volan trese

volan trese

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mtopic je napisao(la):
leoncupra je napisao(la):
Ti prstenovi kad se stave na glavcine moraju da stoje nepomicno, znaci moraju u bocu da ti pasu na glavcinu, a i feklga mora u bocu da stoji na njima.
Ako kazes da ti ti prstenovi setaju na glavcinama to ti je razlog sto ti trese volan milion%. Otidji negdje kod tokara nek ti napravi nove prstenove, tacno na mjeru na sve cetiri tocka i rijesices problem tresenja volana.
A to sto ti vuce auto u stranu ti je 100% do optike trapova tj. spure. Otidji u neku opremljeniju vulkanizersku radnju i provjeri optiku. Ako bude poremecena, nek ti pregledaju komplet trapove (kugle, krajnice, selene...), pa ako sta ne valja prvo to promijeni, pa onda uradi optiku.

hajd probam i to , pa javim....hvala ionako na objasnjenju , imam ja od jarana obicne felge cu uzet ista nam dimenzija i sve, pa probam , nebudel nista idem tom tokaru da napravi prstenove....a sto se tice optike bio sam na spuri , sve je to ok netaknuto...znaci ostaje sve na felgama
 
Član
ti prstenovi znaju biti problem,meni je to bilo kad sam stavio nove felge i prstenove,pa smo stavili nove prstenove i ne trese vise,sekundicu nekad na 160 170 al to skroz malkice.
 
ma izgleda da oni zajebaju svakog ne samo mene , al znam da nema na svim felgama aluminijskim ti prstenovi i nejasno mi u startu bilo kako ima malo lufta...kad im je uloga da popune taj prostor
 
Član
Procitaj ponovo sta sam ti napisao pa ces skontat mozda. Ne isplati se bas praviti razlicitu felgu za renaulta, fiata, i vw, nego napravi preveliku rupu, i onda prstenom odgovarajucim prilagodis je sebi (imao sam originalne prstenove na Borbet i Momo felgama).
 
Član
ma prstenovi 100%.de silo mi se isto kupio felge i mislio ma ne znaće prstenovi nista,a onda pode trest od 80 do 110,kasnije nista.odem balansirat kaze covjek ne moze bolje,odem kod drugog balansirat,i on mi isto kaze,odem čovjeku u visoko sto ispravlja felge i on ko iz topa pita me imas li piksne.odem kod tokara lik mi napravi piksne i kasnije nista
 
Član
Ja sam sve zivo pregledao/promjenio. Sutra jos idem da se pregledaju nabe (glavcine) i diskovi na oba tocka. Nadam se da ce sutra doci kraj mojih muka. :D
 
RJESIO sam stvar , prstenovi naravno , imali lufta , napravio tokar nove , auto ko iz tvornice sad...
momci Hvala na savjetima!...imate sarajke od mene
 
Član
ma ja prstenovi...kod mene je bio problem valjda sto su bili od nekog mekseg materijala nemam pojma pa se malo razvukli,elem sad je sve ok.
mada mislim da ti prstenovi s vremenom svi se malo ili rastegnu ili popuste tako da ih treba mozda mjenjati svake sezone,nisu bar skupi
 
Član
Kod mene diskovi zamjenjeni. Sutra idem po auto, pa na test drive da vidim kakav je osjecaj kad ne trese volan. :D
 
Član
znaci do diskova,kod mene su diskovi neravni,al kad kocim ne desava se nish,mozda se bude desavalo kad zamijenim plocice
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top