volan trese

volan trese

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imao takav problem na bmw e36, kugle lose bile...

na citroenu takodjer, ali kugle dobre, vec neki stabilizator lijevi los, pa je valjda to...
 
Član
leoncupra je napisao(la):
pa definitivno diskovi nisu ,..mjenjo gume neki dan, i ja na cestu kad ono opet isto itd...nije mi jasno felge imaju nekakve prstenove koje imaju lufta i hodaju na glavcini (a kad se uglave u felgu tad nista) sumnjam u to...jer felge su nakdnano stavljane bla bla...ko kaze da mogu bit seleni?..mozel bit nesto na volanu da ima lufta il amortizeri...il da promjenim felge
stavi neke obicne felge neka su dobre gume pa probaj tako mozda si nekad ti ili neko drugi udario jace u rupu na putu ili nesto cvrsto pa ti je pomotalo glavcinu za se i to desiti
 
Član
leoncupra je napisao(la):
...nije mi jasno felge imaju nekakve prstenove koje imaju lufta i hodaju na glavcini (a kad se uglave u felgu tad nista) sumnjam u to...jer felge su nakdnano stavljane bla bla...
Ti prstenovi kad se stave na glavcine moraju da stoje nepomicno, znaci moraju u bocu da ti pasu na glavcinu, a i feklga mora u bocu da stoji na njima.
Ako kazes da ti ti prstenovi setaju na glavcinama to ti je razlog sto ti trese volan milion%. Otidji negdje kod tokara nek ti napravi nove prstenove, tacno na mjeru na sve cetiri tocka i rijesices problem tresenja volana.
A to sto ti vuce auto u stranu ti je 100% do optike trapova tj. spure. Otidji u neku opremljeniju vulkanizersku radnju i provjeri optiku. Ako bude poremecena, nek ti pregledaju komplet trapove (kugle, krajnice, selene...), pa ako sta ne valja prvo to promijeni, pa onda uradi optiku.
 
Član
mtopic je napisao(la):
leoncupra je napisao(la):
...nije mi jasno felge imaju nekakve prstenove koje imaju lufta i hodaju na glavcini (a kad se uglave u felgu tad nista) sumnjam u to...jer felge su nakdnano stavljane bla bla...
Ti prstenovi kad se stave na glavcine moraju da stoje nepomicno, znaci moraju u bocu da ti pasu na glavcinu, a i feklga mora u bocu da stoji na njima.
Ako kazes da ti ti prstenovi setaju na glavcinama to ti je razlog sto ti trese volan milion%. Otidji negdje kod tokara nek ti napravi nove prstenove, tacno na mjeru na sve cetiri tocka i rijesices problem tresenja volana.
A to sto ti vuce auto u stranu ti je 100% do optike trapova tj. spure. Otidji u neku opremljeniju vulkanizersku radnju i provjeri optiku. Ako bude poremecena, nek ti pregledaju komplet trapove (kugle, krajnice, selene...), pa ako sta ne valja prvo to promijeni, pa onda uradi optiku.

Sve ti covjek napisa. Ti prstenovi sluze kao adapteri izmedju razlicitog promjera na felgi, i razlicitog promjera na glavcini, sarafi NE SMIJU da nose felgu, nego ta centralna rupa npr. Renault ima PCD (taj promjer) 60.1, a Fiat 58.1, kad bi stavljao felgu predvidjenu za Renault, treba ti adapter/prsten da smanji tu rupu na felgi sa 60 na 58 mm.
 
Član
Upravo sam zamjenio tockove, zadnje naprjed a prednje pozadi stavio.
Provozao i nestalo je drmanje i "jaje" efekt pri kocenju... sad je pitanje da'l felge ili gume..
Felge su balansirane 100% okej a nisu udarane krive itd.. phh
A da gume nove nema 2-3 mjeseca, potenza..
 
Član
Ne kontam kako sad to.. Kakve veze ima mjenjanje prednjih i zadnjih tockova, ako je sve 100% izbalansirano. Da je do balansiranja treslo bi stalno, a ne prilikom kocenja. Sto je veca brzina prilikom kocenja jace trese. Tako da i ja nesto kontam da su ipak diskovi. Ja u cetvrtak ostavljam auto na servis po ko zna koji put u nadi da ce strucno osoblje rijesiti problem.
By the way nermine neki dan mi puce nosac od armresta sto sam uzeo od tebe zimus, al rijeso sam problem za 38 km u servisu.
 
Član
nermin je napisao(la):
Isto ko i kod mene, samo ja nisam nista mjenjao :) kod mene na 90km/h trese ali naprjed nazad kao da se vozim na jajima, i malo na 30km/h. 99% sam siguran da je do diskova, auto ide pravo.
Zaustavljanje bez kocenja ne trese, garant diskovi nema sta drugo.

Jesu li vam tvornicke felge na autu?
 
Član
bpsycho je napisao(la):
Ne kontam kako sad to.. Kakve veze ima mjenjanje prednjih i zadnjih tockova, ako je sve 100% izbalansirano. Da je do balansiranja treslo bi stalno, a ne prilikom kocenja. Sto je veca brzina prilikom kocenja jace trese. Tako da i ja nesto kontam da su ipak diskovi. Ja u cetvrtak ostavljam auto na servis po ko zna koji put u nadi da ce strucno osoblje rijesiti problem.
By the way nermine neki dan mi puce nosac od armresta sto sam uzeo od tebe zimus, al rijeso sam problem za 38 km u servisu.

ma diskovi su ba to sto trese...neravni i oni prave problem...jer da je uvijek u voznji, mogo bi razmisljat o necem drugom, al posto je na kocenju, onda su samo oni...
 
Član
Kod mene nisu orginalne. Ja nedavno stavio OZ Palladio 16" 7,5 J. Ali meni problem postoji od prije felgi.
 
Član
i kod mene je bilo slicno,astra g 2000 god ,kupio nove felge i gume ,Goodyear 205/50 i OZ msw,izbalansirao ,opet nesto treslo,i jednom odem da mi skinu skroz tockove ,provjere ponvoe i stave ,nakon toga sve normalno.. valjda se nije dobro bilo uklopilo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top