Voznja na strane table u stranoj zemlji???

Voznja na strane table u stranoj zemlji???

BHT Ovisnik
da ne otvaram temu ovdje cu priupitati
prijatelj je neki dan polozio,stari mu je prijavljen u RH i ima passata na RH papirima,na starom,sve regularno,da li on ikako moze u nas vozati to auto sa nasom vozackom,jel moze se sta izvaditi u mupu ili sl.
 
Član
CoL3 je napisao(la):
da ne otvaram temu ovdje cu priupitati
prijatelj je neki dan polozio,stari mu je prijavljen u RH i ima passata na RH papirima,na starom,sve regularno,da li on ikako moze u nas vozati to auto sa nasom vozackom,jel moze se sta izvaditi u mupu ili sl.

da vidis koji su kod mene u gradu, covjek bi rekao pun grad dijaspore,a ono sve cale dovuko neku skrhu da se djeca uce:lol:
 
Od rodice covjek je vozio auto registrovano u Austriji sa BiH vozackoj u Hrvatskoj, radio tamo, vozio inace ovdje auto, a kasniej kad je poceo raditi u HR isao i tamo, kaze da nije imao problema, niti preko granice, niti tamo, koliko sam svatio nisu ga ni ustavljali po HR !

dellas je napisao(la):
Niste me razumeli bas najbolje, mislio sam na voznju na strane table van svoje zemlje, znaci npr. vi sa bih dozvolom da vozite npr.nemacke table u srbiji ili hrvatskoj npr. Znam da ne mozes voziti u svojoj zemlji bez papira...
 
Član
To je ono sto sam ja cuo, da ja mogu da se prijavim da radim u bih, ili cak u cg i da mi u pasosu upisuju taj boravak i ta sa tim boravkom u stranoj zemlji mogu u srbiji voziti bilo koje table, nebitna je zemlja i da je to neko pravilo koje vazi u svim zemljama. Ja znam jednog alzirca ovde koji vozi italijanske, a u zivotu nije bio tamo...
 
dellas je napisao(la):
To je ono sto sam ja cuo, da ja mogu da se prijavim da radim u bih, ili cak u cg i da mi u pasosu upisuju taj boravak i ta sa tim boravkom u stranoj zemlji mogu u srbiji voziti bilo koje table, nebitna je zemlja i da je to neko pravilo koje vazi u svim zemljama. Ja znam jednog alzirca ovde koji vozi italijanske, a u zivotu nije bio tamo...

I jaran u mene vozi auto registrovano u Sloveniji sa BiH vozackom, voza se ovdje, preko ljeta cesto putuje u Srbiju da radi sa ocem, i nema nikakvih problema, kaze ustavljali ga u Srbiji, al' nije imao probleme, ima punomoc, otac mu radi u Srbiji u tamo je po citavu godinu, vozi auto registrovano u SLO sa BiH vozackom, i po Makedoniji, Albaniji, svugdje putuje, al' je vecinom u Srbiji, nema problema nikakvih! Da napomenem ni jedno auto nije na njima, vec na nekom trecem jaranu koji zivi u SLO!
 
Član
To je to, uzmes i nadjes nekoga u srbiji( u mom slucaju ja nadjem u bih) nekoga ko ce ti dati potvrdu da radis, na 6 meseci to ide, kupis auto na nemacke table za male pare i uzivas, i samo svakih 6 meseci dodjes da produzis potvrdu...
 
Član
dellas je napisao(la):
To je to, uzmes i nadjes nekoga u srbiji( u mom slucaju ja nadjem u bih) nekoga ko ce ti dati potvrdu da radis, na 6 meseci to ide, kupis auto na nemacke table za male pare i uzivas, i samo svakih 6 meseci dodjes da produzis potvrdu...

Ne vjerujem da je o izvodivo...mom ocu prave pobleme u inostranstvu gdje ima stalne papire jer vozi bih table sa bih vozačkom...a za druga u sloveniji sam već naveo primjer
 
Član
Ja sam cuo da je to generalno pravilo za sve zemlje u svetu,ali ko zna mozda ovi nasi prave problem...Mada taj Alzirac vozi Italijanske table i nema nikakav problem kod nas, Alzir ne da nema sengen i sl nego ti treba viza za sve zemlje...
 
Član
Jbg, nekoliko kolega vozi SLO auto sa BiH dozvolom, a ja lično vozim sa SRB dozvolom po BiH auto na BiH tablama.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Jbg, nekoliko kolega vozi SLO auto sa BiH dozvolom, a ja lično vozim sa SRB dozvolom po BiH auto na BiH tablama.

Nez čovjek tako kaže da se raspitivao mislio je uzeti auto tamo međutim rekli su mu da mora polagati vozački tamo da dobije njihovu dozvolu...ima radnu dozvolu na godinu dana možda i to ima neke veze sa tim...
A otac mi ima i Austrijsku dozvolu i jednom je zaboravi našu i tu pokaže policiji i htjeli su kaznu pisati...
 
BHT Ovisnik
kako sam ja skontao smijes voziti auto RH table sa nasom dozvolom u BiH ? ako je tako onda odo i ja po civica u rh jer su jeftiniji dosta :D
 
Član
CoL3 je napisao(la):
kako sam ja skontao smijes voziti auto RH table sa nasom dozvolom u BiH ? ako je tako onda odo i ja po civica u rh jer su jeftiniji dosta :D

To sigurno ne smes. Trebalo bi da u rh gde nisi drzavljanin smes da vozis bilo koje strane...Ali tamo gde si drzavljanin i imas boravak smes samo te.
 
Član
umene stari od 95 voza auto na bih tablama sa hrvatskom vozackom,a vozilo na majci samo punomoc izvadio,i nema nikakvih bosanskih dokumenata
 
Član
vozio sam ja auto na njemackim tablam AIC*JA tablice cak sam isao na more i svugdje
bez ikakvih problema samo sto su me cesce zaustavljali al eto ne mogu nista
 
Top