Visina auta, zakonsko pitanje

Visina auta, zakonsko pitanje

Član
erol_brcak je napisao(la):
fazon je sto me juce taj zaustavio tik do tehnickog i kreno sa mnom do tam, nekih 50 m od mjesta gdje me zaustavio do tehnickog, nisam imao vremena ni zasta, zato od sad izbjegavam maks taj dio puta i idem preko precica :)

i slazem se sa Trizom i Igijem, go hard or go home, nista to digni sad, pred skup spusti, kako to, il stalno low il nikako :D

i koliko te kostala kazna?
ja nisam imo problema,ali tu sam i ja u tu grupu nizih auta.....
 
Član
Guma glavu čuva :lol:
Samo dizalica,i par ovih komada,imas 24 sata da sredis stvar http://www.pik.ba/artikal/2174500/optizeri-za-podizanje-auta-/
 
Član
kako pise u nasem zakonu...
maximalna dozvoljena visina lezeceg policajca je 12cm.
"rampa" na tehnickom (svakom!) je 12cm i to je za BiH zakon. ne znam sto pisete kako je u Njemackoj jer on ima problem u BiH.
osim toga,ako vec spustas auto onda ili kako treba (da varnici) ili nikako.
clan 7 stavka 4

jos se sjetih necega. jel znate vi sta se sve moze uraditi za 24h na autu :icon_question:
neko rece da imas 24h da odes na tehnicki...

:123:
 
Član
Mediteran je napisao(la):
kako pise u nasem zakonu...
maximalna dozvoljena visina lezeceg policajca je 12cm.
"rampa" na tehnickom (svakom!) je 12cm i to je za BiH zakon. ne znam sto pisete kako je u Njemackoj jer on ima problem u BiH.
osim toga,ako vec spustas auto onda ili kako treba (da varnici) ili nikako.

jos se sjetih necega. jel znate vi sta se sve moze uraditi za 24h na autu :icon_question:
neko rece da imas 24h da odes na tehnicki...

:123:

osim toga,ako vec spustas auto onda ili kako treba (da varnici) ili nikako.
Svaka cast :cool:
 
Član
sinisha92 je napisao(la):
Guma glavu čuva :lol:
Samo dizalica,i par ovih komada,imas 24 sata da sredis stvar http://www.pik.ba/artikal/2174500/optizeri-za-podizanje-auta-/


ima ba cojo gewinde
:icon_biggrin: :icon_biggrin:
 
Član
Mediteran je napisao(la):
kako pise u nasem zakonu...
maximalna dozvoljena visina lezeceg policajca je 12cm.
"rampa" na tehnickom (svakom!) je 12cm i to je za BiH zakon. ne znam sto pisete kako je u Njemackoj jer on ima problem u BiH.
osim toga,ako vec spustas auto onda ili kako treba (da varnici) ili nikako.
clan 7 stavka 4

jos se sjetih necega. jel znate vi sta se sve moze uraditi za 24h na autu :icon_question:
neko rece da imas 24h da odes na tehnicki...

:123:

Kralju :cool:, ev erole rece ti covjek kako i sta, to je to...;)
 
Član
I mene su nekada ljetos drndali kad me zaustave samo prijete ako se pocnem svadjati kao ides na tehnicki zbog visine,zbog crne haube,bucnog auspuha i ostalih gluposto i ja to sve lepo zapisem da vidim sta i kako uglavnom sto su ljudi prije pisali zakonskihttp dodje oko 12 cm sve ispod nije u skladu sa zakonom u bih te mogu da te iskljuce iz saobraacja jbg
:icon_cry::icon_mad:
 
Ne kontam neke,gewinde i jesu zbog fleksibilnosti u visini,a ne zato jer najvise spustaju..ima se uzeti jako "niskih" opruga na trzistu a onda furajte svaki dan istu visinu...Gewinde su prenstveno i izmisljene zbog tog dizanja i spustanja... ;)



:icon_confused: cemu navoj....
 

IGY

Član
navj je za picke, to se jednom navrne i ne odvrce :D
ja cak ove zime nisam odvrato nista, kako je tako je :D

znaci u pod i nek stoji tako, jer meni je auto furka non stop, a ne na nekom okupu da se svi ibrete kako je ovaj uopste dosao ovde ovako nizak, znaci ili kako treba ili nikako
 
Član
Eh ovih vala sto govore il nikako il spusti kako treba ... puu a kad sjebu dio na autu onda ceste krive i sl.

NEmam ja protiv nikog nista protiv, cak i sam volim kad je auto spusteno ...al brate necemo pretjerivati da covjek ima problema s policijom i sl.




Isto kao i s folijama , il kak treba il nikako .. i na kraju kad napisu jednu -drugu -trecu kaznu svi gule folije ....


cast izuzecima :D
 
IGY je napisao(la):
navj je za picke, to se jednom navrne i ne odvrce :D
ja cak ove zime nisam odvrato nista, kako je tako je :D

znaci u pod i nek stoji tako, jer meni je auto furka non stop, a ne na nekom okupu da se svi ibrete kako je ovaj uopste dosao ovde ovako nizak, znaci ili kako treba ili nikako

Zasto nisi kupio nize opruge,imas ih uzeti za manje novca nego gewinde....zasto ne dodjes na okupljanje sa autobusom ili na biciklu,ili sjedes s nekim pa dodjes ako ti je svejedno sta neko o tvom autu misli?
Erole,mogu te peglati za visinu auta jer se nemozes popeti na rampu na tehnicom,a ako ti vrijedi da te salju na tehnicki svaki put kad se jednom od njih digne a ti recimo krenuo sa djevojkom negdje u zelenilo,onda samo izvoli...
evo ti odgovorana pitanje u temi:
Po zakonu si kriv,a tvoja je volja ukusu cijena... :icon_smile:
 
Član
ma ako treba i puzit ce po asfaltu al je po mom cejfu a oni nek samo pisu...i za folije i ostalo...oni rade svoj posao mi svoj.samo mu reci nek pise pa ce pisati kaznu ako zna za sta je pise a 90 % njih se tovari za nesto sto ni sami ne znaju sta je ispravno..;)
 

IGY

Član
nermin suljagic je napisao(la):
IGY je napisao(la):
navj je za picke, to se jednom navrne i ne odvrce :D
ja cak ove zime nisam odvrato nista, kako je tako je :D

znaci u pod i nek stoji tako, jer meni je auto furka non stop, a ne na nekom okupu da se svi ibrete kako je ovaj uopste dosao ovde ovako nizak, znaci ili kako treba ili nikako

Zasto nisi kupio nize opruge,imas ih uzeti za manje novca nego gewinde....zasto ne dodjes na okupljanje sa autobusom ili na biciklu,ili sjedes s nekim pa dodjes ako ti je svejedno sta neko o tvom autu misli?
Erole,mogu te peglati za visinu auta jer se nemozes popeti na rampu na tehnicom,a ako ti vrijedi da te salju na tehnicki svaki put kad se jednom od njih digne a ti recimo krenuo sa djevojkom negdje u zelenilo,onda samo izvoli...
evo ti odgovorana pitanje u temi:
Po zakonu si kriv,a tvoja je volja ukusu cijena... :icon_smile:

Mislio sam da znas nesto oko ovih stvari, a u biti si totalni laik, nize opruge, i sta dobijem sa tim, vozim se ko u tabutu, za nize oprgue trebam kupiti i nize amortizere, sto na kraju dodze puno skuplje nego gewinde.... a za ovo drugo uopste nisi shvatio poentu, ja vozim auto za svoj cejf, ne za tudzi, sredzujem auto za sebe ne za druge, svi mi volimo da smo primjetni, stoga ne krijem da mi je drago kad neko kaze vidi mu ibize sto je dobra itd.....
 
Član
2 mjeseca si sastavljo auto, mali milion sarafa zavrno/odvrno...probio si nam glavu u drustvu sa pricama o gewindama i ljetnom kruzanju...A tek lowrider i RAFLA, kamaaaan ! :lol:

Ne bi ih ja skino taman kad bi mi ko K20 ponudio u zamjenu ! :lol:

Il zagewindano, il nikako...sjeti se samo moje face i usklika kad smo prelazili preko lezeceg, pa kad je zacegrljalo...nek izbija zagewindanost iz Honde ! (Lazo i "cakloca" u "gewinde smislu") :lol:;)
 
Top