Visina auta, zakonsko pitanje

Visina auta, zakonsko pitanje

Eto, na drugi dan vozanja patos auta odma na vanredni tehnicki me lik odvede.

Nisam se mogao ni popet na onaj k, ovaj na tehnickom reko policajcu kao u fazonu pokidate ce dzabe auto, al mu moze dat papir da auto nije po tehnickim propisima i na osnovu toga mi moze oduzet saobracajnu.

Na kraju mi je frajer samo kaznu za opremu napiso i reko kao u fazonu ja cu te pustit, al pazi se dalje, bar malo da ga dignem da ne upadam u oci (nema sanse)

pitanje sad glasi, kako ostali lowrideri deveraju sa tim, po kojem zakonu me mogu skenjat, pitam policajca koja je dozvoljenja visina, kaze "neam pojma".

Ja cu imat uskoro racun od gewinde sa njemackim TUV, znaci da sam u dojclandu mogo bi ladno atest radit, al posto je Bosna karina onda vjerujem da mi to i nije od neke pomoci.

Mogul se te gewinde kod nas kako atestovat? Imal ikakvog nacina da budem legalno nizak, jer auto je tehnicki skroz ispravno.

POMAGAJTE!
 
Član
Drot ne zna koja je dozvoljena visina ali te ipak posalje na tehnicki? :icon_question:
 
joj spamera hljebe :icon_biggrin: de radije neki savjet, problem je ozbiljne prirode, imal kod nas uopste zakon o visini auta?
 
i po tüvu ti stoji dozvoljeno kolko ih zavrnut mozes...obicno se mogu jos zavrnut od dovzvoljenog na dole...u austriji je cini mi se najniza tacka 11cm od zemlje da mora bit...ili 9 slagacu te sad...neznam tacno...uvijek ti na tüvu pise kolko je dozvoljeno al mozes dalje jos na svoju ruku...
 
Tehnicki je zakonski sine stavio na visinu ( mislim valjda bi tako trebalo biti do koje max moze auto naici ) i to ti je to izmjeri vidi mada ja mislim nisu iznad 10 - 11 cm nikako, u mene je astra bila lip nije mogao naici a da se nesavije i to su tolerirali 3 puta tako da nije bilo problema. A cim nenaidjes kako treba tehnicki si neispravan i drot te moze peglati on ima zakonsko uporiste tj taj tehnicki koji ti nisi mogao posjetiti.
 
Početnik
Ne moze ti drot pisati kaznu zato sto si prenizak, nego te uputi na vanredni tehnicki koji moras obaviti u roku 24 sata...u tom roku ti odvrnes gevinde, podignes auto, odes na tehnicki gdje utvrde da ja auto tehnicki ispravno, odneses tu potvrdu u policiju i onda opet zavrnes auto u pod...i sve tako haha :D
 
Član
I usput nema u zakonu propisana ta visina automobila samo visina (krov i to)
A drugog nema;)
A kazniti te MOZE jer ne mozes proci tehnicki pregled (ocekuj kazne uvjek ako ti s eto nastavi desavat)
Tako da vidi koliko je potrebno da s emozes popeti na to sranje i gotovo!
 
ja kad sam zadnji put reg, zelenog Golfa imo sam belaja na tehnickom, frajko je poso na valjke, lupi prednji kraj i kaze: Haj ti, boga ti :lol::lol::lol::lol:
 
Auhuh a meni polugice od mjenjaca oko 4-5 cm, a ne dize mi se vala 3 centa auto nikako, to je mnogo velika rupa u blatobranu, kme :/
moram vidjet ovo sto oggy prica, ako imam rok od 24h zakonski eh to mi se svidja, nije nikakav problem navrnut prednje navoje par centi i sutra opet dole.

Fala ljudi, to su mi te info koje trebaju, ako zna ko jos sta nek pise ;)
 
Član
zavisi od tehnickog do tehnickog,na nekom su sine i do 14-15 cm,a na nekim su manje,na nekim ih skoro nikako nema,ja na jednom tehinckom nisam mogao na sine naici i samo slikaju auto i dobio papir i to je to.

mislim da je oko 11-15 cm po nekom zakonu,u AT je 11 cm najniza tacka auta,u njemackoj cini mi se 15cm.
a kod nas ne znam da li ima ista o tome u zakonu
 
Top