Wooferi na kompijuter

Wooferi na kompijuter

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozz raja mene zanima : npr ja imam woofere u autu znaci zucnik pojacalo i kodenzator. I mogu li ja da to prenesem u kucu znaci sve ukupno i da prikljucim woofer na komp (mislim preko pojacala) Da li se to moze uraditi ili ima neki modem da ga prikljucim na komp pa sa toga modema na pojacalo ili odma sa kablovima za zvuk iz kompa odma direktno na pojacalo . HVala !!
 
Član
E onda ako ces tako celokupnu muziku da prebacis, nije problem, samo izlaz iz kompa prikaci na pojacalo i radice...Ali jacina zvuka je diskutabilna, a kvalitet nece biti los...
 
Član
BMW-GTI je napisao(la):
E onda ako ces tako celokupnu muziku da prebacis, nije problem, samo izlaz iz kompa prikaci na pojacalo i radice...Ali jacina zvuka je diskutabilna, a kvalitet nece biti los...

TNX
 
BHT Ovisnik
ja sam koristio tako oko godinu dana,ne treba ti akumulator ako ti comp nije nesto pretjerano dobar,a napojna dobra,spojis pojacalo na napojnu,uzmes činč kavlove na pojacalo i banana izlaz za comp i uzivaj:cool:
 
BHT Ovisnik
ma moci ce da goni,meni je napojna 400w gonila pojacalo od 350RMS-a 1000w i comp radio normala,tad je bio intel 3.5GHz proc.,geforce gainward gt8500 512mb graf i ostalo:cool:
 
Član
znaci kako sam ja skonto ja uzmem iz napajanja nadjem deblji kabal i presjece skinem prikljucak onaj i na pojacalo ?
 
BHT Ovisnik
pojacalo spajas na kablove od napojne,žuta i crna 12v,samo uturi kablove
dscn2117f.jpg
 
Član
hoce li trebati kondenzator? i deyo sto da kupim novu napojnu ova je moja placena prije 2 mjeseca 65 KM i 550W ? sta joj fali
 
Drug, ne treba ti nista jace napajanje, ukoliko naravno ovo dobro i nemas u kompu 5 hdd i 4 optike :icon_biggrin:
Spojis fino plus na zutu zicu s konektora od napajanja(12V),crnu na minus (nije bitno koju crnu od ove dvije), a za remote spojis direkt sa plusa pojacala na remote, ili stavis izmedju prekidac. U ovom prvom slucaju ti se pojacalo pali cim komp upalis, a u drugom na prekidac.
Iz racunara u pojacalo ide Banana-Chinc kabl i to je to, kondezator je po meni nepotreban (ukoliko ti pojacalo nije bas prejako (tipa 4x500W RMS) i neces pojacavati na max, ali mozes staviti (za sta ne mogu garantovati kako ce raditi).
Sve ovo ti pisem jer i ja koristim auto pojacalo spojeno na komp, pojacalo je 4x300W (ne RMS :icon_biggrin:) a napajanje 550W, nikad problema ;);)
 
BHT Ovisnik
bas to,evo kako je to u mene u sobi radilo,pa sad razmisli,bila su 2 zvucnika po 150rms-a sto i nije malo,kasnije samo woofer
<object width="384" height="313"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/eH8ion9QEXo&hl=en_US&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/eH8ion9QEXo&hl=en_US&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" width="384" height="313" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
 
Legend
uzmi pretvarac napona 220 -12 V .....,iz uticnice u kuci na pretvarac,iz pretvaraca u pojacalo....



a iz zvucne karte tzv " Y " kabal na pojacalo....

klinke_cinch_2.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top