Voznja na strane table u stranoj zemlji???

Voznja na strane table u stranoj zemlji???

Član
Imam jedno pitanje za nekoga ko se u ovo razume, naime cuo sam da ja kao srpski drzavljanin mogu u drugoj zemlji(npr BiH) da vozim strane table (npr. Nemacke) i da neko ko je bih drzavaljanin moze isto to u Srbiji ili nekoj drugoj zemlji, da li je to tacno? U zakonu nista ne pise...
 
Član
zasto da ne,ja imam druga koji vec dva auta voza na njemackim tablama,tako vec godinama.Imao golfa III sada IV. Tamo mu registruju auto i on ovdje normalno vozi,koliko ja znam nema nikakvih problema sa zakonom;););)
 
Član
To je onda vrhunska fora, uzmes radnu dozvolu u srbiji, tj ja u bih i vozim auto koji je bruka za par soma evra...
 
Član
nema razloga zasto ti ne bi smio da vozis taj auto u BiH recimo. auto koji je teh ispravan,registrovan je uredan auto,bez obzira koje table imao. Imam ja i komsiju koji se skoro vratio iz amerike,dovezao novu Jettu, 2,5 benzin:icon_biggrin:
na americkim tablama,znam da je vozao jedno vrijeme ovdje na tim tablama,i sada je regao na nase,znaci niko ga ne zajebava.
 
Član
kod mene komsija merca 190voza na stranim tablama 7-8godina,stariji covjek bio tamo i dovezao ga,nema problema tamo je registruje i to je to,vazno je da ima uredno tamo a moze ovdje vozat jbg :)
 
Član
ukoliko nemas vizu za zemlju odakle je auto cinis carinski prekrsaj 100 KM, imaju pravo da ti uzmu auto dok ne dodje vlasnik po njega...
 
Početnik
I ja sam to pokusao da vozim od matorog auto na slo tablama i nema sanse jednom za malo da ga oduzmu. Moze da se vozi ako je vlasnik tu ja sam i punomoc vadio ali nista moras da imas te neke sta ti ja znam papire iz zemlje odakle je auto i medjunarodnu vozacku dozvolu :) to je iz mog licnog iskustva.....
 
Član
Auto registrovan negdje u inostranstvu sa punomoći vlasnika može se voziti u BIH sa BIH vozačkom, drug mi radi u Sloveniji i ima tamo radnu dozvolu i nemože voziti auto sa slovenačkim tablama i našom vozačkom...
 
Početnik
kod nas se ne moze voziti i pogotovo sa bih vozackom ne moze znam pitao sam u Bijeljini i Zvornku u policijskim stanicama...

A imam i punomoc od matorog jos nam je isto prezime (ako je to bitno) pa ne moze :)

U ostalom da moze ne bi niko ni carinio vozila svi bi dovezli strance i opleti... Razmisli malo
 
Član
Jbg kod mene ima par slučajeva ljudi voze na stranim tablama sa našom vozačkom...vjerovatno je onda neka štela u pitanju...ja prije 5,6 godina kada sam vozio očevu G3 na stranim tablama imao sam problema sa policijom i pojedinci su me savjetovali da izvadim punomoć sad je li to tad moglo i da li se danas nešto promjenilo pojma nemam...
 
Ja vozio od famelija auta, pitao u stanici ovdje, i rekli mi da se smije voziti sa punomoci, al' treba izbejgavat divljanje i pravljenje gluposti, znaci u MUP-u su mi rekli da smijem voziti, al' sranja tipa brza voznja pa ne stajanje radaru itd, da zaboravim.. Imam jarane koji se godinama voze bez problema, ti sa nasom vozackom i po EU smijes voziti auta koja su gore registrovana, zasto ne bi smio i po BiH? Znaci provjereno znam da sa nasom vozackom smijes vozati auta u Njemackoj, Austriji itd. auta koja su gore registrovana...

A, sto spominjes registraciju, pa problem je sto su preskupe za nas standard, ja radio u firmi, gazda vozio BMW X6 3 godine na americkim tablicama...

Ja jos nikad nisam cuo da su oduzeli takvo auto, osim oni koji nisu registrovani, ili nisam dobro cuo?
 
Početnik
Druze moj otac mi radi u sloveniju i vozio od firme kombi za Spaniju i u Fracuskoj ga zaustavila policija i platio kaznu 800e zato sto nije imao medjunarodnu dozvolu (znaci nikakav prekrsaj nije napravio nego je imao BIH vozacku) sad ko je u pravu ne znam ali ja kazem sta je se meni desavalo a i ljudima koje znam tako da najbolje da se procita u zakonu o tome ili nez ni ja gde u ostalom ni policija nasa ne zna pola stvari tako da pricaju sta kome padne na pamet....

Kakve veze ima jel divljas sa nasim tablicama ili stranim ako ga legalno vozis ljudi sta vam je ??? :)
 
Tvoj stari radi kao vozac, to je skroz druga prica, ja govorim o tome da se koristis autom, ne za posao, vec privatno, normala da mora imati medjunarodnu vozacku ako radi kao vozac.

I na divljanje sam mislio, da si vise u ocljiv ako vozis strane tablice, i opet ima ono mogu ti oduzeti auto dok ne dodje vlasnik po njega! Zbog toga treba izbjegavat!
 
Član
Niste me razumeli bas najbolje, mislio sam na voznju na strane table van svoje zemlje, znaci npr. vi sa bih dozvolom da vozite npr.nemacke table u srbiji ili hrvatskoj npr. Znam da ne mozes voziti u svojoj zemlji bez papira...
 
Top