xenon

xenon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Donrolls je napisao(la):
zna li ko neku provjerenu marku xenona da se naruce u njemckoj (osim bosch,philips-a...),jer kako vidim vecina shopova kod nas tussi neke kineske i fol narucene iz njemacke!

Ima i tih koje ti zelis, recimo hella nudi xenon kit ali cena je malo neprihatljiva za nase uvjete .
 
daki je napisao(la):
Vidices kada ti izgore rucice one od svjetala. Ja sam ih dva puta mjenjao. Prvi put kada sam polozio kupim 100w tako isto 55/100 i izgore za audija kostaju 197 maraka, i prije par dana sam ponovo promjenio opet 197KM i sada sam stavio sebi xenone 500KM i to kratko/dugo xenon, garancija 18mjeseci. Uzeo sebi dva nova fara, jer su mi izgorile lece u unutrasnjosti fara od prijsanih i farovi za audija par dodje 397KM. Pa ti od volje ti!!!

I meni se prije par mjeseci desila ista stvar sa rucicama na audiju, isto pregorile od jakih sijalica i takodje "kvalitetnih" od 11 km, a jacine 100 W.Samo kod mene su sociva ostala citava, a rucice su se morale promijeniti, sreca samo pa sam ih dobila sa dugog Audija da ne moram tolike pare baciti:icon_smile:
 
Član
Evo raja da se i ja malo ukljucim u tu pricu ovako ja sam prosle nedelje skinuo farove na mom G3 i stavio one malo bolje verzija GTI razlika kod mojih starih i ovih novih je sto kod novih imam razdvojeno duga i kratka svjetla sto znaci idu 4 sijalice bas te H1 kupio sam par da isprobam i to sa istim podacima kakvi su bili na sijalici u faru fino mi pise H1 12v 55w i obidjem po grada trazeci plave xenon sijalice nadjem al od 100w i normala kao sto ti raja kaze nemoj te dva dana sam trazio sijalicu plavu od 55w i nasao pijaca kod merkatora pravo iza socijalnog samo zadnji par sam ja kupio lik ce imati iduce subote narucio sam fali mi jos jedan par cjena je 11KM ali PAZI OVE SU 55w svjetli bolje nema sta nije ni plavo ni zuto nesto izmedju kao boja leda atraktivne su.A to ako mislis da te oni zavlace sto ti kazu za te tvoje od 100w ti provjeri idi fino kod elektricara kod skenderije i vidjeces da ce ti isto reci nemogu te ni podrazno prejake su
 
Član
Ma moze se, kod mene su 100w H4, drama izgledaju, far mi je takvog oblika da kad su ugasena svjetla ne vidi se ruzno plavo, ja zadovoljan. Releji 5 km komad, sat vremena posla da sam napravio sve da se ne vidi da je ista i radjeno. Sve cakum pakum fercera, nema problema :D
 
Član
aahhaha dragi boze sta vi kupujete,bacajte ta govna u smece... fuj ,cuj xenon :D radije uzmite philipsove sijalice ili skupite 450 km i kupite pravu stvar
 
Član
Ma xenona vidjelo nije, al super svijetle ove od 100w, samo sto su pogubne za fabricku instalaciju. :) A sad dal je govno, sijalica ko sijalica...
 
Legend
dobro svijetle ali instalacija i kablarija te samo sjenilo u faru odose u pm od grijanja te sijalice......
postoje "phillips blue xenon" znaci obicne sijalice ali eto nesto najblize xenonu,dokazano dobro a za solidne novce.........
 
Član
3 god bez stete na faru. Naravno, s relejima da zastite instalaciju. Ma i ja sam cuo prica kako ce mi rastopiti grlo fara, kako ovo kako ono, i sto jeste jeste, malo je reci da su vrele, al far upaljen po citav dan, i nikakvih problema ;) A leci ce xenoni vjerovatno :)
 
Član
A ljudi, Philips ili ne , to nisu XENON sijalice, to su obicne halogene sijalice sa filterom na balonu (ono plavo), te stoga daju bijelo ili plavicasto svijetlo , a ne zuto ko u obicnih halogenih sijalica.

XENON nema volframovu nit kao ove sijalice, xenon je napunjen Xenon gasom, u kojem pod velikim naponom (neznan tacno al je reda kV) stvoril el. luk koji daje svijetlo (bljesti).

Nezma pojedeinosti oko XENONA, al me nervira kad ljudi nazivaju halogene sijalice xenonima.

Imam u planu uzet 8000 ili 10000 XENON kit, al poslije plasticarije.
 
Legend
ShArky je napisao(la):
A ljudi, Philips ili ne ,  to nisu XENON sijalice, to su obicne halogene sijalice sa filterom na balonu (ono plavo), te stoga daju bijelo ili plavicasto svijetlo , a ne zuto ko u obicnih halogenih sijalica.

XENON nema volframovu nit kao ove sijalice, xenon je napunjen Xenon gasom, u kojem pod velikim naponom (neznan tacno al je reda kV) stvoril el. luk koji daje svijetlo (bljesti).

Nezma pojedeinosti oko XENONA, al me nervira kad ljudi nazivaju halogene sijalice xenonima.

Imam u planu uzet 8000 ili 10000 XENON kit, al poslije plasticarije.

upravo tako
 
Član
Razlika između 100w i 55/60 je velika, al evo ja sam stavio 55/60w Philips i svijelte pravo lijepo zericu vuku na plavo....A ne znam za vas,al ja sam par puta mjenjao xenon na audi A4, pa znam kako izgleda....Ima oblik kao sijalica za reflektor i dosta je tanja i dulja od obicni Halogen sijalica H4 ILI H7...
 
Član
ShArky je napisao(la):
A ljudi, Philips ili ne , to nisu XENON sijalice, to su obicne halogene sijalice

trizex je napisao(la):
Ma xenona vidjelo nije, al super svijetle ove od 100w,

Znam, i rekao sam to, prati malo ;) A nemoj brate 8 ili 10K, to nije vise ni bijelo ni plavo neg ljubicasto :S 6000K je mjera, jer sijalice ionako vremenom jos malo "poplave", a sijalice od 8 i vise hiljada K ne postoje (uslovno receno), jer se dobijaju "na silu" promjenom hemije unutar sijalice, i dosta krace traju od ovih ispod.
 
Član
ja imam 6500 ,to je najbolja mjera za xenon,vidjao sam po sarajevu 8000k odvratno,za povratit ,isto super mario auto,a kisi da bog sacuva,mislim da se nista ne vidi sa njima....
 
Član
Drugari najbolje se vidi sa 4300K, 6000K izgledaju extra i dobro se vidi, 3000K su dobre za maglenke, a ove sa vise kelvina izgledaju kao obojene sijalice sa pijace, ako znate na koje mislim, a jos se nista ne vidi po kisi. Tako da ne preporucujem da idete preko 6000K, nije da lupetam, sve sam ih isprobao, od 3000K do 30000K. A najbolje ako imate para za xenon ultra, skoro duplo jace od obicnih xenona ;) jest da se ne preporucuje u farove bez sociva, izbi oci.. :icon_eek:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top