VL Turbo (HOLDEN)

VL Turbo (HOLDEN)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
tibor987 je napisao(la):
Mocna masina kompa....samo jel ti skup sport ako crkne koji dio, onda narucujes iz Australije ?

ovdje ima previse mehanicara sto su dileri sa djelovima iz japana/kine, svako je povezan sa nekim, gdje god odes imaju sve sto ti treba u izlogu a i mi imamo trgovine sa modifikacijama gdje god odes. Na nasim forumima ima oko 20,000 clanova i svako prodaje nesto polovno pa moze i tako. Najgore je kada ode motor onda moras sve preradivati i izadje skupo. Skupo moze biti i ako odes kod krivog mehanicara sto misli da zna a napravi totalno limun iznutra u motoru, i ako ga krivo tunujes na dynu i to skupo izadje. Najbolje je da uradis jednom i kako treba da odes kod skupog mehanicara nema veze koliko kosta ako hoces imati performance auto sto izdrzi dugo vremena. Sigurno sam potrosio oko $13,000 samo zato sto sam izaso kod raznih mehanicara, i eto jos moram potrositi jos oko 3 da ga podjem vozati ponovno. to je moglo davno biti gotovo da sam bijo pametniji i premlad sam bijo. Kada dodjem nazad u europu planiram napraviti neki Opel i morat cu sigurno odavde da donesem djelove ili iz njemacke skoro su isti kao vamo.
 
Član
Extra stroj-svaka cast samo tako nastavi-mozda i ti postignes 9-10,nije nista iskljuceno
 
Član
Kako si sredio sasiju za Nisanov motor? Dobro je sve odradjeno, svaka cast! Znas sta trebas ti to auto dovuci ovamo i bit ces medju glavnima na 402m ako ne i najbolji uz Edija i njegovog Audija! Respekt covjece!
 
Član
dobro dosao...auto je super i ima dobro vrijeme na 402...
@renault R-5: to su sve ti nazivi za razna trzista, Opel ima izvan evrope u Australiji i Americi Holden, u Britaniji Vauxhall.
Nissan isto tako ima Datsun u Americi za ista auta, a ima i Infiniti kao luksuznu marku...
Honda ima Acuru itd. to su sve marketinski trikovi koji su poceli 80-ih godina, zbog probijanja na trziste, jer nije se lako bilo u Americi probit pored Volvo-a, BMW-a i Mercedesa...
 
Član
addo je napisao(la):
Kako si sredio sasiju za Nisanov motor? Dobro je sve odradjeno, svaka cast! Znas sta trebas ti to auto dovuci ovamo i bit ces medju glavnima na 402m ako ne i najbolji uz Edija i njegovog Audija! Respekt covjece!

1987 Holden nije mogao nabaviti neki iz amerike motor niti su imali $$ pa su brzo iz japana narucili RB30, motor je isto kao u starog nissana R31, izasao je kao RB30ET (turbo) I RB3OE (bez turba). ako hoces staviti neki drugi motor mislim da trebas napraviti 2x braketa dole da moze stati. dosta ih vamo stavljaju od GTR RB26, oni udju bez ikakvih modifikacija sasije, sada je 2JZ-GTE od supre motor poceo biti popularan i to je naj jaci turbo motor na svijetu za sada. Moj sljedeci auto je sigurno supra.

Taj edi izlgeda brz jos kad vidim da ima normalne gume i vase staze na 400m nisu prepovane za prave utrke on je onda monster, kad bi ga stavio vamo isao bi jace. jedino ako stoperica nemjeri kako treba. Vjerujem da je napravljen u njemackoj i puno $$ potroseno. da li neko ima slike od njegovog motora i jel ima N20 nitrius ? da ga usporedim sa mojim sada hvala

Faya_M5 potpuno si upravu
 
Član
Respekt za Supru! Svaka cast! Nadam se da ce biti nesto od tog! Nek ti je sa srecom!
 
addo je napisao(la):
Kako si sredio sasiju za Nisanov motor? Dobro je sve odradjeno, svaka cast! Znas sta trebas ti to auto dovuci ovamo i bit ces medju glavnima na 402m ako ne i najbolji uz Edija i njegovog Audija! Respekt covjece!

dobrodošlicu novom članu i puno sreće u projektu želim! e nisam znao da i mi imamo auta koja idu ispod 10sec na 402m!! svaka čast tom ediju, mora da je neka opaka makina! jel taj momak na forumu, ima li gdje njegovo auto, slike itd.?!
 
Član
Peugeot 205 GRD 1.8 je napisao(la):
addo je napisao(la):
Kako si sredio sasiju za Nisanov motor? Dobro je sve odradjeno, svaka cast! Znas sta trebas ti to auto dovuci ovamo i bit ces medju glavnima na 402m ako ne i najbolji uz Edija i njegovog Audija! Respekt covjece!

dobrodošlicu novom članu i puno sreće u projektu želim! e nisam znao da i mi imamo auta koja idu ispod 10sec na 402m!! svaka čast tom ediju, mora da je neka opaka makina! jel taj momak na forumu, ima li gdje njegovo auto, slike itd.?!

Momak je iz Slovenije a na forumu nije a slikice imaju negdje, ja mislim sa 402street race u Banjaluci sto je bio!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top