Volkswagen Passat 2.0 Bi-TDI 4Motion Highline

Volkswagen Passat 2.0 Bi-TDI 4Motion Highline

Član
GTI TDI, nisam rekao da su nepouzdani u današnjim mjerilima, ali nisu ni toliko bolji od ostalih u klasi da bi bili kao polovni od pređenih 200000 km duplo skuplji od konkurencije. I sam si rekao da ih ima daleko više nego ostalih pa ima i više slučajeva kvarova. Točno po prosjeku. Nije Passat bolji od Toyote Avensis (primjer) da ga jebeš.
da li avensis imam jači motore recimo?od 170 pogon na 4, auto mjenjač i sl sve zajedno naravno ?
 
GTI TDI Slažem se s tobom, ali isto tako moram dodati da VW ima i imidž, ne premium marke, nego kao najbolji među "narodnim" autima, a to svakako znaju i naplatiti, prije svega. Toyotu sam naveo samo kao primjer.
I u Njemačkoj imaju nerealno visoke cijene kao polovni, iz istog razloga, pa ti misli šta hoćeš. :)
 
Član
to je tvoje mišljenje koje se bazira na jednoj maloj, skoro zanemarivoj BiH, ali pogledaj dalje, u njemačkoj su i kao polovnjaci vw daleko skuplji i opet ih ima dosta više na tržištu i prelaze po 300-400 K bez problema, tako da to više nisu ni "novija" auta, a slove za jako pouzdane i kvalitetne. Dakle nema to veze sa našim mentalitetom, kvalitet je kvalitet bilo gdje na svijetu i svako ko ima para rado će ga sebi priuštiti. Kod nas je vw izvikan da se kvari zato što ih ima daleko više od drugih marki i zato što ih je dosta uveženo sa žestokom kilometražom, kvare se i drugi samo ih je dosta manje pa se ne čuje za njih.

Navedi mi auto koje ne moze preci 300-400 000km ili da ce preci 300-400 000 i da ce VW biti bolji od njega sa isto predjenih toliko km?
Opel moze preci toliko, ford moze moze preci, bmw i mercedes 300-400 000 bio benzin ili dizel, njima to nije nista...
"kvalitet je kvalitet bilo gdje na svijetu i svako ko ima para rado će ga sebi priuštiti" po cemu si ti ovo zakljucio? Ko ima para kupice sebi VW Passata a nece recimo BMW 5-icu f10 koja je 10x bolja od njega po kvaliteti i po udobnoscu itd, ili Mercedesa E klasu :p pa da sada opet ne kazem koliko je Mercedes E klasa kvalitetniji bio i ostao i ostace kvalitetniji od VW Passata...
Po tvom postu sam ja skontao da je sada VW bolji po kvaliteti i svemu i od Mercedesa i od BMW-a (sto je jako smijesno)... Zasto ljudi BMW-a i Mercedesa ne stavljaju u izbor za kupovinu? 90% razlog je zadnja vuca i ona Bosanska uhh to skupo za odrzavanje a u zivotu ga nije imao pa da moze reci da je skupo nego cuo tako u kafani negdje. Zadnja vuca, pa ne radi se o autu iz 1960-e od 2.5 tone i kamionskim motorom naprijed pa da je omjer tezine 70 naprijed a 30 nazad i jos otvoreni diferencijal da bude i 4 brzine mjenjac :) a skupo za odrzavanje pa i to je malo smijesno jer VW takodje danas nije jeftin za odrzavanje, Golf 2 jeste bio jeftin i kad je bio nov i sada i neki od golf 3, golf 4 vec nije jeftin za odrzavanje a gdje su tek novija vozila golf 5-6-7... Sve to dodje isto sto se tice odrzavanja...
Evo po cemu je to Passat kvalitetniji od Mondea? Mondeo iz 2007-e recimo sa 2.0 TDCI motorom ima manje kvarova na motoru nego passat 2.0 TDI, ako cemo realno gledati, da je udobniji bas i nije, da je ljepsi hmm pa i nije, moderniji eh tu je ford sigurno u prednosti i unutrasnjim i vanjskim izgledom...
Sve je stvar mentatilteta i naroda... negjde je VW najprodavanije auto, na nekom trzistu je ford, negdje je mercedes itd...
Svako se auto kvari i kvarice se a da je jedan bolji od drugog a u istoj klasi auta haha to su samo nijanse jer je jedan bolji u necemu a ovaj drugi je bolji u necem drugom od prvog itd. Sve je to isto, samo je stvar ukusa i sta ko voli...
 
Član
a izvini o kojoj pouzdanosti govoriš? što se tiče garancije imaš je dovoljno kad istekne može se za sitne pare produžiti... sve to što te brine je pokriveno garancijom a ovo ostalo kasokom....o čemu pričamo? računaj da si pokriven i rahat narednih 5 -10g ja sad nevidim ovdje neki problem?

a sad pričati o pozdanosti polovnog auta za koje se 100% nezna pravo stanje i na osovnu toga praviti neke analize je krajnje neozbiljno....
 
Znam ja o čemu ti pričaš ali ti očito ne znaš o čemu ja pričam.
Ta tvoja zadnja izjava vrijedi, ali ne i kad je u pitanju VW, u tom je cijela poanta i upravo ono što želim reći cijelo vrijeme. Neopravdano visoke cijene istih tih vozila (polovnih) koje si naveo a nose znak VW.
 
Poslednja izmena:
Danas se auta prave de se kvare, evo primjer: na svim autima crkaju dizne i turbine, a na starim autima su i dan danas ispravni pa koliko-toliko i sa predjenih 500000km...
Znam dosta ljudi sto se zalete i kupe fino auto za malo para(nebitno koja marka) i voza ga i on je car dok se ne pocnu palit razne lampice i upozorenja na tahu i opet dok ide dobro je, kad ne mogne upalit onda je smece, skupo odrzavanje.....
Za nova auta su tu i tamo slicne cijene servisa i dijelova a NPR Passat 2001 i Laguna 2001, odete na otpad i trazite polovne dijelove i vidicete razlike u cijeni kolko je skuplje za Lagunu
 
Poslednja izmena:
Član
Navedi mi auto koje ne moze preci 300-400 000km ili da ce preci 300-400 000 i da ce VW biti bolji od njega sa isto predjenih toliko km?
Opel moze preci toliko, ford moze moze preci, bmw i mercedes 300-400 000 bio benzin ili dizel, njima to nije nista...
"kvalitet je kvalitet bilo gdje na svijetu i svako ko ima para rado će ga sebi priuštiti" po cemu si ti ovo zakljucio? Ko ima para kupice sebi VW Passata a nece recimo BMW 5-icu f10 koja je 10x bolja od njega po kvaliteti i po udobnoscu itd, ili Mercedesa E klasu :p pa da sada opet ne kazem koliko je Mercedes E klasa kvalitetniji bio i ostao i ostace kvalitetniji od VW Passata...
Po tvom postu sam ja skontao da je sada VW bolji po kvaliteti i svemu i od Mercedesa i od BMW-a (sto je jako smijesno)... Zasto ljudi BMW-a i Mercedesa ne stavljaju u izbor za kupovinu? 90% razlog je zadnja vuca i ona Bosanska uhh to skupo za odrzavanje a u zivotu ga nije imao pa da moze reci da je skupo nego cuo tako u kafani negdje. Zadnja vuca, pa ne radi se o autu iz 1960-e od 2.5 tone i kamionskim motorom naprijed pa da je omjer tezine 70 naprijed a 30 nazad i jos otvoreni diferencijal da bude i 4 brzine mjenjac :) a skupo za odrzavanje pa i to je malo smijesno jer VW takodje danas nije jeftin za odrzavanje, Golf 2 jeste bio jeftin i kad je bio nov i sada i neki od golf 3, golf 4 vec nije jeftin za odrzavanje a gdje su tek novija vozila golf 5-6-7... Sve to dodje isto sto se tice odrzavanja...
Evo po cemu je to Passat kvalitetniji od Mondea? Mondeo iz 2007-e recimo sa 2.0 TDCI motorom ima manje kvarova na motoru nego passat 2.0 TDI, ako cemo realno gledati, da je udobniji bas i nije, da je ljepsi hmm pa i nije, moderniji eh tu je ford sigurno u prednosti i unutrasnjim i vanjskim izgledom...
Sve je stvar mentatilteta i naroda... negjde je VW najprodavanije auto, na nekom trzistu je ford, negdje je mercedes itd...
Svako se auto kvari i kvarice se a da je jedan bolji od drugog a u istoj klasi auta haha to su samo nijanse jer je jedan bolji u necemu a ovaj drugi je bolji u necem drugom od prvog itd. Sve je to isto, samo je stvar ukusa i sta ko voli...

Na ovo tvoje "ako sam dobro shvatio" odgovor je nisi, nisi cak pazljivo ni citao, tema je vw passat zato se najvise oslanjam na njega i uzimam ga za primjer, ti si dobrim dijelom upravo potvrdio ono o cemu ja pisem, bmw i mercedes su daleko iznad vw po svemu, pa cak i audi kojeg mnogi trpaju u isti kos sa vw, ali i cijena je dosta iznad, opet se sve svede na koliko para toliko muzike a o tome ja pricam, ne stoji ta cijena takva slucajno, ja samo govorim da je svaka cijena opravdana, pa tako i cijena bmw koji ovako opremljen kosta 120.000 km
 
Član
Na ovo tvoje "ako sam dobro shvatio" odgovor je nisi, nisi cak pazljivo ni citao, tema je vw passat zato se najvise oslanjam na njega i uzimam ga za primjer, ti si dobrim dijelom upravo potvrdio ono o cemu ja pisem, bmw i mercedes su daleko iznad vw po svemu, pa cak i audi kojeg mnogi trpaju u isti kos sa vw, ali i cijena je dosta iznad, opet se sve svede na koliko para toliko muzike a o tome ja pricam, ne stoji ta cijena takva slucajno, ja samo govorim da je svaka cijena opravdana, pa tako i cijena bmw koji ovako opremljen kosta 120.000 km

To DA, koliko para toliko muzike... I naravno ukus sta ko voli za odredjenu sumu novca...
 
Član
Ko ima 100.000+ za potrošiti na nov auto, vjerujete dobro će razmisliti hoće li kupiti Passata. Pa i kad se uzima na leasing i sl. aranžmani koji nisu direktno plaćanje kešom ili bankovnim kreditom. A ozbiljni ljudi će posebno razmišljati žele li biti sretnici kao svi oni koji su pokupovali Passate 2.0 TDI prije desetak godina i proveli se veselo sa njima.
 
Član
vw je samo sa ovim pokazao da i on ima šta za pokazati na tom polju 250ks 4motion 4x4 i da troši malo za ove ks

ako ima golf za velike pare i pukne ko bič mora biti i pasat :)
akord je prije nekog vremena prijetio pasatu u tom segmentu iako je bio jeftini i sl sad se povlači iz evrope
rang ovog auta je bmw3, audi 4 i c kalasa ako malo bolje pogledate ovdje a i na drugim temam mi ovog poredimo bar cjenovno sa bmw5,eklas i aud6...znači vw tim je uspio i to je veliki kompliment za pasata.

kao što je meni bolja lamperija..plastika...detalji u mercedesu i bmw od vw tako mi je lošija plastika u insigni i sl markama od vw...i to je ono gdje vw lovi....i opet kad pogledate za te pare to je to...
 
Član
GTI TDI Slažem se s tobom, ali isto tako moram dodati da VW ima i imidž, ne premium marke, nego kao najbolji među "narodnim" autima, a to svakako znaju i naplatiti, prije svega. Toyotu sam naveo samo kao primjer.
I u Njemačkoj imaju nerealno visoke cijene kao polovni, iz istog razloga, pa ti misli šta hoćeš. :)
U americi ima imidz auta koje se nakon par god raspada i kao nepouzdan auto nakon garancije.
Do tr mjere da su iz jette izvadili danje vvjesanje i ubacili gibnjeve da bi bili jeftiniji od Korole
 
Član
a što ne volim ovo kad u istu korpu stavljate vw,audi, bmw, merecedes i toyota i kia i hyundai .

kako koja godina odmiče , i kako koja serija auta dolazi sve je više elektronike i sve je vise podloznije kvarovima, nema više fisknih zamajaca, bosch pumpi, karburatora i slično.

a ovo što je vw, audi, bmw, i mercedes dostigao , to je nešto kao neki virus, ja to tako gledam. proizveli su mnogo auta, gdje god dođeš u evropi ovi brendovi dominiraju, i tako narod nastavlja da kupuje te marke auta, jer dijelova ima ( i kopija i originala) to jest za svačiji džep. majstori su se naucili koliko toliko da servisiraju ova auta, kad dođe vrijeme za prodaju najmanje ćeš izgubit, kad pogledaš cijenu na primjer neke kie i slično.

Hoću da kažem da je vw veliku slavu dozivio s golfom 2, pasatom 2 itd... dok je u to vrijeme neki drugi brend pravio igračke od auta..
da je u to vrijeme umjesto golfa bio fiat tipo recimo, ja vjerujem da bi danas umjesto pasata i gofova po cestama najviše bilo alfi romeo, fiat brava itd...

Potrebno je dosta vremena da se to sve preokrene i da će se vjerovatno nekad narod zasitit VW-a
jer se i ovi ostali brendovi dobro trude sa nekim garancijama, niskim cijenama, dizajnom...
 
Član
Prvo: mi koji se koliko toliko razumjemo u auta znamo da je polovno bolje od novog idelno 2,3g staro. Drugo pasat 3g star izgleda kao i ovaj novi laici ce reci (citaj ruzno) ! I trece u vw gami postoji auto zove se jetta mnogo podcjeno auto 10.000 jeftinije isto nudi sto i pasat osim znacke. Stoga da zakljucim misao samo idiot moze platit 80.000 pasat ! Predlazem nekom da otvori temu "pasat od 80.000 ili..."
 
Član
svi hoce da imaju proizvod koji je bolji od drugih, pa tako i svoj vlastiti proizvod razdijele na nekoliko segmenata, cijena, komfor sl.
imas passata bez mnogo opreme i ovog od 80kKM, pa ako neko hoce nek plati , slicno i citroen radi sa ds serijom nabaca mnogo svega i svacega i prodaje po premium c4ds pa kome se svidja nek plati,
a sto je vw skuplji u odnosu na ostale pa kada se jednom o tebi procuje da si dobar tesko te je skinut sa trona, jos ako nastavis da se trudis da drzis tu neku kvalitetu,
pogledate englesku i njihov odnes prema francuskim proizvodjacima, malo JK,malo auto car, malo ostali i dovedu im prodaju u pitanje iz engleske je krenula prica o losim pugovima, lagunama i prosirilo se a taj passat isti zamajac koristi ko laguna, ali u passata je to zamjenski dio dok u laguni katastrofa kvar
 
Top