Volvo ovlašteni servis

Volvo ovlašteni servis

Istina, u Volvo ovlašćeni nikada nisam ali u Peugeotov svratim po nekada. Nemoj se gluposti hvatati, ja govorim za trenutnu situaciju, sad još tačno treba da se sjetim šta je bilo prije 10 godina...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ne mislim i da jesi svracao u Volvo servis. U Peugeot servis vjerovatno svratis po dijelove koje onda odneses majstoru. Deset godina je veliki vremenski period da bi mogao suditi o trenutnoj situaciji.
 
Super Moderator
Bacanje para. U bmw-u servis za moj auto oko 350 KM. smjesno za izmjenu ulja. Litar ulja preko 30 KM, ja kupim bolje ulje za 20. Jos ne promijene filter kabine npr. nego fol neki sprej naplate da ga naspricaju. Nemam pristup autu, pojma nemam ni jesu li zamijenili sve filtere
Nije volvo svemirski brod. Za 750 KM na alfi (koja je u narodu najskuplja za odrzavanje), za te pare promjenim set kvacila, remenje, vodenu pumpu, spanere itd, i ulje i filtere. U tim ovlastenim ne rade nikakvi strucnjaci nazalost
 
Član
I jedan i drugi imate dobre argumente, ali po meni je najbolje je naci covjeka/majstora koji je radio u ovlastenom servisu, dao otkaz i otvorio privatno svoj servis. Takvi ljudi imaju znanje, razumiju se u materiju, rade po slicnoj proceduri kao iz ovlastenog servisa, a sve to uz cijenu koja je dosta niza od cijene koju bi trazio ovlasteni servis (cista pljacka) :D
Uz sve to imas pristup autu, vidis sta ti covjek radi, sve otvoreno i transparentno.
 
I jedan i drugi imate dobre argumente, ali po meni je najbolje je naci covjeka/majstora koji je radio u ovlastenom servisu, dao otkaz i otvorio privatno svoj servis. Takvi ljudi imaju znanje, razumiju se u materiju, rade po slicnoj proceduri kao iz ovlast itenog servisa, a sve to uz cijenu koja je dosta niza od cijene koju bi trazio ovlasteni servis (cista pljacka) :D
Uz sve to imas pristup autu, vidis sta ti covjek radi, sve otvoreno i transparentno.

Recimo da si donekle upravu (starije auto) a donekle nisi (novije auto). Ono sto ja iz diskusije vidim je jedno veliko nepovjerenje prema ovlastenom servisu a bogami i prema majstoru. Cim stojis i nadgledas neciji rad znaci da mu ne vjerujes. Bojis se da te ne zavrne. Ja vjerujem ovlastenom servisu, a vjerujem i majstoru ali i bogami nemam vremena da stojim i nekog nadgledam. Jednostavno, takav smo mentalitet. Bojimo se da nas neko ne prevari i pokrade sto je, nazalost, cista refleksija.

Kad zelim na servis, odem na web sajt, prijavim se za termin, i kad dodje vrijeme odvucem auto, predam auto, oni mene ako zelim odvezu kuci i kasnije dodju po mene. Kad idem boljem majstoru, uvijek je nekakvo natezanje... te prehladjen sam, te radi od 17h jer do 17h radi u ovlastenom servisu, te nazovi me za tri dana itd. Onda odem nenajavljen, tamo guzva. Nece da mi kaze da je guzva da ne odem drugom a auto mjesec dana presisalo termin za servis. Jebes to. Zbog cega? Zbog 100KM. Kad mi 100KM bude toliko veliko da se natezem sa majstorima, necu ni imati auto.
 
Poslednja izmena:
Član
Zbog ovakvih slučajeva i postoje ovlašteni servisi, a i privatne garaže. Ko šta voli nek' izvoli.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Recimo da si donekle upravu (starije auto) a donekle nisi (novije auto).

Naravno da ne vjerujem, znas gdje zivimo, znas kakav nam je mentalitet.. Ali eto hajmo reci da nije do mentaliteta i do povjerenja, jednostavno volim da vidim sta mi ko radi oko auta, a buduci da nisam neki strucnjak za mehaniku volim da mogu pitati ako me nesto zanima oko mog auta, itd. Naravno, ne dosadjujem i ne stojim majstoru nad glavom, on radi svoje dok ja jednostavno posmatram sa strane... A tebi svaka cast ako imas apsolutno povjerenje u bilo koga, kamoli u majstora :D

Slazem se sto se tice tog prvog.. Evo kupis npr. Kiu, novu, sa 7 godina garancije i naravno da ces je voziti u ovlasteni, jer ako je odvezes bilo kojem "lokalcu" gubis garanciju.. Sto se tice starijih auta, vozi gdje ti mislis da je ispravno i to je to.

A zivimo u takvoj drzavi gdje je je 100KM itekako velika cifra, pogotovo kad skontas da je prosjecna plata negdje oko 700KM. Tako da svako servisira pretezno u skladu sa svojim dzepom... Meni je drago sto tebi 100KM nije problem i daj Boze da docekamo vakat da nikome ne bude 100KM problem, ali nacekat cemo se.. Mislim da bi svakome bilo draze da udje na internet, zakaze servis i da se ceska dok mu auto bude gotovo, ali svako trazi povoljniju varijantu upravo iz ovih gore navedenih razloga..

Raspricah se ja :D
 
Naravno da ne vjerujem, znas gdje zivimo, znas kakav nam je mentalitet.. Ali eto hajmo reci da nije do mentaliteta i do povjerenja, jednostavno volim da vidim sta mi ko radi oko auta, a buduci da nisam neki strucnjak za mehaniku volim da mogu pitati ako me nesto zanima oko mog auta, itd. Naravno, ne dosadjujem i ne stojim majstoru nad glavom, on radi svoje dok ja jednostavno posmatram sa strane... A tebi svaka cast ako imas apsolutno povjerenje u bilo koga, kamoli u majstora :D

Slazem se sto se tice tog prvog.. Evo kupis npr. Kiu, novu, sa 7 godina garancije i naravno da ces je voziti u ovlasteni, jer ako je odvezes bilo kojem "lokalcu" gubis garanciju.. Sto se tice starijih auta, vozi gdje ti mislis da je ispravno i to je to.

A zivimo u takvoj drzavi gdje je je 100KM itekako velika cifra, pogotovo kad skontas da je prosjecna plata negdje oko 700KM. Tako da svako servisira pretezno u skladu sa svojim dzepom... Meni je drago sto tebi 100KM nije problem i daj Boze da docekamo vakat da nikome ne bude 100KM problem, ali nacekat cemo se.. Mislim da bi svakome bilo draze da udje na internet, zakaze servis i da se ceska dok mu auto bude gotovo, ali svako trazi povoljniju varijantu upravo iz ovih gore navedenih razloga..

Raspricah se ja :D

Je*iga pokusavam vjerovati ljudima :)
 
Član
Ne mislim i da jesi svracao u Volvo servis. U Peugeot servis vjerovatno svratis po dijelove koje onda odneses majstoru. Deset godina je veliki vremenski period da bi mogao suditi o trenutnoj situaciji.

Čak ni tu nisi u pravu. Ono što uzmem u servisu sam ugradim, jer su to obično dijelovi kojih nema kupiti negdje drugo, tipa mreža za karambolku i tako neke stvari.

Više vjerujem svoj majstoru, kojem ostavim ključ u ruke i on sve završi, kupi potrebne djelove i zamjeni. Ako je neki veći problem zove me da pogledam u čemu je stvar a takođe zove ako nešto dodatno treba zamjeniti da me pita hoću li.

Ovlašteni je samo otimanje para, bez obzira što ti to ne vidiš. Imaš koliko hoćeš negativnih iskustava po internetu sa njima.

I samo kod nas ima da gubiš garanciju ako ne održavaš u ovlaštenom, pogledaj može li se to desiti recimo u Hrvatskoj.
 
Čak ni tu nisi u pravu. Ono što uzmem u servisu sam ugradim, jer su to obično dijelovi kojih nema kupiti negdje drugo, tipa mreža za karambolku i tako neke stvari.

Više vjerujem svoj majstoru, kojem ostavim ključ u ruke i on sve završi, kupi potrebne djelove i zamjeni. Ako je neki veći problem zove me da pogledam u čemu je stvar a takođe zove ako nešto dodatno treba zamjeniti da me pita hoću li.

Ovlašteni je samo otimanje para, bez obzira što ti to ne vidiš. Imaš koliko hoćeš negativnih iskustava po internetu sa njima.

I samo kod nas ima da gubiš garanciju ako ne održavaš u ovlaštenom, pogledaj može li se to desiti recimo u Hrvatskoj.

Ja bolan nemam vremena da se za*ebavam sa majstorima i sam sarafam auto. Dovoljno zaradjujem da sebi mogu priustiti taj luksuz da odem u ovlasteni servis.

Sto se tice garancije, opet nesto pises a da ne podastres dokaz. Daj bolan dokaz, link bilo sta sto podupire tu tvoju tvrdnju. Jesi li ikad u zivotu kupio novo auto? Meni se cini da nisi.
 
Član
Nisam nikada, kao što rekoh, nemam para kao ti da ih bacam. Kakav bolan dokaz? Dokaži ti meni da se ne zajebaješ sa njima. Ne vidim nikakve dokaze koji podupiru bilo kakvu tvoju tvrdnju.

Pitanje je šta tebi oni urade iza zatvorenih vrata. Operu i vrate ti ga a ništa nisu uradili.

Opet se vraćaš na početak, ja ti sve fino napisao.
 
Član
Blago tebi što imaš para da kupiš auto novo, ali molim te ne kurči se sa tim, i ne klasifikuj ljude po tome imaju li para da održavaju u ovlaštenom ili ne. Prvo i osnovno.
A ovo što pričaš, mara je upravu, odvuci novo auto na servis, bilo kakav, makar bilo zamjena metlica na brisaču (lupam) i gubiš garanciju. Dokaz toga imam u firmi, na 4 službene Fabije izgubili garancije fabričke, jer su kolege gume mijenjali gdje im je jeftinije, a ne u ovlaštenom.

A drugo, mogu te spojiti sa momkom koji je godinu i po održavao Astru u Betaniji, radio male servise, oni tvrdili da su sve promijenili. Na jednom druženju iz zajebancije mu izvučemo filter klime, filter izgleda kao da je prešao sito i rešeto, kao da od proizvodnje nije zamijenjen.
Ti mali servis i pregled na oko platiš 750 KM, zapitaj se malo o tome.
Najviše od svega tu plaćaš ruke, jer ako je Volvo napisao da je preporučeno vrijeme rada 5 sati za mali servis, makar ti majstor to sve odradio za 1 sat, ti ćeš platiti 5 radnih sati u servisu.
A uvjerio sam se svojim očima da je 1 sat sasvim dovoljno da se uradi mali servis, na jedno 90% vozila, novih ili polovnih. Znači filteri su u skoro svim autima dostupni na ruku, skine se poklopac motora, i sve je tu. Ulje se ispusti u sekundi, naspe novo i vozi.

Suma sumarum, Svaka čast da zarađuješ fine pare, ali se pomiri sa činjenicom da te ovlašteni "pali po ušima" ;)
 
Član
Kako brate kožna sjedišta za Peugeot, Citroen, BMW, VW grupacija, Ford, Opel a prave se u Visokom (Made in BiH).
http://prevent.ba/bs/portfolio/automotive

Ili dijelovi za Mercedes, Ferrari, BMW, VW, Valeo... i prave se u Goraždu kod Bekte.
http://www.bekto.com/V2/product-auto.htm

Ili dijelovi za Nissan, VW, Audi, Fiat, Ferrari a iz Šapca.
http://theprestige.ba/2017/03/17/u-srbiji-se-prave-dijelovi-za-ferari/
itd itd.

Ne razumijem odgovor. Ti reče da insistiraš na dijelovima "Made in Germany" a auto je Volvo, a onda navodiš da se dijelovi proizvode širom planete?! Jesu li sad dijelovi dobri bez obzira na zemlju porijekla ili samo "Made in Germany"?
 
Ne razumijem odgovor. Ti reče da insistiraš na dijelovima "Made in Germany" a auto je Volvo, a onda navodiš da se dijelovi proizvode širom planete?! Jesu li sad dijelovi dobri bez obzira na zemlju porijekla ili samo "Made in Germany"?

Pitao si:

Kako, brate, dijelovi za Volvo "Made in Germany" kad je Volvo švedski auto?! Valjda treba "Made in Sweden".

Pitanje je bilo u ironicnom tonu. Ja sam ti ironicno odgovorio i pokazao da se dosta dijelova za VW, Opel, Peugeot, Citroen, Ferrari, Lamborghini... ne proizvode niti u Njemackoj, niti u Francuskoj, niti u Italiji, vec zamisli molim te u Bosni izmedju Visokog i Mostri, u Gorazdu i u Sapcu u Srbiji, Tesnju itd... To ne znaci da su dijelovi loseg kvaliteta. To je samo par primjera. Necu spominjati sta je sve Cimos na raskantanim masinama proizvodio za PSA Grupaciju - setove kvacila koje ovdje tuse za 200KM pod etiketom Valea i Sachsa. Ali si se ti nasao pitati kako su filteri ulja, goriva i klime za Volvo Made in Germany a ne Made in Sweden. Ja sam napisao da su Made in Germany pa su mozda iz tog razloga skuplji i kvalietniji od npr. Poljskog Filtrona ili Tesanjskog filtera. Skuplja radna snaga, bolji materijali, tehnoligija... :)
 
Top