Windows 7 vs Vista vs xp

Windows 7 vs Vista vs xp

svega se nacitah, vecina hvali 7 s razlogom, kojim ne bih sad detaljisao ali u odnosu na xp mnogo napredniji OS (ali opet ni blizu leoparda ili linuxa....)

Uglavnom, iz Microsoft familije win 7 trenutno najjaci, a ovo oko kodova, ko nije naucio da skine OEM verziju i tako ima regularan OS neka se pati sa jebenim activarotima koji ce biti provaljeni kad tad.....

Neko pomenu VISTU x64, smece nevidjeno, koristio sam skoro svaki moguci OS, VISTA najgore smece ikad izmisljeno, radije bi se vratio na Windows 3.11 (ako je iko ikad koristio ili cuo) nego ono govno imao na kompu, bilo koje izvedbe...
Inace, VISTA je i bila zamisljena kao x64, ali onda su skontali da je moraju vrnuti na x86 jer je dosta procesora te familije u upotrebi....
Zato je x86 losija od x64, jer je osiromasena i na silu napravljena verzija...

Ko koristi XP neka koristi, dobar je stabilan i sve, ali ne zna iskoristiti resurse racunara max, dok Win 7 koristi to max, i ne bih preporucio ispod 1GB rama nabijati 7 jer 512MB je ipak malo.....mada moze raditi

Win 7 x64 je ista kao i x86, samo je dosta brza, nakupljanje smeca, kupi naravno kao i xp, ccleaner i rijeseno, a ko hoce i dalje XP jer se "mrsko" navikavati na istu stvar (win 7) onda neka puca XP koji svaki drug lik na planeti zna kako radi i kako ce mu sta ubaciti u komp....

Tako da ako hocete brzi XP mozete isprobati XP x64, koji je oficijalna verzija, ili verzije modifikovane od strane NN kao sto su XP BlackEdition, XP Performance Edition, XP Gamer edition itd...

Win 7 rules..........
 
natjeracete me da instaliram sedmicu :)

Mada stvarno ne razumijem zasto pljujete po Visti 64 , meni je stvarno i vise nego dobra , cak mi je komp stabilniji nego sa XP. Postoje li sanse da isntaliram Win 7 preko Viste , da ne gubim podatke ?
 
Član
Do new things...


Microsoft Windows 7 :)

(Prezadovoljan, od januara 2010 - već više od 10 mjeseci upotrebe ;))
 
Član
prvo zavisi za sta se koristi komp, te kakav je hardwer u istom...

xp bez sp-a, je takodjer "bugovit"... dok xp sa sp3 je sasvim dobar, stabilan, za nesto "starije" racunare ponajbolji... xp 64 baziran na windows serveru "03, nezgodan dosta, ponajvise radi drivera i sl...

sto se pljuje po visti, izasla "nabrzaka", nedovrsena... dok sa sp2 je vec prava vista kakva je trebala biti... ali ostalo ime vista, pa ono ne valja...

win7, ajmo reci "vista" kakva je trebala biti, sa tehnickog aspekta, vista i 7 su daleko napredniji od xp... a sedmica je dobro ukomponovan os. ako se ima noviji hardver, obavezno win 7, 64-bitna, ponajbolje u ultimate verziji i miran ;)
 
Vernes_AMG je napisao(la):
natjeracete me da instaliram sedmicu :)

Mada stvarno ne razumijem zasto pljujete po Visti 64 , meni je stvarno i vise nego dobra , cak mi je komp stabilniji nego sa XP. Postoje li sanse da isntaliram Win 7 preko Viste , da ne gubim podatke ?

svaki win moze odraditi upgrade..... tako da podaci ostaju....


xp x64 tito, koristio ga od kako sam uzeo komp sa x64 procesorom, drajveri, nikakav problem ko zna naci.....

vista je prelaz xp na 7, nesto kao millenium sto je bio sa 98ice na xp ;)

tako da varnes skidaj to smece od viste i osjeti Win 7 core, pa ces i sam hvaliti njega.....
 
Član
Ja ovaj koristim, ne znam koji je! :D
bosanski-start-meni.jpg
 
Član
na laptopu imam 1,87mhz i 1GB rama + XP Black

na obicnom imam dual core i 2GB rama + W7

znate sta.....laptop je u svemu brzi i bolji 100 puta,manje nabija nervozu nego kad radim na ovom obicnom kompu,pogotovo kad je u pitanju otvaranje Worda i drugih office programa....
na tom obicnom kompu sam imao XP i reko ajd da probam W7..ma pusiona zesca,prvo obranje sistema i ide opet XP Black....;)
W7 jeste lijep....ali brate....
 
Član
Prico sa komsijom radi popravku tih racunara i ganja cim sta novo izadje kaze da mu je sedmica do sad najjaca sve one mane koje su imali prijesnji sistemi su otklonjeni na 7-ci al opet zeza sto neki programi nece da rade na 7 i hardver valja sve uskladit ..

Ja se vratio sa viste na XP servis pack 3, na njemu mi najbolje radi, na pack 2 neku verziju sto sam imo stalno nes stopalo ..
 
Član
Koristio sam sve od win 3.1 do win 7 za koji imam sve pohvale jer je sistem koji najbolje koristi resurse i iskoristava ih na pravi nacin. Vista ej ok samo je mana sto puno uzma a malo daje. Tako da mislim da je win 7 definitvno najbolji sto se tice sistema.
 
Top