VW 2.0 TSI motor?

VW 2.0 TSI motor?

Član
Golf 5 GTI 2.0 sa 200 konja trosi 12-13 litara po Sarajevu da mi je znat kako ti uspjevas 7.8 po gradu, kojem gradu i kakve voznje se pitam :)
 
Član
GaRGa je napisao(la):
Golf 5 GTI 2.0 sa 200 konja trosi 12-13 litara po Sarajevu da mi je znat kako ti uspjevas 7.8 po gradu, kojem gradu i kakve voznje se pitam :)

zeleni val od centra do Ilidže sa 60 km/h jedino tako
ja vozim TDI pa mi troši 9 pusti šuplju
 
Član
Heh ma hoće i TDI potrošit, to znam i to dobro! :D
Zato me čude malo te cifre za TSI-a, to je možda bila kombinovana potrošnja u tom momentu. Realno, trebala bi da bude slična stvar kao i na TFSI GTI-u, dakle cca 12l, 13l po gradu, do 10l na otvorenom!
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
Golf 5 GTI 2.0 sa 200 konja trosi 12-13 litara po Sarajevu da mi je znat kako ti uspjevas 7.8 po gradu, kojem gradu i kakve voznje se pitam :)

zeleni val od centra do Ilidže sa 60 km/h jedino tako
ja vozim TDI pa mi troši 9 pusti šuplju

Znam i ja XY TDI-ja koji trose 9 litara...100 konja...Ja govorim normalne voznje,nikakvog gasanja apsolutno,brzina oko 60km/h...

Ako mislis da je suplja,pa misli i dalje,ja se ne zelim ubjedjivati:icon_smile: Ja sipam svoje auto i znam kad naspem pun rezervoar i predjem 100km i dospem,koliko dospem...kad ga stisnem i agresivnije krecem isto tako znam koliko mi uzme:D

I TDi-ja dok sam vozio znao mi je trositi od 5 pa do 9...i sad me neko treba ubjedjivati da je ista voznja bila pri potrosnji od 5 litara i od 9 litara???

Za ovoga gore sa TT-om...po gradu Sarajevu,a kakvom...znas valjda sam,fine voznje,da finija ne moze biti:D:icon_smile:

I ovo sto pricaju o potrosnji ulja? Trosi ulje ali to su neke minimalne potrosnje a ne kako se navodi u litrima...
 
Član
Svaka tebi cast, benzinac ti trosi ko kod mene 1.9 TDI sa 90 konja :)
jesi razmisljao da se negdje takmicis u sporoj ovaj mislim ekomonicnoj voznji ? ;)
 
BHT Ovisnik
neznam za ovaj motor,al u mene je nesto kao FSI,benzinac s direktnim ubrizgavanjem i nitko nije vjerovao da je potrosnja mala,kao u kakvog diesela dok nisam okacio i slike i videe,tako da ja vjerujem uz skroz normalnu voznju da moze biti to neka prosjecna potrosnja jer meni uz malo agresivniju voznju,uz ponekada potezanja te mjesovitu voznju prosjek bude 7l;)
 
Član
Lexillium je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
Golf 5 GTI 2.0 sa 200 konja trosi 12-13 litara po Sarajevu da mi je znat kako ti uspjevas 7.8 po gradu, kojem gradu i kakve voznje se pitam :)

zeleni val od centra do Ilidže sa 60 km/h jedino tako
ja vozim TDI pa mi troši 9 pusti šuplju

Znam i ja XY TDI-ja koji trose 9 litara...100 konja...Ja govorim normalne voznje,nikakvog gasanja apsolutno,brzina oko 60km/h...

Ako mislis da je suplja,pa misli i dalje,ja se ne zelim ubjedjivati:icon_smile: Ja sipam svoje auto i znam kad naspem pun rezervoar i predjem 100km i dospem,koliko dospem...kad ga stisnem i agresivnije krecem isto tako znam koliko mi uzme:D

I TDi-ja dok sam vozio znao mi je trositi od 5 pa do 9...i sad me neko treba ubjedjivati da je ista voznja bila pri potrosnji od 5 litara i od 9 litara???

Za ovoga gore sa TT-om...po gradu Sarajevu,a kakvom...znas valjda sam,fine voznje,da finija ne moze biti:D:icon_smile:

I ovo sto pricaju o potrosnji ulja? Trosi ulje ali to su neke minimalne potrosnje a ne kako se navodi u litrima...

zna se šta se podrazumjeva pod gradskom potrošnjom, prosjek naravno, a ne minimum koji si ti postigao, onda kod mene auto troši 5l :p
2.0 TFSI troši u Sarajevu 12 litara minimalno, a ako si malo agresivniji na gasu onda 15
 
Član
ja nisam uspjeo ispod 8-9 litara ni na otvorenom postici, a po centru sarajeva 13 minimum :D
 
Član
mirso je napisao(la):
Heh ma hoće i TDI potrošit, to znam i to dobro! :D
Zato me čude malo te cifre za TSI-a, to je možda bila kombinovana potrošnja u tom momentu. Realno, trebala bi da bude slična stvar kao i na TFSI GTI-u, dakle cca 12l, 13l po gradu, do 10l na otvorenom!

Ovaj navedeni AUDI slika gdje mi je tako mala potrosnja ima TFSI motor isti kao u Golf V GTI neznam nija kako je uspio tako malo potrosnju umene 2,0TSI 270KS pa trosi u gradu 12-13L do 50km/h a cim ga malo na 60-70km/h onda trosi 7.5-9L :)
 
Član
GaRGa je napisao(la):
Svaka tebi cast, benzinac ti trosi ko kod mene 1.9 TDI sa 90 konja :)
jesi razmisljao da se negdje takmicis u sporoj ovaj mislim ekomonicnoj voznji ? ;)

Svaka mi cast i ja kazem...sam se sebi divim...a sto se tice spore voznje mozda bi mi ti bio jedino konkurent...jer brz svakako ne mozes biti:D

Ali opet drama je kad vozim tiho auto koje ne trosi,hoce povuci kad zatreba za razliku od tebe,drnda a ne ide:icon_cry:

:lol::lol::lol:
Nego znas koliko me to tangira ko ce mi vjerovati a ko nece??? Ko lanjski snijeg kojeg se i ne sjecam...ja znam koliko sipam i sva debata oko potrosnje sto se mene tice moze zavrsiti.Ja nisam dosao ovde da se hvalim nekim rezultatima tipa da mi je auto najbrze i najbolje,kazem onako kako jeste sto se tice potrosnje...Imam i TDI-ja u voznom parku i razlika na 100km je nekih 2,5 litra na 100 km potrosnje...(benzin vise od TDI)
 
Top