W201 190 E 2,6 op op

W201 190 E 2,6 op op

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
roki_actros je napisao(la):
MTR je napisao(la):
uvijek sam govorio da su se auta pravila do 1992 , poslije toga sve je smece :D

Debeli potpis na ovo!?! Zivio nam 100 godina ;)

heheh , mislim da ti znas o cemu pricam , posebno kad gledas kvalitet lima i lakiranje , onda komponente trapa , nacin lijevanja motora ....... , mislim kako je moguce da uz svu danasnju tehnologiju kugla izdrzi 6-7 mjeseci i propadne :icon_question: , evo jutros sam ga navlacio na kanal i oci su mi ispale , originalni fabricki nosac motora sa ljeve i desne strane :icon_eek: , cak nema tragova popustanja , kugle donje ko da su juce stavljene , zadni trap sa difom je samo prljav ostalo nista ,onda kardan i krstovi ko novi, mjenjac nigdje ne pusta , karter od mjenjaca suh ko barut i bez ostecenja na dihtungu isto tako i motor :icon_eek: , ono za ne povjerovat.
Jedino sto je malo u qrcu je servo pumpa , tj. nije do nje vec kad sam otvorio spremnik ATF-a ( mislio sam da ga fali zbog onog krkljajuceg zvuka ) nije crveno ulje vec smedje boje , to cu promjenut komplet i picimo dalje

et , a danasnja auta ko najlon kese bog te , samo se nesto kvari
 
Član
Ja mislim da se danasnja auta namjerno prave sa greskama i tim nekim propustima, jer nije dovoljno samo da zarade na prodaji auta, nego treba zaraditi i na prodaji dijelova za iste, mogu oni napraviti to kvalitetno kao i prije 20 godina, ali NECE, jer im se neisplati, opet kazem da je ovo moje neko vidjenje cijele te situacije danasnjih auta...
 
Član
MIslim da ste u pravu, ali dacu vam moj primer, na leganzi(98.god) smo fabricku kuglu menjali na ne pouzdanoj kilometrazi od 250k, a na saxu(2001) motor gazi 300k bez otvaranja, ni dihtung glave nije mrdnuo...Ali to su retki slucajevi, vecina danasnjih auta su generalno gledano kante.
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Bemwe napisao je da je oznaka 230,takva nije isla na 190,2.3 da.

Nije tačno da sam to napisao
Osvrni se na post malo bolje
Smatrao sam te za nešto većeg poznavaoca MBa:icon_sad:

$(KGrHqYOKi4E3SHG1F6nBN36Zt))U!~~_27.JPG
 
Član
Druže extra je mercedes, boja nije bas nesto al' glavno je da je on ocuvan sa vana i unutra, fin motor, stavi mu siroku lasnu neke felge mocne i bit ce extra..pozzz..:cool:
 
Član
Uvijek sam bio slab na ove mečke:cool: Odlična.

Ofarbaj branike u boju auta, neke felgice, kožu na siceve i imaš staru mrcinu:icon_biggrin:
 
Član
MTR ima li kakvih novosti ? Plin radi dobro ?



Bemwe nema potrebe da se raspravljamo,procitaj ponovo moj zadnji post i biti ce ti jasno sve.
'Napisao je... ne ,napisao si...'
 

MTR

Član
malo updatea , juce sam prebacio na benzin ( jos ga testiram ) i dotjeram ga do rezerve , naspem za 20 KM i do ponovnog paljenja lampice doguram na 89 km :icon_eek: , ako laze lampa lazem i ja , voznja penzija , samo do 90 km/h , ne mogu da vjerujem , isao preko Vjetrenica za Vitez , pa nazad isto , odem do Kaknja i nazad do Zenice , uz to jos koji krug po carsiji , ali nista silovanje po gasu vec nako' lagano uz par brzinskih preticanja .

@ Bemwe : jutros kad sam upalio ne radi mi pokazivac vanjske temperature i ne radi mi mjerac obrtaja , malo lupnem po tabli on kao poskoci i opet zakuje na nulu , pogledam osigurace sve ok , ne kontam jbg sinoc radilo sve danas nista , sta bi ga moglo zajebavat ?

@Nermin : radi na plin ekstra , ne gusi , ima snage na kamaru , ne smrdi ni na paljenju ni u voznji ni na gasenju .

jedino jos to moram promjenit je amortizer na letvi volana ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top