VW Polo 1.2 12V

VW Polo 1.2 12V

Član
c0d14c je napisao(la):
To je za ASA - u trendline oprema znaci kod mog prodavaca ne ide po onim standardnim podjelama

A sto se tice jacine motora ne bi mi bas dugo trajo da je jaci motor jer bi onda bilo nekad i po gasu a ovak sam isao na potrosnju sa benzincem a sto se tice da ga je izasao 21000 trebas pogledat unutra sta ima jer jbg znamo svi kad ti dodajes u auto dodatno sta hoces kako deru a sama metalik boja je skuplja nekih 400 500 km

Ovaj motor će ti trošiti više od 1.4
Pogotovo vanjske vožnje pod većim opterećenjem.
Godinu dana sam vozio vw pola sa 1.2 12v motorom,2006 godina.Trošio je više od dvice gti.

Ne možeš nikoga prestići,moraš jače dodavati gas da doslovno nebi smetao u prometu.Nedaj bože ako upališ klimu.Ajme majko...Sve u svemu,jako loše iskustvo,bar što se tiče motora
 
Član
Nisam htio da komentarisem motor, ali eto.... nisu toliko ni stedljivi, pogotovo na autoputu, a sada sto se tice snage sa klimom, uhhh u bivsoj fabiji kod rodjaka, samo se nizbrdo moze preticati, ostalo gasiti klimu. Ali nisu to ni izdrzljivi motori, pogotovo ako se stalno gasaju, rodjaku se rasuo klip na tu oko 110.000km... to je pravljeno za grada, a otvorena cesta jos natovareno auto, nije bas ni uzitak voziti...

Ostalo sve super, ali eto taj motor po meni nije bas najbolji izbor, sem ako se ne uzima u autu samo za grada, posao-kuca...
 
Lijep, dobar i pogotovo nov, a za oznaku motora od 1.4 sta te briga fabrika je fabrika, nemoj samo jos dodati T ili neke GTI vanserijske oznake :lol::lol::lol::lol: ko sto ima slucajeva.:icon_exclaim:

Lijep izbor sretno ti bilo :cool:
 
Član
Pa na njega ne mislim nista ni dodavat jedino felge ce ici al ni to necu da stavljam do prvog servisa da ne bi izmisljali sta da je zbog felgi a za one sto kazu slab ne bi ni ja kupio auto koje ne probam i vidim da li mi odgovara kad mogu 24500 mogu jos i hiljadu dvije dodat za jaci motor da hocu zar ne
hvala svima na komentarima :icon_smile:
 
Član
c0d14c je napisao(la):
Pa na njega ne mislim nista ni dodavat jedino felge ce ici al ni to necu da stavljam do prvog servisa da ne bi izmisljali sta da je zbog felgi a za one sto kazu slab ne bi ni ja kupio auto koje ne probam i vidim da li mi odgovara kad mogu 24500 mogu jos i hiljadu dvije dodat za jaci motor da hocu zar ne
hvala svima na komentarima :icon_smile:

Ja sam na jednom golfu 1.4 vozio sa 18" 225/40 tri godine i nista nije bilo. A svi su kao govorili, otice ovo otice ono. Preso 75 000km i nista.
 
Član
prelijep auto, nek je sa srecom druze... nekad mi zao sto nisam uzeo ovog pola umjesto golfa, dvoumio sam se, ali mi je bio nekako mali, ali zato mi je naprijed puno ljepsi od golfa... jos jednom nek bude sretan :icon_smile:
 
fin autić...nema veze što je slab motor....novo je ipak novo....samo što kažeš felgice i to je to...puno sreće....
 
Član
na ovom forumu teski "filozofa" evo prvo ovaj:
ZELA GTI je napisao(la):
Ovaj motor će ti trošiti više od 1.4
Pogotovo vanjske vožnje pod većim opterećenjem.
Godinu dana sam vozio vw pola sa 1.2 12v motorom,2006 godina.Trošio je više od dvice gti.

Ne možeš nikoga prestići,moraš jače dodavati gas da doslovno nebi smetao u prometu.Nedaj bože ako upališ klimu.Ajme majko...Sve u svemu,jako loše iskustvo,bar što se tiče motora

iz iskustva ti kazem jer sam sa pola 1.2 12v presao na ibizu 1.4 i istina trosio je polo goriva al ibiza trosi vise...
a itekako mozes preticat i itekako je poletan taj auto a ako ti kazem da je moj isao isto kao i octavia tdi 90 ks... jedina mana mu je autoput koji mu ne ide nikako na 140-150 stvarno vuce gorivo i glasan je al ide do 175-180 kad se zaleti... al zato za sarajevo kad ides normalno bez divljanja potrosnja 5l :p to ova ibiza 1.4 ne moze ni u ludilu se spustit ispod 8,8...

Limpi je napisao(la):
Nisam htio da komentarisem motor, ali eto.... nisu toliko ni stedljivi, pogotovo na autoputu, a sada sto se tice snage sa klimom, uhhh u bivsoj fabiji kod rodjaka, samo se nizbrdo moze preticati, ostalo gasiti klimu. Ali nisu to ni izdrzljivi motori, pogotovo ako se stalno gasaju, rodjaku se rasuo klip na tu oko 110.000km... to je pravljeno za grada, a otvorena cesta jos natovareno auto, nije bas ni uzitak voziti...

Ostalo sve super, ali eto taj motor po meni nije bas najbolji izbor, sem ako se ne uzima u autu samo za grada, posao-kuca...

a cek malo shta ti komentarises motor kao da nevalja kad je bolji, brzi i poletniji nego u tvojoj fabiji, to mi stvarno nije jasno... taj u tvojoj fabiji ne mice s mjesta... a to da nije izdrzljiv cista glupost moj polo je od prvog dana od 0km vozen pun gas i ubijan i samo servis i ko nov a da ne kazem da je vozen pola na 16kama pola na 17kama dok je bio kod mene 2,5 god... a prijatelj mi ima pola 1.2 320 000 km presao i i dalje ide ko sat... ne mozes sudit po fabiji od 1.2 60 ks ito jednom sjeo u nju... ovaj auto ima 10 ks vise i ovo je novi motor i puno puno bolji od tih starih...





e tek sad da napisem ovom shto je kupio pola... prijatelju dobar si auto uzeo to je super gradska varijanta i bit cesh prezadovoljan... i poletan je i stedljiv sve zavisi kako se vozi... kad vozis punn gas svaki auto trosi a ti samo pametno kakve 16ke na njega i mjera... al moram sugerisat da si ga pojako platio i da je moja ibiza s kaskom i ekipom bila 27,500 zar nije bilo bolje malo seata obic jer polu je naostrena cijena pravo.... pozz i sretno...
 
ajd nek niko nesere za motor,haaaaaaloooooooo to su inzinjeri stavili u auto...i nemojte svaku vjerovati sto vam kazu....kod mene je 1.4 16v motor i svi su mi govorili da uzima ko lud....trosi mi sa 17" i sirim gumama do 6,5litara,to uopste nije puno...jeftini su za odravati,a sto se tice kako ide...j*iga ljudi neces za 10KM preci 100km sa 200KS pod haubom.... :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
ja tebi druze zelim sve najbolje s ovim autom i uvjek je bilo novo auto je najbolje auto.....
pozdrav:icon_smile:
 
Top