audija par dodje 397KM. Pa ti od volje ti!!!
 
Član
Ako si stavio same sijalice 100W bez releja mos sebi stvorit glavobolju:

1. Fabricka instalacija je predvidena za sijalice 55 W ( 4.5A) ; a ovo od 100 W (8,33A )
2. jaca struja ce ti sjebat prekidac
3. (zavisi od fara ) moze puknuti od temperature jer se kod tih sijalica oslobađa puno veca temp.
4. Sjenilo fara ti pocrni pa ti ni raflektorska sijalica od 500W nemoze osvijetlit put.
5........

Pa ti razmisli , bolje ti je uzmi original xenon i miran si : malo struje trose, gotovo se i ne griju , duzi vijek trajanja sijalice , bolje osvijetljenje...itd
 
Legend
ShArky je napisao(la):
Ako si stavio same sijalice 100W bez releja mos sebi stvorit glavobolju:

1. Fabricka instalacija je predvidena za sijalice 55 W ( 4.5A) ; a ovo od 100 W (8,33A )
2. jaca struja ce ti sjebat prekidac
3. (zavisi od fara ) moze puknuti od temperature jer se kod tih sijalica oslobađa puno veca temp.
4. Sjenilo fara ti pocrni pa ti ni raflektorska sijalica od 500W nemoze osvijetlit put.
5........

Pa ti razmisli , bolje ti je uzmi original xenon i miran si : malo struje trose, gotovo se i ne griju , duzi vijek trajanja sijalice , bolje osvijetljenje...itd


Upravo o tome pricam, ja sam uzeo sebi xenone, kostaju 300 eura javis se nasem clanu CATTO jer bhtuning ima sve za svakoga, i djecko te obezbjedi sa parom jednih. JA sam prezadovoljan, garancija je 18mjeseci. A xxxx raje je kupilo od njega, cak su dlazili iz Zenice u TZ da kupe, i ostalih gradova.

Ako si raja, i ok lik mozda se moze dobit i neki popust ili odgodjeno placanje, sve zavisi :)
 
Član
joj dakija sto lozi .kako cemu izgorit to sve kad su mu ostale sijalice iste jacine . a kako vidim ima posebno socivo i posebno idu sijalice da dugo svjetlo koje i jesu 100w znaci covjek je samo standardne zamjenio plavim iste jacine .
 
Član
zna li ko neku provjerenu marku xenona da se naruce u njemckoj (osim bosch,philips-a...),jer kako vidim vecina shopova kod nas tussi neke kineske i fol narucene iz njemacke!
 
Član
Dobro su ti rekli, ako su 100w skidaj, pocet ce ti se topit instalacija, i napravit ces veliku stetu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top