Vremena stock automobila na 402m

Vremena stock automobila na 402m

Član
http://www.cars-data.com/en/volkswagen-passat-19-tdi-110hp-syncro-110hp-40651/specs.html

Do stotke 12.1, ali on tad pocinje da vuce brze od benzinca, moj bivsi saxo je imao vreme 18.2 sa ubrzanjem 11.2 ali preko stotke se muci...recimo da su on i passat tu negde :)
 
Član
Nismo naveli sampione monstrume,na wikici sam naisao da su to(iako nisam siguran):icon_biggrin: Hennessey Venom GT(oko 1045ks i 844 ks po toni(ima vise verzija) i SSC Ultimate Aero TT- (1200ks i oko 950ks po toni)oba sa vremenom 9,9.Treci je Bugatti VeyronEB 16.4 sa 1001ks i 440ks po toni i vremenom oko 10,2.Jos sam usput naisao na zanimljiv podatak da su 1993 testirali Williams f1 bolid sa legendarnim Prostom za upravljacem,vrijeme 7,7 sec i izlazna brzina 302 kmh:D
 
Član
Ja sam nasao par nevjerovatnih poredjenja, tipa da je alfa 1.6 TS 120KS brza od 1.9 JTD 115 a auti se nemogu poredtiti, i nasao drugo poredjenj, da je seat ibiza neki benzin 100KS brza od obje ove alfe i da je za 2 stotinke brza od golfa 5 2.0TDi od 140 konja.... ove su mi stvari jako sumnjive a i kad sam vidio da je citroen xara 1.6 16V od 110 konja brza od svih ovih auta e to mi onda nije bilo jasno nikako....
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ja sam nasao par nevjerovatnih poredjenja, tipa da je alfa 1.6 TS 120KS brza od 1.9 JTD 115 a auti se nemogu poredtiti, i nasao drugo poredjenj, da je seat ibiza neki benzin 100KS brza od obje ove alfe i da je za 2 stotinke brza od golfa 5 2.0TDi od 140 konja.... ove su mi stvari jako sumnjive a i kad sam vidio da je citroen xara 1.6 16V od 110 konja brza od svih ovih auta e to mi onda nije bilo jasno nikako....

Dovedi sva ta kola što si nabrojao sa mnom na crtu i vidjećeš da je moguće.:icon_biggrin:
Golf V, 2.0 TDI, 140KS mi ne može ništa ako dobro startam, uzima me poslije 130+, ali to je već nebitno.;)
 
Član
To je ovaj od 110KS, jel da??
Jak si ali mislim da mozes parirat samo ovoj ibizzi od 100konja... nemoj da se ljutis ali ja sam takve pezoice od semafora do semafora ostavljao 15m sa 115jtd motorom.Problem je u obrtnom momentu kojeg benzinac ima duplo manje...
 
Član
djogi86 je napisao(la):
To je ovaj od 110KS, jel da??
Jak si ali mislim da mozes parirat samo ovoj ibizzi od 100konja... nemoj da se ljutis ali ja sam takve pezoice od semafora do semafora ostavljao 15m sa 115jtd motorom.Problem je u obrtnom momentu kojeg benzinac ima duplo manje...

Jbg, onda neko nije vozio pun gas pa sam se precjenio. Npr, što sigurno znam je da FIjAT Bravo 1.6, 16v ne može da prismrdi kao ni BMW 316 i 318 i 324d. Zanimljivo je da FIjAT Punto 1.2, 16v jako malo zaostaje, baš ljut mali autić.
 
Član
Ma fiat 1.6 16V od 103 konjica ostavljam u p.m. sa svojim bravicem 105JTD a na primjer astra 1.6 16V od 105 se malo bolje nosi a opel ipak ima bas ljute benzinske motore...
Sad imam alfu 147 JTD i ide neuporedivo bolje nego li fiat stilo koji sam ima sa istim motorom... a ja sam sa tim stilom ostavljao pezoice po 15m... znaci alfa bi mogla i jos bolje...
Puntic 1.2 16V ima 86 konja i to nije za podcijeniti.... ali mu nije ni zapodcjeniti ni potrosnju...

Opet kazem ti, benzinski motori su ljuci ali jednostavno ne mogu parirati turbo motoru bas zbog obrtnog momenta...

Ne mora biti da neko nije vozio pun gas, jednostavno moze biti da neki dio na autu nije radio propisno pa auto nije davao maximum...
 
Član
djogi86 je napisao(la):
To je ovaj od 110KS, jel da??
Jak si ali mislim da mozes parirat samo ovoj ibizzi od 100konja... nemoj da se ljutis ali ja sam takve pezoice od semafora do semafora ostavljao 15m sa 115jtd motorom.Problem je u obrtnom momentu kojeg benzinac ima duplo manje...
Moguce jeZaboravljas najvazniji faktor ,masu a mislim da su i Alfa i Golf znatno tezi.
Takodjer,visoki okretni moment znaci startnost u pocetku na niskim okretajima i malo okretaja ali mnogi dizeli brzo "izduse" kad benzinac tek zivne a 402m je dosta duga relacija.Kao sto vec neko ovdje napisa snaga motora bitna je da bismo znali da li ce neki automobil ici brzo. Moment nam je potreban da bi znali kada ce taj automobil ici brzo osim toga regulira ga mjenjac koji je isto vazan faktor za ubrzanje.Masa prije svega,snaga,mjenjac......sve je to vazno za ubrzanje.Iako mislim da je za ovu Golf V tdi jedna od greskica i da je ipak za koju desetinku brza,negdje oko 17.
 
Top