VW 2.0 TSI motor?

VW 2.0 TSI motor?

Član
Pozdrav svima ;)

Interesuje me ovaj Volkswagen-ov motor 2.0 TSI, 200 ks. Ako je neko imao iskustva sa istim, onda prednosti i ima li kakvih mana?!

Hvala unapred :cool:
 
Član
Vozim ga svaki dan...prednosti i mane??? Nema mana:D

Zao mi samo sto juce nisam bio u prilici da snimim jedno ganjanje sa BMW-om 645 na autoputu...:)
 
U ovih 120 hilj predjenih nema mane, s tim 1L ulja na 1000 km ti ide tako da samo se zna i to je po paprima normala ;)
 
Član
Znači sve najbolje, odličnooo :D

Kakva vam je potrošnja? Nije da sam nešto preopterećen time, ali i ne vjerujem previše podatcima iz kataloga, uvijek su drugačiji brojevi u stvarnosti :)
Takodje, ovdje se radi o tiptronic DSG mjenjaču kojeg dosad nisam imao prilike vozit, pa ako vi jeste, kakva je situacija sa time :123:
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
U ovih 120 hilj predjenih nema mane, s tim 1L ulja na 1000 km ti ide tako da samo se zna i to je po paprima normala ;)

Nenzam umene bas netrosi toliko ulja , znam da motori 2.0 TFSI trose 1L/1000km ulja umene drug ima a4 2010godiste pa mu toliko trosii hehe a umene toliko netrosi jos ima 270KS i mogu rec da ne stedim na gasu hehe :),

mirso je napisao(la):
Znači sve najbolje, odličnooo :D

Kakva vam je potrošnja? Nije da sam nešto preopterećen time, ali i ne vjerujem previše podatcima iz kataloga, uvijek su drugačiji brojevi u stvarnosti :)
Takodje, ovdje se radi o tiptronic DSG mjenjaču kojeg dosad nisam imao prilike vozit, pa ako vi jeste, kakva je situacija sa time :123:

DSG mjenjas stvarno nema ugodnijeg automatskog mjenjaca mijenja brzinu i da ne osjetis al u zadnje vrijeme su malo imali problema sa til mjenjacima da se desi da izbaci te iz brzine kod mene se to bas desilo pa cekam sam novi mjenjac iz njemacke al vozim auto bez problema ipak sad :)
 
Član
selmir_tz je napisao(la):
DSG mjenjas stvarno nema ugodnijeg automatskog mjenjaca mijenja brzinu i da ne osjetis al u zadnje vrijeme su malo imali problema sa til mjenjacima da se desi da izbaci te iz brzine kod mene se to bas desilo pa cekam sam novi mjenjac iz njemacke al vozim auto bez problema ipak sad :)

Hvala na odgovoru druže, al kako misliš "izbaci iz brzine"? Nije valjda problem kao što je nekada bio na Alfama 147, iz 5 u 1-vu :lol:

Pretpostavljam da je nešto manje extremno ;)

I ako nije tajna, koliko će te izaći novi mjenjač?
 
Član
mirso je napisao(la):
selmir_tz je napisao(la):
DSG mjenjas stvarno nema ugodnijeg automatskog mjenjaca mijenja brzinu i da ne osjetis al u zadnje vrijeme su malo imali problema sa til mjenjacima da se desi da izbaci te iz brzine kod mene se to bas desilo pa cekam sam novi mjenjac iz njemacke al vozim auto bez problema ipak sad :)

Hvala na odgovoru druže, al kako misliš "izbaci iz brzine"? Nije valjda problem kao što je nekada bio na Alfama 147, iz 5 u 1-vu :lol:

Pretpostavljam da je nešto manje extremno ;)

I ako nije tajna, koliko će te izaći novi mjenjač?

hehe maa ne to nekad se desii desilo mi se dosad 3 puta u ovoj godini odkad sam kupio auto samo odjednom auto mi izbaci iz brzine i ubaci u ler ( N ) i cim stisnes gas ponovo obrtalj auta odskoci na 7x1000 i onda ubaci ponovo u brzinu hehe i posto mi je auto pod garancijom odvucem ga u servis i oni neke testove vrsili i poslali te testove u Njemacku i iz Njemacke dobili odgovor da se promijeni mjenjac skroz al ja mislim da se vise samo radi o softweru da treba samo update na DSG al oni tako izabrali da promjene nek mijenjaju sve dok je pod garancijom :D, i zato nista me nece kostati mjenjac :)
 
Član
selmir_tz je napisao(la):
mirso je napisao(la):
selmir_tz je napisao(la):
DSG mjenjas stvarno nema ugodnijeg automatskog mjenjaca mijenja brzinu i da ne osjetis al u zadnje vrijeme su malo imali problema sa til mjenjacima da se desi da izbaci te iz brzine kod mene se to bas desilo pa cekam sam novi mjenjac iz njemacke al vozim auto bez problema ipak sad :)

Hvala na odgovoru druže, al kako misliš "izbaci iz brzine"? Nije valjda problem kao što je nekada bio na Alfama 147, iz 5 u 1-vu :lol:

Pretpostavljam da je nešto manje extremno ;)

I ako nije tajna, koliko će te izaći novi mjenjač?

hehe maa ne to nekad se desii desilo mi se dosad 3 puta u ovoj godini odkad sam kupio auto samo odjednom auto mi izbaci iz brzine i ubaci u ler ( N ) i cim stisnes gas ponovo obrtalj auta odskoci na 7x1000 i onda ubaci ponovo u brzinu hehe i posto mi je auto pod garancijom odvucem ga u servis i oni neke testove vrsili i poslali te testove u Njemacku i iz Njemacke dobili odgovor da se promijeni mjenjac skroz al ja mislim da se vise samo radi o softweru da treba samo update na DSG al oni tako izabrali da promjene nek mijenjaju sve dok je pod garancijom :D, i zato nista me nece kostati mjenjac :)

Haha extra, svaka čast! ;)
 
Član
Potrosnja mi sve zavisi od srece kako naletim da li guzva ili ne...Zna mi trositi gradske 7,7 L/100km a nekad zna i oko cenera...pricam o finoj voznji...

Kad stisnem gas to je druga prica,vidis kako kazaljka goriva opada:icon_smile:
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Potrosnja mi sve zavisi od srece kako naletim da li guzva ili ne...Zna mi trositi gradske 7,7 L/100km a nekad zna i oko cenera...pricam o finoj voznji...

Kad stisnem gas to je druga prica,vidis kako kazaljka goriva opada:icon_smile:

A vidi, znam da sve zavisi od načina vožnje i još nekih faktora. Meni je recimo 2.0 TDI na 18" točkovima trošio po 9l, 10l u gradu, a kad sam ga baš vozio do granice autoputem čak i do 16 litara. Toliko o ekonomičnosti TDI-a, ako ima konja i još se vozi pravo, mora i trošit.

Što se normala vožnje tiče, ako su to te cifre za TSI, to mi je sasvim prihvatljivo ;)
 
Član
Lexillium je napisao(la):


Evo jedna friska slika od veceras...:D

al u Audija je taj motor ako je benzinac TFSI nije TSI zato TFSI malo vise trose ulje da mi potrosnju goriva malo smanili tako mi je ovaj u Audi-u rekao kad sam otisao sa drugom on ima A4 2.0TFSI -10 pa se zacudio nasuo ulje i kroz mjesec opet mu se lampica upali i tako mi odemo nama covjek lijepo rekao da trosi vise ulja nego TSI motori a zato manja mu potrosnja na kraju isto ti ga dodje hehe:)


New TSi engine has:

ZA RAZLIKU OD TFSI


- timing chain, no more timing belt

- balance shafts in the block

- pulley/gear/crank multi-piece

- 4 lobe cam with roller follower

- Fuel pump runs off the exhaust cam

- Different layout of the cams in the head

- different tensioner setup at the back of the head

- the new Engine management system med12.5. Much more advanced control strategies and some new surfaces that make calibration so much more powerful!

- Fueling is much, much better for lot's of reasons. More pressure for one, new pump, roller follower and some other stuff...

- variable valve lift in the longitudinally-mounted Audi engines (e.g., A4/5, Q5; but not A3, TT, GTI/GLI/Passat/Tiguan).

- New air intake setup, no more engine cover/airbox combo

- oil filter and oil dipstick relocated

- improved PCV system

- Compression ratio lowered to 9.6:1
 
Top