Voznja na strane table u stranoj zemlji???

Voznja na strane table u stranoj zemlji???

Član
To je situacija od slucaja do slucaja, sve zavisi kako prolazis sa policijom jer oni ne mogu sve bas da ispituju, ali generalno moras imati razlog iz kojeg vozis automobil na stranim tablama, znaci neki validan dokument, vizu, pasos.
Moji imaju firmu u Crnoj Gori, svi posedujemo srbijansko drzavljanstvo a zivimo u BiH, po nasem zakonu ja ne smem da upravljam vozilom na CG tablama, niti sa bosanskim ni SRB dokumentima jer nemam nikakvog "legalnog papira" koji dovodi mene i vozilo u neku relaciju. Moj otac i brat mogu da upravljau tim vozilom jer su vlasnici firme na cije ime je vozilo regano.
Bilo bi lepo da moze, ali legalno nem'reee, jedino da spremite neku dobru pricu za policiju i 20KM za kafu od pecenja. Stranci izvan naseg govornog podrucja prolaze najbolje, pa cak i kada prodju kroz crveno sa nemackim tablama kojima je "TUV" istekao pre tri godine ... jer saobracajci retko govore strane jezike.
 
Kad mene u Foči (blizu su Pljevlja i CG) auta ima 100 na cg tablama i ljudi voze normalno,ja imam auto svoje na cg tablama ali ga registrujem na covjeka iz CG koji meni da punomoc i ja picim sa njim gdje ocu a ako oces preko granice da ides u neku drugu zemlju treba ti medjunarodna vozacka kojui vadis u automotu! Znaci moze a znam ljude koji voze na njemackim tablama tamo mu reg na svoje ime daju mu punomoc i on vozi normalno,aali kod nas to ljudi ne rade jer im se ne isplati jer moras ici u tu zemlju i grad da bi registrovao :D a meni su PV blizu i extra
 
Član
VekicaManiyac je napisao(la):
Kad mene u Foči (blizu su Pljevlja i CG) auta ima 100 na cg tablama i ljudi voze normalno,ja imam auto svoje na cg tablama ali ga registrujem na covjeka iz CG koji meni da punomoc i ja picim sa njim gdje ocu a ako oces preko granice da ides u neku drugu zemlju treba ti medjunarodna vozacka kojui vadis u automotu! Znaci moze a znam ljude koji voze na njemackim tablama tamo mu reg na svoje ime daju mu punomoc i on vozi normalno,aali kod nas to ljudi ne rade jer im se ne isplati jer moras ici u tu zemlju i grad da bi registrovao :D a meni su PV blizu i extra

To za CG je moglo do skoro i kod nas, više ne može. A to da odeš u Nemačku i samo da uzmeš punomoć i vratiš se u svoju zemlju sa tim autom ne možeš po zakonu, možeš samo ako imaš prijavljen boravak tamo ili u nekoj drugoj zemlji, nebitno kojoj.
 
Ja ti kazem da znam ljude koji voze na NJemackim tablicama naravno ne vodi se auto na njima nego na drugim ljudima,malo je to zajebano ali jbg npr oce neko da ti pokloni auto i mozes voziti ali da je registrovano na nekoga ko ima npr NJemacko drzavljanstvo i boravi tamo :D a za ostale zemlje da ides moras imati medjunarodnu vozacku,i kako bi naprimjer prevoznici kamio vozili da nije toga
 
Član
VekicaManiyac je napisao(la):
Ja ti kazem da znam ljude koji voze na NJemackim tablicama naravno ne vodi se auto na njima nego na drugim ljudima,malo je to zajebano ali jbg npr oce neko da ti pokloni auto i mozes voziti ali da je registrovano na nekoga ko ima npr NJemacko drzavljanstvo i boravi tamo :D a za ostale zemlje da ides moras imati medjunarodnu vozacku,i kako bi naprimjer prevoznici kamio vozili da nije toga

A on tebi kaže da u SRB to ne može. Znam, imao sam sličan problem.;)
 
Slican problem samnom ili njim,ma znam da je to za SRB ovo je kod nas ja sam u BIH i vozim CG auto koje sam kupio ali na drugog covjeka iz CG i moze sve normalno isto ko da je na meni :)))) i jeftinija su auta u CG nego u BIH ali zato registracija te odere imaju cak zamisli molim te porez za CD player imao ga ti ili ne kazu imas izlaz i naplate ti 10€ zamisli to ccc ;)
 
Član
VekicaManiyac je napisao(la):
Slican problem samnom ili njim,ma znam da je to za SRB ovo je kod nas ja sam u BIH i vozim CG auto koje sam kupio ali na drugog covjeka iz CG i moze sve normalno isto ko da je na meni :)))) i jeftinija su auta u CG nego u BIH ali zato registracija te odere imaju cak zamisli molim te porez za CD player imao ga ti ili ne kazu imas izlaz i naplate ti 10€ zamisli to ccc ;)

:lol::lol:, kikiriki država jbg. A to da možes Nemačke table da voziš u BiH bez boravka u drugoj zemlji i to smo razjasnili da ne može, ja za bih ne znam ali tako su ljudi rekli u ovoj temi, da je tako svibi vozali strance.
 
Top