volkswagen-golf-2.0-tdi-na-testu

volkswagen-golf-2.0-tdi-na-testu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Koliko ono bi vrijeme cipanog TDI golfa 4 na SR 18.9 cipovan na 140 KS :lol:
Prestrasno :lol:
 
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
golf je uvijek bio najprodavanije auto u svojoj klasi,
ja mislim da ce i šestica tu tradiciju zbog nekih
konkretnih razloga nastaviti, kao npr:
1: cijena neće biti veća od 5
2: prvi golf u kojem se počeo ugrađivati commonrail
,ujedno i najtiši golf ikada
3;najbolje fabrički opremljen
4;najagresivniji izgled od svih golfovai najljepši
5;najsigurniji golf ikada (euro n cap chrash test)

a šta se o golfu ima puno raspravljati, davno je dokazano da
vw isporučuje mnogo više motora, bolji izbor dodatne opreme,
da ima puno bolje performanse i da je uvijek korak ispred konkurencije

Ovo za opremu je...:lol:
A ovo pod 5,pa de vidi novog focusa i ostale konkurente...:cool:
 
Član
Drugo je sto se neko vuce pa spusta potrosnju :) Meni je Octavia 1.9 TDI PD - 105 KS, trosila 8,2 gradske po board racunaru. Znaci ono moje bas normalne gradske, bez previse gasanja. Tako da 10 litara moze 100% potrositi, ako je neko malo brze vozi. Meni je Leon 2.0 TDI trosio u gradu prosjecnih 14,4 litre uz umjereno gasanje. Ja sam Kiu Rio 1.4 benzin, 97 KS u Sarajevu natjerao na prosjecnih 5,7 litara. Al to sam vozio ono maksimalno oprezno, samo da vidim koliko najmanje moze potrositi. I sad da nekom pricam da ne moze potrositi i 10 litara, siguran sam da moze... Pustite se prica, imam Golfa 2 dizel, dajem glavu da nece preci 4,5 litre u gradu. Kako da ne... :icon_rolleyes:
 
Član
2.0 TDI od 140KS hoce potrositi i do 12 litara gradske,i to nemislim na konstatno gasanje vec,recimo relativno agresivnu voznju.

Ljudi moji 140KS mora popiti svoje,bilo benzin ili dizel oni se moraju nahraniti,eh sad druga je stvar sto neko od tih 140KS uglavnom koristi 60KS pa dobije potrosnju shodnu tome,onda ima jedan faktor koji niko ne uzima u obzir,voznja po Sarajevu je dosta gora od bilo koje druge gradske voznje,ogromne guzve svaki dan,komotno mozete dodati dva litra na potrosnju ako ga vozis u tuzli ili zenici ili negdje pa dodjes u Sarajevsku gradsku.
 
Član
PD je preskup za daljnji razvoj, samo ga VW koristi, znaci moraju ga sami razvijati - preveliki troskovi zbog toga. Bolje uzeti CR koji svi drugi koriste, a pruza i vece rezerve za daljnji napredak, uz sve to, jeftiniji bi kasnije bio za proizvodnju. PD je dosta bucniji i nema tako finu krivulju razvijanja snage kao CR-ovi, mada se meni to svidja kod TDI-a, bar kad je suho. Nista i odjednom te zaljepi, pa imas osjecaj da je duplo jaci nego stvarno jeste ;)
 
Djulba No 2 je napisao(la):
Golf nikad nije bio auto,tvrd,neudoban,pa koga god pitas,sto golf,kaze pa eto jeftini dijelovi,to je
auto za nase sirotinje,ne samo nase...pa nek prica ko sta hoce,i nije mi jasno ovo su trebali uraditi prije 2-3 godine da bude redizajnirana sestica,a oni sad ovakvu sesticu izbace,pored focusa,pro ceeda,
astre,i10,308 itd nikad ne bih dao pare za ovo,jer ostali su jeftiniji,a iste kvalitete,ako ne cak i
bolji,a ostane ti para u djepu,jedino sto kod golfa valja je interijer,ali vala da je to presudno,meni
nije...i jos ne kontam ove nase po gradu uzme golfa sesticu,i onda kontaju joj ja lola,seljacka posla,kad
si lola,uzmi mecku,bengu itd...:cool:

Nek se vozaci golfa ne nadju u mom postu,samo me ova 6 totalno iritira,ne znam kako ih nije
stid reci da je ovo novi model!!!:icon_rolleyes:

Nemoj vise da mene slusas pa da pises postove Boga ti,jer nemam ja sad sta napisat :icon_cry:
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
Astra je napisao(la):
Faya dovuci ti ta auta,kia,citroen,koje vec dodji u zenicu ja cu prijatelja zovnut trkamo se po kolko god hoces... Gdje ces poredit citroen i kiu sa VW-om? Pa ova sestica 2.0 tdi kosta ko 3 kie,2 citroena :D i gdje ces poredit HDI sa TDI-em? hdi nije trkaci motor,to je motor za stedljive voznje...

covjece...haj molim te nemoj laprdat tolko...cuj ne mozes Citroena s VW-om poredit...covjece, znas li ti sta je citroen??? ta marka ima vise inovacija i modela, nego sto VW moze zamislit...
a HDi...o tome nema price...ja s 1.6 od 92 KS trehnem koga god hoces s 1.9 tdi od 105 KS...
nadji golfa s tim motorom, i ja s Citroenom s njim stajem na crtu kad god hoce...
i da...to TDI trkaci motor??? hahhaa, lud si :lol:
bulex je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
hahaha...ispred konkurencije...TEK ugradili common-rail, koji KIA vec 6-7 godina ima...a da ne pricamo o boljim proizvodjacima...
stvarno me nasmija...:lol:

al TDI motor dere sve te common rail.... ako imas sta reci nadji common rail... i da stanemo na crtu... ti i ja...

pa nisam reko da ja imam...al znam sta 1.6 HDi cini 1.9 TDI-ju...tako da sigurno i taj 2.0 HDi se moze vrlo lako poredit sa 2.0 TDI-jem...
C_A_T_T_O je napisao(la):
Strasno:D 12 litara po gradu:D Kolko li si se navozao takvih auta pa tako hladno tvrdis:D

pitaj clana adnan_17, kolko mu Octavia II 1.9 TDI trosi po tuzli...10 l, a motor preso 15 hiljada...
zasto onda 140 KS, kad ih pritisnes ne bi trosili 12???
kad imas vremena slobodnog da te otresem sa 1.9 tdi 105 ks audi a3 sb... ajmo po mob evo ja ulazem samsung pixon il ajmo po 500 km u keshu ili eto smisli neshto znaci na sve pristajem samo da ti dokazem da nemas sanse nikakve... toliko sam siguran u svoj auto i toliko sam siguran da citroen nema sanse da pristajem na sve opklade...
 
Član
pa nisam ja kelja da se trkam po mobitele, pare...kad se nadjemo nekad slucajno, nije frka...vidjeces...
sta vi smatrate tog Audija...to njegovih 105 KS ko citroenovih 150?
ova prica je davno zavrsena, tako da mi je vise pun ***** tih prepiranja i sranja...znam sta je HDi i osjetio sam...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
pa nisam ja kelja da se trkam po mobitele, pare...kad se nadjemo nekad slucajno, nije frka...vidjeces...
sta vi smatrate tog Audija...to njegovih 105 KS ko citroenovih 150?
ova prica je davno zavrsena, tako da mi je vise pun ***** tih prepiranja i sranja...znam sta je HDi i osjetio sam...

nije prepiranje nego cisto damije da vidim tu logiku gdje je 90 brze od 105 :) ja sam toliko uvjeren da sam spreman lovu stavit na trku... :)
 
Član
kazem ti...necemo eto u lovu...kad se nadjemo na semaforu, nije frka...al sad nesto maksuz...vala necu...
boli mene k, misli ti sta hoces, vjeruj il ne...al ja sam se uvjerio, i jos neki ljudi..al nebitno
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
kazem ti...necemo eto u lovu...kad se nadjemo na semaforu, nije frka...al sad nesto maksuz...vala necu...
boli mene k, misli ti sta hoces, vjeruj il ne...al ja sam se uvjerio, i jos neki ljudi..al nebitno

mozda vozac nije valjo :) moras vidjet kako moj 1.9 ide...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top