volkswagen-golf-2.0-tdi-na-testu

volkswagen-golf-2.0-tdi-na-testu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
vw%20golf%20VI%20202.jpg

Novi golf VI po spoljašnjem dizajnu veoma malo se razlikuje od svog prethodnika i nema ničeg revolucionarnog, ali je vidljivo da je svaki detalj iskorak napred za ostanak na vrhu u klasi.

Očekivalo se nešto novo, dosad neviđeno, čak revolucionarno. Ali, iznenađenje, bar te vrste, izostalo je. Iznenađeni su bili oni koji su očekivali da novu Golfovu „šesticu” ne prepoznaju. Stigao je, međutim, samo malo redizajnirani golf, sa nešto oštrijim „pogledom” zahvaljujući izmenjenim svetlosnim grupama, u unutrašnjosti proširen, sa više mesta za putnike, sa donjim postrojem koji predstavlja veoma uspelu kombinaciju čvrstine i udobnosti i kao poslasticama – komon reil dizelom od 140 ks i DSG automatskim menjačem koji ima čak četiri moda: automatski (D), sportski (S), plus i minus za ručno biranje brzina i leptiriće na upravljaču za levu i desnu ruku. Pa ko voli neka izvoli. Nama se ipak, učinilo da je to previše i da su leptirići suvišni, jer u svakom trenutku zahtevaju obe ruke na volanu…
vw%20golf%20VI%20-unutra.jpg

Priča o kvalitetu izrade, završne obrade i primenjenih materijal je veoma kratka: sve je bez zamerke urađeno, sve na svom mestu , rečju onako kako smo od Folksvagena očekivali.

Novina je, kao što rekosmo, novi dizel agregat zapremine 2.0 litra, komon reil sa 140 ks. Zamenio je stari sa pumpom brizgaljkom, koji je, ako izuzmemo brutalnu snagu, zbog buke koju je stvarao i konstantnog „režanja”, više nervirao nego oduševljavao. Novi radi tiho i kultivisano, skoro kao benzinac, vuče odlično već od 1.700 obrtaja, bez turbo rupe i takav ostaje do gornje granice od nešto iznad 4.000 o/m. U kombinaciji sa pomenutim DSG menjačem pravo je zadovoljstvo voziti ga. U modu D nešto je tiši, neosetno menja svih šest brzina koje se očitavaju na displeju kokpita, dok je u modu S osetno živahniji i prebacuje u višu brzinu pri nešto višem broju obrtaja motora. Najagilniji je kada se menja ručno pomeranjem palice napred – nazad. Tada je sve u rukama vozača i do izražaja dolazi brzina prebacivanja i moć dizel agregata koji vuče bez prekida do iznad dozvoljene granice obrtaja i pokazuje da je 140 „konja” sasvim dovoljno i za jurnjavu auto - putem. Golf IV bez problema dostiže brojku od 200 km na brzinomeru (maksimalna brzina mu je 207 km/č), a ubrzava iz mesta do 100 km za samo 9.2 sekunde. Najviše pruža sladokuscima brzine u međuubrzanjima kako na auto - putu, tako i na lokalnim drumovima kada samo malo jači pritisak na pedalu gasa prosto katapultira „šesticu” i zalepi putnike za naslone sedišta. I, što je mnogo važno, i ovakav način vožnje nećete platiti na prvoj pumpi. Golf troši minimalno. Čak i pri forsiranoj vožnji, po našoj računici trošio je ispod sedam litara na 100 kilometara.

Sve u svemu, u Folksvagenu su zaigrali na sigurnu kartu: ništa spektakularno, ništa revolucionarno, ali sve uređeno i doterano za korak bolje od dosadašnjeg. Da li će to biti dovoljno primamljiv mamac i za kupce videće se. Što se modela koji smo vozili na testu tiče, njegova cena je 28.535 evra, sa automatskim menjačem, ali i svim ostalim dodacima poput dvozonske automatske klime, ABS - a ESP - ija, alu felni, tempomata, kožnog multifunkcionalnog upravljača, itd.
Tehnički podaci:

Karoserija četiri vrata, četiri sedišta
Dimenzije d/š/v 4.199/1.779/1.479 mm
Motor 4 cilindra komon reil dizel
Zapremina 2.0 litra
Snaga 140 ks pri 4.200 o/m
Maks. obrtni moment 350 Njutnmetara
Pogon na prednje točkove
Menjač šestostepeni DSG
Maksimalna brzina 207 km/h
Ubrzanje 0 - 100 km za 9.2 sekunde
Zapremina prtljažnika 350 lit.
Prosečna potrošnja 5.4 lit.(fabrički podatak


Preuzeto sa : Politika.rs
 
Član
nista narocito zadnji kraj auta je odvratan unutrasnjoost nije cemu al eto ko sto bi rekle bosnje nek je Golf :D
meni je beze nevrijedi tih para
 
Član
vozi sam se u 6ci,2.0 tdi ne znam dal mu ijedno auto moze prici ,sto se tice nejgove klase,auto leti ,kida asvalt,unutrasnjost odlicna,meni auto perfektno!!! samo su u stopke ogroman -
 
Golf nikad nije bio auto,tvrd,neudoban,pa koga god pitas,sto golf,kaze pa eto jeftini dijelovi,to je
auto za nase sirotinje,ne samo nase...pa nek prica ko sta hoce,i nije mi jasno ovo su trebali uraditi prije 2-3 godine da bude redizajnirana sestica,a oni sad ovakvu sesticu izbace,pored focusa,pro ceeda,
astre,i10,308 itd nikad ne bih dao pare za ovo,jer ostali su jeftiniji,a iste kvalitete,ako ne cak i
bolji,a ostane ti para u djepu,jedino sto kod golfa valja je interijer,ali vala da je to presudno,meni
nije...i jos ne kontam ove nase po gradu uzme golfa sesticu,i onda kontaju joj ja lola,seljacka posla,kad
si lola,uzmi mecku,bengu itd...:cool:

Nek se vozaci golfa ne nadju u mom postu,samo me ova 6 totalno iritira,ne znam kako ih nije
stid reci da je ovo novi model!!!:icon_rolleyes:
 
Legend
Citam ove karakteristike, ubrzanje, duzina, sirnia, snaga, i gledam nesto mi fali u svemu tome.
A onako kao totalnog laika bas me eto zanima, obzirom da je ovo novi model i sve to, bas bas al bas me zanima koliko trosi litara ulja / predjenih kilometara, 1l, 2 ako ga nestisnes :lol::lol::lol::lol:
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
aaaaaaaaaaaaaa
gdje ces to reci pa golf je to ne potrosi ni decu na milion predjenih kilometara :)

jbte, ove Golfove ko da je Chuck Noris pravio :lol: kako su dobri :lol:
 
Član
hahaha...cuj ne prelazi 7 l, i to njima malo...hajd ako je...
po gradu (u tuzli) ce onda uzet 12 l...
a inace...bezze, nista posebno i revolucionarno...
@Astra: ima citroen odavno vec 2.0 HDi od 140 KS u C4, ima i Kia 2.0 CRDi od 140 KS...tako da ih ima dosta koji mu mogu primirisat i dobro ga otrest...
 
Legend
Faya_M5 je napisao(la):
hahaha...cuj ne prelazi 7 l, i to njima malo...hajd ako je...
po gradu (u tuzli) ce onda uzet 12 l...
a inace...bezze, nista posebno i revolucionarno...
@Astra: ima citroen odavno vec 2.0 HDi od 140 KS u C4, ima i Kia 2.0 CRDi od 140 KS...tako da ih ima dosta koji mu mogu primirisat i dobro ga otrest...

Mazda 3 2.0 CD 143 KS ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top