Vremena stock automobila na 402m

Vremena stock automobila na 402m

Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Ne kazem ja da pug ne moze uzeti peticu na 402m;)

Bio je juce na okupljanju u ciljugama ovaj duel http://www.zeperfs.com/en/duel161-283.htm i pug je izgubio sad moze biti da mu nesto nije uredu bilo ne znam...

sacu postaviti i video sa okupljanja gdje se moze i taj duel vidjeti
Moze je uzeti i na 402 i na 1km i u medjuubrzanjima naravno nisu to velike razlike,moze biti i obratno, samo mu odgovaram da ga golf ne" jede" u svakom pogledu kao sto misli;)


Sto se tice tog duela iteko moguce ,jer kazem ti zavisi od stanja auta,guma a dosta i do vozaca.Ja sam derao duju 16v KR 200m auto jednosavno nevalja,neide,kompresija dobra pokusavali smo ga ustimati te k-glava te usis a kad ga vidis na cesti grmi, i na kraju momak popizdio i ubacio dizela.Mogao sam ja reci moj 8v ide duplo brze od KRa jebes tablice i zeperfs u mene je masina ali objektivno to me auto preskace,da ga je neko sreo na cesti sa dizelom od 40kw ja mislim da bi bio brzi i poderao KR-a.Isto tako sam na 8v Gti ju "supao" maf jer sam imao neki problem sa uljem pa nakon toga nikako nisam mogao izaci na kraj sa Astrom cdti od 100ks tocak do tocka na 402,sad sam ga osposobio pa Astra ostaje 30m .Posebno je gusto u tom duelu sa Fordom gdje auti imaju skoro iste performanse.Zato su meni tablice cak relevantniji podatak od crte kod rasprave o performansama 2 modela auta.
 
@GTI FAN slazem se u potpunosti,Zeperfs uzima u obzir auta u fabrickom i odlicnom stanju,a kad je po podacima razlika pola sekunde na 402 izmedju dva auta,recimo da su oba u perfektnom stanju,pobjeda ipak zavisi najvise na od starta,tj.od vozaca.Ostali podaci,reprises itd,nemaju nikakve veze sa 402,to pokazuje ipak samo fleksibilnost motora u odredjenoj brzini,i to se vise odnosi na normalnu voznju.
 
Član
Je li se ono meni čini ili ga je Peugeot na klipu sa piste u startu odmah uzeo dužinu uz konstantno proklizavanje i onda odjednom onako da posustane? Definitivno nešto nije u redu. Samo je bitno da u startu ne prokližeš puno.
http://www.youtube.com/watch?v=Wjh-s2lruZg
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
@GTI FAN slazem se u potpunosti,Zeperfs uzima u obzir auta u fabrickom i odlicnom stanju,a kad je po podacima razlika pola sekunde na 402 izmedju dva auta,recimo da su oba u perfektnom stanju,pobjeda ipak zavisi najvise na od starta,tj.od vozaca.Ostali podaci,reprises itd,nemaju nikakve veze sa 402,to pokazuje ipak samo fleksibilnost motora u odredjenoj brzini,i to se vise odnosi na normalnu voznju.
Tocno,kao sto rekoh fleksibilnost motora u odredjenoj brzini ali pri relativno laganoj voznji,podatak obicno o 4-5 brzini pri u prosjeku 100 kmh dakle relativno niskim okretajima sto pogoduje dizel motorima dakle lagana voznja sa mobitelom u ruci :)
.Kao sto rekoh da je podatak npr 110-150 u 4 oj brzini tada bi zute pak bjezale na stranu benzinaca jer su to visoki okretaji kao i kod (90 à 130 en 3) kao sto vidimo.
("Reprises") nema veze sa opcim ubrzanjem i medjuubrzanjem auta pri sportskoj voznji, kao ni (80 à 120 en 5 ).Za to vazniji je podatak (Km DA: ) i (Accélérations : ) posto su rijetki podaci o 3 brzini i relevantan podatak za medjuubrzanje bio bi 80-120 ali bez navoda u kojoj brzini,nego u onoj koja tom autu pase.4 i 5 brzina na 80-120 su previsoke za benzinca on tu daje maksimum u 3 brzini isto kao sto bi 110-150 u 4oj bilo previse okretaja za dizela i prenizak stupanj prenosa , on bi tu trazio 5tu brzinu.


Obrtni moment nema nikakve veze sa ubrzanjem pri saltanju .Motor sa vise snage uvijek dere motor sa manje snage bez obzira koji je dizel ili benz i koji ima vise obrtnog momenta.Veci obrtni moment je samo posljedica manjeg broja okretaja i samo daje vecu fleksibilnost pri malim okretajima u visokom stupnju prenosa a moc motora (snaga) se dobiva omjerom okretnog momenta i broja okretaja koji su vazni isto kao i okretni moment.
Dva motora od 300ks .( Motor 1)- moze imati veci vrsni moment samo ako ima manji ukupan broj okretaja i obratno, (Motor 2)- vise okretaja moze imati samo ako ima manji ukupan moment. Zbir i okretaja i momenta = snaga Regulator njihove isporuke na tockove = mjenjac

(Motor 1)- mjenjac je duzi i ima manje okretne omjere (Motor 2) - mjenjac je kraci i ima vece okretne omjere - rezultat na tockovima isti.

Jos jedan primjer:
Mjenjaci benzinaca su kraci i imaju vise prenosne omjere nego mjenjaci dizela te daju veci stupanj pojacanja momenta na tockove a to je moguce zato sto benzinski motor postize vise okretaja.Ako mjenjac benzinca stavimo na dizelski motor imacemo ogroman moment na tockovima ali i premalo okretaja za neku vecu brzinu,puno cemo izgubiti na krajnjoj brzini a automobil ce se derati vec pri manjim brzinama.
DAKLE MJENJAC VISOKE OKRETAJE PRETVARA U VISOKI MOMENT te su okretaji jednako vazni kao i moment na motoru.

Motor Formule 1 ima svega oko 250 Nm okretnog momenta,kao Golf TDI zato sto ima 17 000 okretaja.
 
OggyBoy je napisao(la):
Je li se ono meni čini ili ga je Peugeot na klipu sa piste u startu odmah uzeo dužinu uz konstantno proklizavanje i onda odjednom onako da posustane? Definitivno nešto nije u redu. Samo je bitno da u startu ne prokližeš puno.
http://www.youtube.com/watch?v=Wjh-s2lruZg

ma vjerovatno da nije pug sav svoj, start mu je odlican ali kasnije gubi
 
Član
Shone 190:

203 : 14.2 s. -> Audi S2 230 ch.

Jbt bolje nego M5 e34 :icon_eek:

Shone kupuj slikove i pravac SR ;)
 
Top