Windows 7 vs Vista vs xp

Windows 7 vs Vista vs xp

Član
koristim vec 6 godina xp pro. i prije par mjeseci sam instalirao na drugi komp 7 ultimate,xp jednostavan brz i bez nekih gresaka a 7 je extra samo sto ima stvari sto nece da rade kao na xp ali dok dospiju jos neki novi updates bice sve ok mislim bukvalno VISTA 32bit ili 64 mala razlika nikom je nebi preporucio,uglavnom samo je bitno ko je na koji operativni sistem navikao
 
Član
koristio win7 jedno godinu dana nije pao sistem...pocne komp da mi se restartuje ja kontao do sistema i virusa i ja instaliram xp koji mi je sad... problem je ustvari graficka...tako da cim legne nova centralna za koji dan bice win7 opet...:D
 
nesobrzi je napisao(la):
koristim vec 6 godina xp pro. i prije par mjeseci sam instalirao na drugi komp 7 ultimate,xp jednostavan brz i bez nekih gresaka a 7 je extra samo sto ima stvari sto nece da rade kao na xp ali dok dospiju jos neki novi updates bice sve ok mislim bukvalno VISTA 32bit ili 64 mala razlika nikom je nebi preporucio,uglavnom samo je bitno ko je na koji operativni sistem navikao

vjeruj mi da 32 i 64bit Vista nije ista , probaj ;)
 
Član
ja koristim vistu 64bit i sasvim sam zadovoljan , xp mi je bezze imao sam ga na starom racunaru....bolja ova vista...
a win7 svi kazu da je drama pa mozda i njega probam....
 

DLS

Početnik
ko ..ma 7-ca zakon .. imo sam i linuxe i i xp win 95,98, vista je govno bilo jedno obicno ....nebitno sta se koristi ..bitno je kako se koristi ..eno u mene rodjak ..svake sedmice dize ponovo sistem ,,zato sto nakupi svakakvih sranja i virusa i sta ja znam i onda nemoze bog ocistit comp .. i jedina solucija dizi ponovo sys
 
Član
DaBu je napisao(la):
koristio sve operativne siseteme al trenutno koristim 7 koja je bog operativnih sistema

potpis na ovo,imam sve i jedan windows što je izašo i promjenio sam raznih kompjutera sedmica je najbolje što ikad uradili,imam onaj neki aktivator update i sve ostalo radi kao kod orginala :cool:
 
Član
DLS je napisao(la):
ko ..ma 7-ca zakon .. imo sam i linuxe i i xp win 95,98, vista je govno bilo jedno obicno ....nebitno sta se koristi ..bitno je kako se koristi ..eno u mene rodjak ..svake sedmice dize ponovo sistem ,,zato sto nakupi svakakvih sranja i virusa i sta ja znam i onda nemoze bog ocistit comp .. i jedina solucija dizi ponovo sys

kakva je to vista:icon_question:
ja je koristim dvije godine stalno bez problema...
dobio sam je na laptopu fabricki i extra sve ...
 
AnDel je napisao(la):
DLS je napisao(la):
ko ..ma 7-ca zakon .. imo sam i linuxe i i xp win 95,98, vista je govno bilo jedno obicno ....nebitno sta se koristi ..bitno je kako se koristi ..eno u mene rodjak ..svake sedmice dize ponovo sistem ,,zato sto nakupi svakakvih sranja i virusa i sta ja znam i onda nemoze bog ocistit comp .. i jedina solucija dizi ponovo sys

kakva je to vista:icon_question:
ja je koristim dvije godine stalno bez problema...
dobio sam je na laptopu fabricki i extra sve ...

Instaliraj 7 pa ces vidjet;) i meni je vista bila onako ok, jbg nije bilo bolje, ali kad je izasla 7 tek onda se vidi razlika, vista i sporija i ima gresaka dosta! Instaliraj sedmicu neces se pokajati!;)
 
Član
baš skoro, sam razgledao po torrentu čujući priču kako je 7sedmica bog i batina... i naidjem na Windows 7Ultimate (sa nekim vec aktiviranim šta ja znam...xD)

uglavnom prešao sa XP-a (kod kojeg nisam imao problema, ali sam bio nezadovoljan perfomansama) na Windows 7 Ultimate 64bit, i mogu reć da je razlika ogromna, kao prvo, sam windows je mnogo brzi, programi i igre mnogo brze otvara i pokreće, sve je u korist win7, a da nepričam o izgledu koji je top :D (to mi je win 7 na C2D e2180 (2.4Ghz) 3gb ddr2, i 8800GT)

a na mini laptopu Acer d250, koristim njegov licencirani XP, koji isto nema problema, ali radi malog diska, na laptopu, i malo radne memorije ostat ću na xp-u... mada zbog win7 sada više koristim računar, jer je daleko ugodniji win7 za korištenje, valjda je to razlog xD
 
Član
apsolutno win 7 daleko najbolji os do sada samo malo gladan rama 2gb minimum za normalan rad 4 ako ste gamer

ustvari kazu sedmica je vista koja radi kako treba
 

xrx

Član
Win 7 > XP > Vista
Sa win 7 su napravili dobar potez i korak su blize snow leopardu (koji je po meni najbolji OS)
 
Koristim xp...jer ne volim uzimati nesto sto nije jos 100% skinuto,kako treba! Cekam 7...ali da se ne moram nesto pretjerano zezati,skidati kodove i tako sta...
 

DLS

Početnik
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Koristim xp...jer ne volim uzimati nesto sto nije jos 100% skinuto,kako treba! Cekam 7...ali da se ne moram nesto pretjerano zezati,skidati kodove i tako sta...

??? ima godina kako koristim 7-cu ?? o cemu ti??' kakvi kodovi??:lol::lol::lol:
 
Član
Zavisno od konfe racunara, i od tvojih potreba ako si neki veliki gamer, onda je trenutno xp najaci, jer nege starije igre ne mogu na 7ici, a novije dosta bolje... Mimo toga imas i aero interface koji je napravio cudo u vizuelnom efektu 7-ice, tako da je dosta ljepsa od XP-a, a sa Vistom je tu negdje... Po meni licno Vista je veliki promasaj, samim time sto je NE efikasan sistem, i time sto nije kompaktibilna sa xxx uređaja i hardwera, dok Win7 tu nema problema... Dakle sto sam htio reci, jeste da Win7 ima puno, puno bolju podrsku od xp-a i od viste, tako da je moja topla preporuka Win7 Ultimate ;)
 
Top