VW Golf MKIII/vento front by Enes - Komentari projekta

VW Golf MKIII/vento front by Enes - Komentari projekta

Legend
RE: Golf MKIII by Enes

rinaldo....ma moze druze naci ce se valjda nekad

bmw scaner ..... hahah muhe hoce sigurno , ovakve stvari se ne mogu nikad naprati...samo trljaj

da ne citiram sve,HVALA svima....al ce se jo raditi,ovo je opet samo sa finom kredom,cisto da vidim kako sam ih pripremio,ici ce svaka sa tvrdom pastom/kredom za pred poliranje pa sa finom za kraj... biti ce samo uvjerljivije i kvalitetnije
 
Administrator
RE: Golf MKIII by Enes

enese svaka cast... eto ih ko ogledalo... odlicno si odradio posao... pozuri sa sljedecim upade-om...
sretno u nastavku;)
 
Član
RE: Golf MKIII by Enes

samo naprijed enese ;)
jos kad auto dodje s lakiranja, onda ce sve biti 5 ;)
u koju ce boju, bijelu ? sa golfa 5,6 il nesto drugo je u planu :icon_biggrin:

i de mi reci, gdje nabavis tu kredu, trebalo bi i meni malo
 
Legend
RE: Golf MKIII by Enes

hell boy pićin.....budi miran ćuko :lol:

kavaz,bad_look,limpi hvala drugovi

@ srećko ...... poslikacu ti druze samo dok se malo umirim od posla i letanja ne znam gdje mi je glava ;)
 
RE: Golf MKIII by Enes

Manijace, ovo je bas ogledalo :icon_eek: :cool:

Kao i Srecka, mene najvise zanimaju ovi nastavci za busilicu, jer sam juce trazio po Brckom, ne znaju ni o cem pricam.
 
Član
RE: Golf MKIII by Enes

dobro si uradio ;)
ljudi morate znati da se ovo ne moze dobiti sa busilicom i brusilicom
pa vidite da je frajer koristio pneumatiku i koliko mogu da ustanovim,pistolj BAS za poliranje koji ide vjerovatno preko 20000 o>min ;)
 
Član
RE: Golf MKIII by Enes

Al ih čovjek ucaklii :icon_eek::icon_eek::icon_eek:

Svaka čast drug, odlično je ovo
 
Član
RE: Golf MKIII by Enes

sto se tice kreda one se nemiju vrtiti na prevelikim brzinama radi ''zapaljenja'' ako se pregriju naprave upravo kontra efekt , svaka kreda ( tvrda pasta ) ima i svoj posebni nastavak i svaka ima idealan broj rpm na kjima daje najbolji efekt.
Rad sa pneumatskim pistoljem je puno laksi radi lakseg rukovanja nego sa busilicom i moze se nastelovati vrtnja u dlaku.

http://cgi.ebay.de/Polierset-200-mm-6-Teilig-Felgen-Polieren-Kiesow-/120393099614?pt=Auto_Felgen&hash=item1c07fce95e

evo ovo kupiti i imate sve potrebno za zavrsno poliranje do visokog sjaja, a tko ima ovakav pneumatski pistolj moze izbjeci dosta posla sa rucnim poliranjem koristeci 3m schotch brite cetke granulacije od 100 do 800 imaju i mogu se samo raditi sa zracnim alatom radi brze vrtnje neke cak daju efekt preko 10 000rpm pa navise.
Nisu jeftine ali zato i vrijede a ostanu otisci na prstima nemorate jagodice mjenjati svako malo haha :D
 
Legend
RE: Golf MKIII by Enes

bmwscaner je napisao(la):
sto se tice kreda one se nemiju vrtiti na prevelikim brzinama radi ''zapaljenja'' ako se pregriju naprave upravo kontra efekt , svaka kreda ( tvrda pasta ) ima i svoj posebni nastavak i svaka ima idealan broj rpm na kjima daje najbolji efekt.
Rad sa pneumatskim pistoljem je puno laksi radi lakseg rukovanja nego sa busilicom i moze se nastelovati vrtnja u dlaku.

http://cgi.ebay.de/Polierset-200-mm-6-Teilig-Felgen-Polieren-Kiesow-/120393099614?pt=Auto_Felgen&hash=item1c07fce95e

evo ovo kupiti i imate sve potrebno za zavrsno poliranje do visokog sjaja, a tko ima ovakav pneumatski pistolj moze izbjeci dosta posla sa rucnim poliranjem koristeci 3m schotch brite cetke granulacije od 100 do 800 imaju i mogu se samo raditi sa zracnim alatom radi brze vrtnje neke cak daju efekt preko 10 000rpm pa navise.
Nisu jeftine ali zato i vrijede a ostanu otisci na prstima nemorate jagodice mjenjati svako malo haha :D

tacno tako druze...

inace zracnu brusilicu sam koristio radi grubog prvog ravnanja i ostalo od 300 pa na dalje rukom,rado bi ja sve sa zracnom ali nigdje ovdje nemam kupiti papire i odgovarajuci alat za ovu svrhu....da narucujem iz vana necu jer dok mi dodje mogu ih 2x zavrsiti a + radim ovo sebi a ne na veliko ...
i zracnom sam polirao ove sitne zavlacke odkud krakovi izviru,sam sam pravio filc/krpu jer takav nisam nasao za kupiti....nesto na isti princip kao na slikama na prosloj strani
Jedino mali nedostatak zracne brusilice je sto trosi zrak kao luda , kompresor nabije do 12bar/a , boca je odprilike 80L ..... brusim 30sekundi,pa ga moram pustiti jos 10sek da nafila , ako radis bez stajanja inace nemas onu brzinu i to nije to


a sto se tice brzine brusilice ...meni se prosle godine filc/krpa razletila pred ocima,od tad brusilicu kopcam preko monofaznog reduktora i podesavam sebi brzinu po zelji,
zeznuta stvar jer i vecina nase bih robe nije bas prva klasa i ne treba vjerovati prodavacu
ako koga interesira poslikacu reduktor

grubom tvrdom pastom/kredom moze se ici sporije...ali zavrsno finisiranje ....dosta brze ali bez pretjerivanja inace dolazi do paljenja paste/krede
 
Top