Vremena stock automobila na 402m

Vremena stock automobila na 402m

Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Nije tacno da neigra ulogu tezina za max brzinu...

Boki je bas sve dobro objasnio konji su bitniji ali i tezina igra ulogu

Procitaj jos jednom,nemoram ti valjda to objasnjavat. Svako auto ima max brzinu, tj broj okretaja motora koji kroz transmisiju dode na kraju do tockova, sa vecom tezinom ono ce kasnije doci do tog max broja okretaja i suprotno;)
Sad nemoj postaviti bgt pitanje kako ce u krajnjem stepenu prenosa doci do max broja okretaja ;)

Npr Hoce li tvoje auto na ravnoj podlozi do 100km doci sa samim tobom i sa punim autom ? Naravno da hoce samo ce se ubrzanje promjeniti, mjesas pojmove max brzina i ubrzanje ;)


Ne mijesam nista! Druze u ovoj stavki nisi bas upoznat auto ne moze razviti istu brzinu pun i prazan;)

Na ravoj podlozi ? Zasto nebi mogao ? Valda ako je kabrijolet pa vise glava povecava otpor zraka :D

Natrpaj svog golfa pa ces vidjeti hoces li uspjeti razviti top speed kao prazan :D

Normalno da hocu cak i pokusavao samo sto mu puno vise vremena treba, naravno pricamo o ravnoj podlozi ;)

VR6Boki je napisao(la):
Jedan zgodan video za ovu temu, I think :icon_biggrin:

BMW M3 - 420 KS i 1655 kg protiv BMW Formula - 140 KS i 465 kg

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R736FRnX72g[/video]

Pravo dobar primjer Bmw 3.94kg/hs a Formula 3.32kg/ks, Formuline prednosti manja tezina po kg/ks i mal otpor zraka fantasticno ubrzanje, dok u bmw suprotno ali na duzu relaciju ga vadi krajnja brznia ;)
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
Normalno da hocu cak i pokusavao samo sto mu puno vise vremena treba, naravno pricamo o ravnoj podlozi ;)
Mislim da je "drag coefficient",otpor zraka,jedan od vaznih faktora za max brzine i snaga naravno,mislim da je tezina jako malo bitna.Ali naravno teoretski ne bas potpuno nebitna jer da ti neko stavi 2 tenka i sveze jednog FAPa za auto nevjerujem da bi potegao 160kmh:lol:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
Normalno da hocu cak i pokusavao samo sto mu puno vise vremena treba, naravno pricamo o ravnoj podlozi ;)
Mislim da je "drag coefficient",otpor zraka,jedan od vaznih faktora za max brzine i snaga naravno,mislim da je tezina jako malo bitna.Ali naravno teoretski ne bas potpuno nebitna jer da ti neko stavi 2 tenka i sveze jednog FAPa za auto nevjerujem da bi potegao 160kmh:lol:

Tu dolazi do otpora vucenog vozila tj njegove ceone povrsine i njegovog trenja o podlogu i trenja medju mehanickim djelovima samo sto mu je potrebno vise vremena da postigne tu brzinu;)


Vidi na ravnoj podlozi kamiona praznog max brzina mu je 120km a i pod teretom ih mozes vidjeti da idu 120km;)

Btw Gdje si vidio tenka da ide 160km/h :D
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
Pravo dobar primjer Bmw 3.94kg/hs a Formula 3.32kg/ks, Formuline prednosti manja tezina po kg/ks i mal otpor zraka fantasticno ubrzanje, dok u bmw suprotno ali na duzu relaciju ga vadi krajnja brznia ;)
Ispravak,Formula ima puno veci otpor zraka potreban za downforce kao i svi trkaci bolidi zato bemba malo bijezi na max brzini koje formuli nisu bas bitne ali ga u ubrzanju i zavojima jede.
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
Tu dolazi do otpora vucenog vozila tj njegove ceone povrsine i njegovog trenja o podlogu i trenja medju mehanickim djelovima samo sto mu je potrebno vise vremena da postigne tu brzinu;)


Vidi na ravnoj podlozi kamiona praznog max brzina mu je 120km a i pod teretom ih mozes vidjeti da idu 120km;)
E to je vec visa fizika jbga:D.Bili tvoj auto tezi za 10 tona,npr imas malu crnu rupu u njemu:lol: bez,vucnih vozila i njihovog otpora,vec ubrzan naravno,mogao postici max brzinu:icon_question:

Laku noc ljudi.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
@djogi86:

http://www.zeperfs.com/duel283-1200.htm
http://www.zeperfs.com/duel283-3.htm
...




Ovako, ti jednostavno ili ne želiš ili nećeš da shvatiš o čemu je riječ ovdje. Nebitna su međuubrzanja, potrošnja goriva, efikasnost dizela i benzina, pa i u nekim slučajevima koja stotinka od 0-100. Tema je 402m. Već sam rekao ali očigledno moram da ponovim, GOLF ME JEDE u svakom pogledu po pitanju svega, ali uz dobar start imam šanse da ga uzmem na 402m. U tome je poenta, a mi sad otišli malo dalje od teme. Tvoja Alfa isto me jede u svakom pogledu, ali imam šanse i protiv nje na 402m. Uopšte sad nije fazon da ispadne da je 206 brz auto, naprotiv, ali nije ni za potcjenjivanje. Znam samo kako izgleda kad ispred mene normalnom vožnjom u četvrtoj na oko 80km/h krene u preticanje Golf TDI ispred mene, a ja za njim ne spustivši u jednu niže, ali,..., NIJE POENTA U TOME, POENTA JE 402m!!!
Prva racenica u postu ti je na mjestu a za ostalo si jaaako skroman jer ti njih "jedes"u svakom pogledu
;) ili ne kontas zeperfsove grafove.Golf je samo malo brzi u krajnjoj brzini od tvog Puga ali opcenito Pug je brzi u svakom pogledu kao sto vidis a Alfu ti jedes u svakom pogledu logicno.Neka te ne zbunjuju ona ubrzanja u 4 u 5 ono(80 à 120 en 5 : ) gdje zuta jako ide na stranu dizela jer to nista neznaci sto mozes vidjeti i po zeperfs indexu na dnu jer po tome bi se ijedan Porshe po mejubrzanjima tesko borio sa tim golfom:lol: .To samo govori o fleksibilnosti (Reprises) i prakticnosti auta za ljene a o ubrzanju ti sve govori podatak sa saltanjem brzina-znaci (Accélérations : )
i
400m DA :
Km DA :
0 à 100 :
Ti samo trebas vratiti u nizu i povecati okretaje u vrsno radno porucje benzinca,on sa dizelom to cak nebi smio jer ce otici u vise okretaje van vrsnog radnog podrucja i izdusiti.Pogleaj npr zasto je zuta na tvojoj strani u duelu kod vrijednosti 90 à 130 en 3 : i koje tada ti medjuubrzanje imas .S benzincem nema njezno;). u njega radi 3 eca brzina.S obzirom kako pug ide(Km DA : ) 0-1 kilometar imas opcenito cak malo brze auto od tog golfa i po mejuubrzanjima .Kao sto vidis tvoje maksimalno ubrzanje od 90-130 je 8,3 sec a golfovo 9.2 ,imas poprilicno bolja mejuubrzanja i znatno zivlje auto.Njemu za to treba cetvrta tebi treca brzina ako on vrati u trecu jos ce biti sporiji-9.6 sec,o Alfi a ne govorim.

Da ima podatak npr 110-150 u 4 oj brzini tada bi zute pak bjezale na stranu benzinaca jer bi brzina tjerala dizela u visoke okretaje van vrsnog radnog porucja gje bi on izdusio a on trazi 5 tu.
 
GTI FAN je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
@djogi86:

http://www.zeperfs.com/duel283-1200.htm
http://www.zeperfs.com/duel283-3.htm
...




Ovako, ti jednostavno ili ne želiš ili nećeš da shvatiš o čemu je riječ ovdje. Nebitna su međuubrzanja, potrošnja goriva, efikasnost dizela i benzina, pa i u nekim slučajevima koja stotinka od 0-100. Tema je 402m. Već sam rekao ali očigledno moram da ponovim, GOLF ME JEDE u svakom pogledu po pitanju svega, ali uz dobar start imam šanse da ga uzmem na 402m. U tome je poenta, a mi sad otišli malo dalje od teme. Tvoja Alfa isto me jede u svakom pogledu, ali imam šanse i protiv nje na 402m. Uopšte sad nije fazon da ispadne da je 206 brz auto, naprotiv, ali nije ni za potcjenjivanje. Znam samo kako izgleda kad ispred mene normalnom vožnjom u četvrtoj na oko 80km/h krene u preticanje Golf TDI ispred mene, a ja za njim ne spustivši u jednu niže, ali,..., NIJE POENTA U TOME, POENTA JE 402m!!!
Prva racenica u postu ti je na mjestu a za ostalo si jaaako skroman
;) ili ne kontas zeperfsove grafove.Golf je samo malo brzi u krajnjoj brzini od tvog Puga ali opcenito Pug je brzi u svakom pogledu kao sto vidis a Alfu ti jedes u svakom pogledu logicno.Neka te ne zbunjuju ona ubrzanja u 4 u 5 ono(80 à 120 en 5 : ) gdje zuta jako ide na stranu dizela jer to nista neznaci sto mozes vidjeti i po zeperfs indexu na dnu jer po tome bi se ijedan Porshe po mejubrzanjima tesko borio sa tim golfom:lol: .To samo govori o agilnosti i prakticnosti auta za ljene a o ubrzanju ti sve govori podatak sa saltanjem brzina-znaci
400m DA :
Km DA :
0 à 100 :
Ti samo trebas vratiti u nizu i povecati okretaje u vrsno radno porucje benzinca,on sa dizelom to cak nebi smio jer ce otici u vise okretaje van vrsnog radnog podrucja i izdusiti.Pogleaj npr zasto je zuta na tvojoj strani u duelu kod vrijednosti 90 à 130 en 3 : i koje tada ti medjuubrzanje imas .S benzincem nema njezno;). u njega radi 3 eca brzina.S obzirom kako pug ide(Km DA : ) 0-1 kilometar imas opcenito cak malo brze auto od tog golfa.

druze ovaj podatak za golfa 17.4 na 402 molim vas zar vjerujete da je tako pa skoda superb 2.0tdi 140ks moze da vozi to vrijeme;)
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
@djogi86:

http://www.zeperfs.com/duel283-1200.htm
http://www.zeperfs.com/duel283-3.htm
...




Ovako, ti jednostavno ili ne želiš ili nećeš da shvatiš o čemu je riječ ovdje. Nebitna su međuubrzanja, potrošnja goriva, efikasnost dizela i benzina, pa i u nekim slučajevima koja stotinka od 0-100. Tema je 402m. Već sam rekao ali očigledno moram da ponovim, GOLF ME JEDE u svakom pogledu po pitanju svega, ali uz dobar start imam šanse da ga uzmem na 402m. U tome je poenta, a mi sad otišli malo dalje od teme. Tvoja Alfa isto me jede u svakom pogledu, ali imam šanse i protiv nje na 402m. Uopšte sad nije fazon da ispadne da je 206 brz auto, naprotiv, ali nije ni za potcjenjivanje. Znam samo kako izgleda kad ispred mene normalnom vožnjom u četvrtoj na oko 80km/h krene u preticanje Golf TDI ispred mene, a ja za njim ne spustivši u jednu niže, ali,..., NIJE POENTA U TOME, POENTA JE 402m!!!
Prva racenica u postu ti je na mjestu a za ostalo si jaaako skroman
;) ili ne kontas zeperfsove grafove.Golf je samo malo brzi u krajnjoj brzini od tvog Puga ali opcenito Pug je brzi u svakom pogledu kao sto vidis a Alfu ti jedes u svakom pogledu logicno.Neka te ne zbunjuju ona ubrzanja u 4 u 5 ono(80 à 120 en 5 : ) gdje zuta jako ide na stranu dizela jer to nista neznaci sto mozes vidjeti i po zeperfs indexu na dnu jer po tome bi se ijedan Porshe po mejubrzanjima tesko borio sa tim golfom:lol: .To samo govori o agilnosti i prakticnosti auta za ljene a o ubrzanju ti sve govori podatak sa saltanjem brzina-znaci
400m DA :
Km DA :
0 à 100 :
Ti samo trebas vratiti u nizu i povecati okretaje u vrsno radno porucje benzinca,on sa dizelom to cak nebi smio jer ce otici u vise okretaje van vrsnog radnog podrucja i izdusiti.Pogleaj npr zasto je zuta na tvojoj strani u duelu kod vrijednosti 90 à 130 en 3 : i koje tada ti medjuubrzanje imas .S benzincem nema njezno;). u njega radi 3 eca brzina.S obzirom kako pug ide(Km DA : ) 0-1 kilometar imas opcenito cak malo brze auto od tog golfa.

druze ovaj podatak za golfa 17.4 na 402 molim vas zar vjerujete da je tako pa skoda superb 2.0tdi 140ks moze da vozi to vrijeme;)

Druze previse si se svezo tog pogresnog podatka realnost je oko 17 ali je ovaj pug brze auto u svakom pogledu samo sto momak ne konta graf pa kaze skromno da ga golf jede u svakom drugom pogledu sto je nonsens.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
@djogi86:

http://www.zeperfs.com/duel283-1200.htm
http://www.zeperfs.com/duel283-3.htm
...




Ovako, ti jednostavno ili ne želiš ili nećeš da shvatiš o čemu je riječ ovdje. Nebitna su međuubrzanja, potrošnja goriva, efikasnost dizela i benzina, pa i u nekim slučajevima koja stotinka od 0-100. Tema je 402m. Već sam rekao ali očigledno moram da ponovim, GOLF ME JEDE u svakom pogledu po pitanju svega, ali uz dobar start imam šanse da ga uzmem na 402m. U tome je poenta, a mi sad otišli malo dalje od teme. Tvoja Alfa isto me jede u svakom pogledu, ali imam šanse i protiv nje na 402m. Uopšte sad nije fazon da ispadne da je 206 brz auto, naprotiv, ali nije ni za potcjenjivanje. Znam samo kako izgleda kad ispred mene normalnom vožnjom u četvrtoj na oko 80km/h krene u preticanje Golf TDI ispred mene, a ja za njim ne spustivši u jednu niže, ali,..., NIJE POENTA U TOME, POENTA JE 402m!!!
Prva racenica u postu ti je na mjestu a za ostalo si jaaako skroman jer ti njih "jedes"u svakom pogledu
;) ili ne kontas zeperfsove grafove.Golf je samo malo brzi u krajnjoj brzini od tvog Puga ali opcenito Pug je brzi u svakom pogledu kao sto vidis a Alfu ti jedes u svakom pogledu logicno.Neka te ne zbunjuju ona ubrzanja u 4 u 5 ono(80 à 120 en 5 : ) gdje zuta jako ide na stranu dizela jer to nista neznaci sto mozes vidjeti i po zeperfs indexu na dnu jer po tome bi se ijedan Porshe po mejubrzanjima tesko borio sa tim golfom:lol: .To samo govori o agilnosti i prakticnosti auta za ljene a o ubrzanju ti sve govori podatak sa saltanjem brzina-znaci
400m DA :
Km DA :
0 à 100 :
Ti samo trebas vratiti u nizu i povecati okretaje u vrsno radno porucje benzinca,on sa dizelom to cak nebi smio jer ce otici u vise okretaje van vrsnog radnog podrucja i izdusiti.Pogleaj npr zasto je zuta na tvojoj strani u duelu kod vrijednosti 90 à 130 en 3 : i koje tada ti medjuubrzanje imas .S benzincem nema njezno;). u njega radi 3 eca brzina.S obzirom kako pug ide(Km DA : ) 0-1 kilometar imas opcenito cak malo brze auto od tog golfa i po mejuubrzanjima .Kao sto vidis tvoje maksimalno ubrzanje od 90-130 je 8,3 sec a golfovo 9.2 ,imas poprilicno bolja mejuubrzanja i znatno zivlje auto.Njemu za to treba cetvrta tebi treca brzina ako on vrati u trecu jos ce biti sporiji-9.6 sec,o Alfi a ne govorim.

Hvala na pojašnjenju, ali i ja sam upravo o ovome i pisao i pričao. Ne mogu se ja više razjašnjavati i objašnjavati sa nekima, neka bude da je Golf najbrži auto na planeti i zdravo. Nije mi fora kucati po tastaturi, neka dođu na crtu.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Hvala na pojašnjenju, ali i ja sam upravo o ovome i pisao i pričao. Ne mogu se ja više razjašnjavati i objašnjavati sa nekima, neka bude da je Golf najbrži auto na planeti i zdravo. Nije mi fora kucati po tastaturi, neka dođu na crtu.
Zbunjuju vas cesto pomalo glupavi podaci na zeperfsu mejuubrzanja u 4 i 5 brzini gje zuta ode na stranu cesto puno lijenih dizela sa nakraju puno manjim zeperfs indeksom na dnu stranice i manjim ubrzanjem do 1km i (Accélérations : ) a zute odose na dizela :icon_biggrin: jer je rijedak podatak o medjuubrzanju u 3.Btw kao sto vidis i oni to znaju pa to nakraju skoro ne utice na indeks ali utice na
Accélérations : . koji ode cesto na stranu benzinca iako se sve zuti na dizela.
 
Ne kazem ja da pug ne moze uzeti peticu na 402m;)

Bio je juce na okupljanju u ciljugama ovaj duel http://www.zeperfs.com/en/duel161-283.htm i pug je izgubio sad moze biti da mu nesto nije uredu bilo ne znam...

sacu postaviti i video sa okupljanja gdje se moze i taj duel vidjeti
 
Top