xenon sijalice

xenon sijalice

Član
Uhvatila me opet neka luda oko bijelog svjetla....smeta mi 6000k hoću sijalice sa 5000k ili 4300 k da bude bijelo bez imalo primjesa plave...

Takođe mi trebaju pozicije da idu uz gore navedene

Predložite mi od koga da kupim a da to bude kvalitetno...da bude boja kaš što tražim, da se ne tope pozicije i da traju bar godinu :) ak nebude sutra ću doći ovdje i pljuvati o kvalitetu :)
 
Član
Sad sa ovih 6000k ima plave boje, mislim da je čak na početku prvih par radni sati vuklo na ljubičasto :)

Viđam po gradu auta koja imaju tu lijepu bijelu boju xenona, neš kao na insigni oem, na audiju...

Bukvalno mi dođe da zaustavim i pitam te ljude gdje su uzeli, jel očigledo neko prodaje te sijalice koje ja hoću...
 

mm3

Član
4300K nije cista bjela ona se koristi kao tvornica iz razloga jer je najslicnija boja svjetlu sunca i najprirodnija za oko a i najvise svjetla daje ta boja. Ako hoces cistu bjelu to je onda 5000K bez imalo zute ili plave ili bilo koje druge boje samo bjelo. A 3000K je totalno zuta, ako su ti nadogradjivani xenoni (za aServis) i sijalica H7 imam ja jedan par super kvalitetnih
 

mm3

Član
moze naravno skroz bijelo ko papir :icon_smile:

a to je tipicna 6000K boja
pozz
 
Član
Evo stari tantavičar nabavio 5000k sa metalnim postoljem i u donjem dijelu od keramike...znači sve po psu :)



Jedno sramotno pitanje kako se provuče ovaj širi konektor kroz rupu od poklopca fara? predpostavljam da se skine kako?

Obzirom da svi furaju maglenke led bijelo ofo ono, funkcionalonost za ***** kad krenu magle, čim ovo obavim tražim xenon 3000k
 
Član
Ako koga interesira evo kako izgleda: pozicje su još žute:icon_rolleyes: ali xenoni su sada bijeli baš kako sam htio....




I da izreklamiram čovjeka sa foruma mm3 za kvalitetne sijalice...plus trud oko dostave...
 
Član
prodajes li tu 1 ;) od 6000k? Kod mene jedna pozutila...prvih 20ak sekundi bude plavkasta i onda nakon toga dobije neku ruznu zuckastu boju...pa ako prodajes javi...
 

mm3

Član
aServis je napisao(la):
Ako koga interesira evo kako izgleda: pozicje su još žute:icon_rolleyes: ali xenoni su sada bijeli baš kako sam htio....




I da izreklamiram čovjeka sa foruma mm3 za kvalitetne sijalice...plus trud oko dostave...

Hvala drug na lijepim rijecima.. koliko ti je realno bolje vidljivost u odnosu na 6K sad kad si oboje probao ? pozz
 
Član
Ja sam mislio sebi staviti xenon, ali neki koji svijetli žuto kao obična H4 sijalica, da ne kvarim izgled auta, ali da mi vidljivost u vožnji bude bolja, i koji set da ugradim, 4300 ili 3000 ?!
 
Član
Yellow je napisao(la):
Ja sam mislio sebi staviti xenon, ali neki koji svijetli žuto kao obična H4 sijalica, da ne kvarim izgled auta, ali da mi vidljivost u vožnji bude bolja, i koji set da ugradim, 4300 ili 3000 ?!

Onda ti ne treba xenon, stavi Osram H7 night braker+ ili Philips extreme vision i uživaj kao dingospo.
 

mm3

Član
Yellow je napisao(la):
Ja sam mislio sebi staviti xenon, ali neki koji svijetli žuto kao obična H4 sijalica, da ne kvarim izgled auta, ali da mi vidljivost u vožnji bude bolja, i koji set da ugradim, 4300 ili 3000 ?!
nazalost neces ni s jednim pogodit nijansu halogenki, znam lika iz njemacke koji je to htio isto sto i ti ali iz razloga da ga policija ne skonta i tehnicki pregledi da ima xenon (ilegalni) a htio je bolju vidljivost. I obratio se jednoj firmi koja se bavi svim vrstama poboljsanja osvjetljenja na autima, i likovi mu po narudzbi naruce sijalicu sa 3700K... i vozi se lik i dan danas s tim ali su preruzne za vidjet.. tako da mislim da bas to sto si rekao ovdje ces tesko postic. A kao alternativa si ti dobre i ove sto je kolega rekao halogenke... mada mislim da je philips (Xtreme vision) bolji izbor jer navodno dosta duze traje od osrama (night breaker)
 
Top