W123 240D

W123 240D

Član
Evo da predstavim svoje cudo od tehnologije :D
w123phot.jpg


Godiste: 1984
Tip: Limuzina - Sedan (4 door)
Motor: 240 DIESEL (53KW-71HP)
Boja: Metalik zelena (fabricka)
Mjenjac: 4-brzine manualni

To je ukratko. Auto je veoma ocuvano. Lim je ponovo radjen 2000 i neke godine (2003/4 mozda?) i od tada je auto oprano samo par puta (sto se i vidi iz prilozenog) te kao takvo smjesteno u garazu iz koje se ponekad izvozi na put ( sta ja znam, par puta u pola godine), cisto radi radi odrzavanja. Entereijer besprijekoran kao i eksterijer osim prednje maske. Sve je stock osim novog CD playera. Presao je izmedju 230000 i 240000 km. Koliko sam upucen nije imao nikakvih kvarova. Ulaganja se svode samo na potrosne materijale tipa filter, ulje, gorivo, pakne i slicno. Stvarno mogu reci jedan izvanredan auto. Steta sto se ovako kvalitetna auta ne proizvode vise.

Ako ko ima kakvu primjedbu, komentar ili prijedlog neka izlozi. Hvala :icon_smile:
 
Član
Nece biti jos slika do ljeta sigurno. Ni ovo nije bilo u planu, ali eto iskopao sam jednu. Nisam mu u blizini sada, pa kad budem malo cu ga dotjerati (pranje, poliranje...), pa cu odraditi jedan "photo session". :D Nista posebno ugl. ali dobro ocuvan autic u svakom slucaju.
 
Član
Ocuvan primjerak legende ;) a ako je stvarno presao samo 240 000 km pa to je za njega nista,jos nije ni razradjen :icon_biggrin:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Ocuvan primjerak legende ;) a ako je stvarno presao samo 240 000 km pa to je za njega nista,jos nije ni razradjen :icon_biggrin:

Ma tako nesto, oko 240k... Ma ocuvan je - vozio ga jedan covjek u Njemackoj, ali je imao drugi auto te je ovaj prodao i sad je kod nas, ali posto deremo "korsu" ovaj je garaziran. Msm da u proteklih 7-8 godina nije presao vise od 100km. Lim je uradjen generalno i od tada bleji u garazi. Kontam ga i ocuvati ovakvog kakav je...
 
Član
Muscleftw je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Ocuvan primjerak legende ;) a ako je stvarno presao samo 240 000 km pa to je za njega nista,jos nije ni razradjen :icon_biggrin:

Ma tako nesto, oko 240k... Ma ocuvan je - vozio ga jedan covjek u Njemackoj, ali je imao drugi auto te je ovaj prodao i sad je kod nas, ali posto deremo "korsu" ovaj je garaziran. Msm da u proteklih 7-8 godina nije presao vise od 100km. Lim je uradjen generalno i od tada bleji u garazi. Kontam ga i ocuvati ovakvog kakav je...

Ostavi ga stock. ;)
 
Član
G2_1.6B je napisao(la):
:icon_eek: Preocuvan...:) Neke felgice i u pod i to je to 10 ka

Trudim se :icon_smile: , a sto se tice felni, BBS-ovke su mi zapale za oko, ali ko ce to sad placati. Skupe su. Mozda neku "prostiju" varijantu uganjam...
 
Član
MA stavi mu original barokice, samo traži one od 15 cola, (standardne su od 14), dosta podignu izgled.... a ne gubi na vrijednosti
 
Član
ostavi se ti toga samo velke felgice novije generacije malo zaramnit i u pod , ovo auto ozivi :D
 
Top