VIDEO: Divljaju po cestama u skupocjenim jurilicama

VIDEO: Divljaju po cestama u skupocjenim jurilicama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bilosto je napisao(la):
ne trebaju zaraditi, nego trebaju biti pametni!



ali ovi sigurno nisu pametni
ovo su tatini sinovi koji nemaju ni trunke pameti u glavi
on more imat silne skole ali kupljene sigurno
otkud njemu sa 20 godina tolika lova za tako auto
pa brate mili cale dao a sta oni koji nemaju cace njima netriba ni zivit

to govorim iz vlastitog iskustva
jer imam puno poznanika u zg koji su cacini sinovi
i koji se ku...... sa cacinom lovom jer je njegov caca bogatas
pa kad idemo negdi kaze kako nemas para
sidne u svog BMW-a 530 xd i ode (20mu godina)

nemam nista protiv oni koji imaju para jer bi svako tijo imat
ali brate mili zaradi ih pa kupi kola a ne da se ku..... cacinim parama


sori za rjeci ali ponilo me
akop sam nekog uvredijo nek proba oprostit ja samo iznosim svoja iskustva
 
zdravko je napisao(la):
bilosto je napisao(la):
ne trebaju zaraditi, nego trebaju biti pametni!



ali ovi sigurno nisu pametni
ovo su tatini sinovi koji nemaju ni trunke pameti u glavi
on more imat silne skole ali kupljene sigurno
otkud njemu sa 20 godina tolika lova za tako auto
pa brate mili cale dao a sta oni koji nemaju cace njima netriba ni zivit

to govorim iz vlastitog iskustva
jer imam puno poznanika u zg koji su cacini sinovi
i koji se ku...... sa cacinom lovom jer je njegov caca bogatas
pa kad idemo negdi kaze kako nemas para
sidne u svog BMW-a 530 xd i ode (20mu godina)

nemam nista protiv oni koji imaju para jer bi svako tijo imat
ali brate mili zaradi ih pa kupi kola a ne da se ku..... cacinim parama


sori za rjeci ali ponilo me
akop sam nekog uvredijo nek proba oprostit ja samo iznosim svoja iskustva

eto ja sa jedan od njih kojem je Stari kupio autoo..i sad sam ja najgori.jel?tu grjesite nisu svi isti..kupio bi ja sebi auto bilo kakvo sa svojim parama,al otkud..ja radim kod starog i nekad kod strica..zaradim sebi nesto i uzimam na auto sto mi treba..a caca mi je kupio autoo..
ja nemam sad da zaradim oko 5-6hiljada da kupujem..al nisam kriv,jbg..al ustvari sto je uvjerljivije..
to je ovaako bilo..
nagradna igra i dobijem golfa 5..imao sam 17 za mjesec trebao puniti 18godina..kakva sreca za mene,sa mojim listicem je dobiven golf..al nemogu ga na sebe prepisati nego na starog..i kad sam napunio godine i polozio vozikao sam golfa a otac neko starije auto..al i stari ga je vozio ponekad..mada njega nije bilo briga,zeli da se ja sprovodim..on bi i fiću vozio al da ja imam..i nakon nekog vremena kad sam malo uhvatio,trazio sam sto jace..golf bio SDI i slabo ide..i mi prodamo golfa i odlucimo se na passata..kupimo ga..i ostane nam novca jos..al oko 10hiljada stari je iskoristio u posao i to je to..nisam neki bas da sam bogatas..al spasila me nagradna igra..uglavnom ja sad vozam passata al i stari..al posto on neide puno,kako se kaze u "kurvanje":lol: vecinom je u mene i na meni je..i radim na njemu sta ja hocu..zato ja se ne kurcim toliko autom..i svi u gradu znaju kako sam ja dosao do njega..
ima ih ljubomorni kad dodem autom po zensku pred skolu,ili kad ja dodem..al na to se ne obazirem..imam svoj zivot..:icon_smile:
 
Član
Ja kad sam dosao ovdje na forum docekao me je komentar kako zatamljene audije vozaju samo debili i mafijasi... Sto znaci da se polako navikavas na prozivke black devil.....:lol:

Kao prvo, ne vidim zasto je bitno ko je na koji nacin dosao do nekog auta, da li ga je ukrao, dobio, zaradio... Bitno je da on to auto posjeduje, a ako je u njegov posjed dosao na neki krivudav nacin to samo govori da je uradio nesto sto ne moze svako... Zato mislim da sve ove price vuku korjen iz velike ljubomore...
Druga stvar je ta sto svi kritikujete to sto momci vozaju auta koja su im roditelji kupili, uzivaju odredjene privilegije na racun roditelja i td... Pa sta je tu nenormalno? Zar vi ne biste svojoj djeci pruzili sve sto mozete?

I sto mi je jos cudno... Postoje ljudi koji divljaju, upadaju u kriticne situacije, prave probleme cestom... Takve ni ja ne volim, ali ove price kako neko vozi m6 ili nesto slicno 200 auto putem i kako je to nesto nenormalno... Ma dajte, ja garantujem da bi svako od ovih ko je kritikovao ove momke poprilicno stisnuo da se nadje za volanom njihovih auta... Mislim da je vazno razlikovati ljude koji voze brzo i one koji divljaju...

I za kraj samo da zakljucim, da sam ovdje kroz par tema koje sam procitao, vidio samo da su ljudi puno ljubomorni na druge zbog auta, novca i moci... Ne vidim razloga da nekog zabrinjava sto neko drugi divlja negde bog zna gdje sa autom svog oca... Velika vjerovatnoca je da bi ti isti momci divljali i sa slabijim autima, samo tada ne bi dospjeli na tv i u teme ogovaranja....

Bas mi smeta globalizacija problema i trpanje svih u isti kos... Nisu svi koji voze dobra auta neodgovorni i divljaci, nisu svi debili i mafijasi, nije nista lose i cudno ako neko vozi auto koje su mu roditelji kupili, nije nista cudno da se neko qrci sa dobrim autom i nije nista cudo da ga drugi zbog toga mrze i zavide mu, ali je bezveze da to toliko pokazuju.....
 
e bas o tome i govorim Sina..ili neko vice gledaj ga ima auto a u kreditu..
pa jebotee,nije nase da komentarisemo koje u kreditu..
licno ja ako budem imao novca,svome djetetu cu pruziti maximum..jer njegovo je da uziva u mladosti,a stari npr koji su presli 50 godina da sjede kod kuce malo izadu u setnju itd..:lol:
ja imam zasto i da postujem svog oca i mater do kraja zivota..nikad mi nisu rekli ne..jedino kad se bas nema,al ja razumjem..znam da sam ja njima sve u zivotu..jedini sin..kao sto je svakom roditelju njegovo djete..
i zele da mi pruze najbolje..
 
Početnik
black, mislim da se generaliziranje nije napravilo na nacin da se uvrijede svi kojima su roditelji kupili automobil... nije u tome poenta, nego je u kur*** pojedinaca koji su dobili automobil iz istog tog razloga, dakle iz kur***... ono, vidi sta sam sinu kupio! lijepo sto si podijelio s nama istoriju kako si dobio svoje auto, ali zaista ne vidim razloga sto bi se ti u bilo kojem momentu ovdje trebao "pravdati" i objasnjavati... mislim da se ovdje nista nije odnosilo na "normalnu" raju kojoj roditelji kupuju automobile, nego da se odnosi na one koji imaju automobil iz bijesa - ako se razumijemo! ne znam sto si se pronasao u prici, ali ajd...

ode prica malo u drugom smijeru, no... moja prijateljica je poginula kad nam je bilo 19 godina jer joj je tata uzeo BMW kad je polozila, pa je ona malo vozila... mislila da zna... pravila se vazna... pravio se i njen stari vazan, da moze jaranima da kaze kako je on svojoj jedinici kupio bengu... et... sad ni benge, ni jedinice... strasno! to je ono najgore, jer se takve stvari dese... nije neko sa 20 godina dovoljno zreo da zna voziti jako auto...

i nije uvijek dobro, sve ono sto mogu...

kazete negdje: zar ne bi svako od vas kupio svom djetetu sve sto pozeli... (parafraziram, da me ne hvatate za rijec)... evo, ja ne kupujem svom djetetu sve sto pozeli iako mogu da joj kupim sve i jos malo vise... vidis, ne pada mi na pamet da joj sa 18 godina kupim bilo sta sto ima vise od 60 konja... zasto da mene boli glava i da se ja sekiram kad ona izadje, a vani pocne padat snijeg... zasto da mi se noge presjecaju svaki put kad cujem idiota kako daje gasove na magistrali, pa da kontam da nije ona, da se ne trka s nekim... nisam budala! je, rajt, nemam sina, pa kontamo da zensko i nece takve stvari radit, ali ko ce je znat... (mozda je na mene hahahaahah)

pruzite djetetu maksimum ljubavi, a ne para... nije maksimum u tome da mu date auto u ruke i da radi sta hoce, nego je u tome da od njega napravite covjeka. nisam ja mozda uspjela, mozda necu nesto ni popraviti u ovih jos par godina sto je kod mene, ali bar sam joj pri ruci u svakom momentu! no, to je sad vec digresija na temu...

da se vratim na "maksimum ljubavi, a ne para". kada se djeci puno daje, a posebno kada se daje bez potrebe, onda djeca odrastu u bjesnu mladez, kojoj nista nije dovoljno i koja nema nista za cime zudi. ako je sa 18 dobio najbolji automobil u raji, koliko dugo ce on biti zadovoljan i sretan svojom novom igrackom samo da je vozi i gleda? relativno kratko! nakon toga pozeljet ce vise, a to vise nece biti novi automobil - jer vec ima najbolji - nego ce biti adrenalin... njemu stalno fali adrenalina i on ga stalno trazi u svemu sto radi, a to je tako tesko dostici kada nemas nista sto zelis i za sta se boris... eee, o tim divljacima pricamo ovdje, to su ti divljaci koji ugrozavaju ljude na cesti... on ce radi svojih 10 minuta vriske, ugroziti 20 drugih ucesnika u saobracaju... da li ga treba opravdavati? da li treba s njim izjednaciti onoga koji je dobio polo za rodjendan?

a ovo sto sina kaze, da bi svi vozili brzo da imamo priliku... hmm, da svi smo bar jednom vozili pravo brzo... vidjeli smo sta je to i kako je "dobro"... pitanje je da li smo bili u mogucnosti da sagledamo koliko je zaista dobro ili je u stvari opasno... ja sam imala pasata, mislim 110 konja ili 'vako nesto (ne znam ja to), vozila po autoputu i po grdelickoj klisuri 180-190 km/h, odvezla tuzla-skoplje (sa granicama i naplatnim i pis-pauzom, sve skupa) za 6.5 sati... strasno! to sam uradila jednom i nikad vise! super je bilo, nemam rijeci... odlicno, jedno 5 puta u makazice uletjela, pretekla sve ko mi se nasao na putu, ma milina jedna nevidjena...

hm... da li zaista milina?! ugrozila sam sebe, ugrozila sam tonu drugog svijeta na cesti, a zasto?! zato sto sam htjela da stignem na party... kako glup razlog!!!! da sam poginula, pisalo bi: poginula u pateticnom nastojanju da stigne na party... bez veze!

javne prometnice nisu za nabijanje adrenalina... u najboljem slucaju vozaca kazni policija...

znaci, da sumiram ovu - jos jednu u nizu - ponjavu... mislim da ni jedan komentar nije bio usmjeren ni protiv jednog djeteta kojem je tata kupio automobil i koji ga vozi tako da postuje i sebe i druge, nego upravo na racun onih koji misle da su kupovinom automobila dobili na poklon i pravo na prvenstvo prolaza na svim prometnicama, a tako i pravo na gazenje prolaznika, ugorozavanje drugih, nekaznjeno krsenje propisa i tako dalje...


erol_brcak je napisao(la):
ja bi da imam imprezu isao na stazu,dakle pametan sam,ali nemam impreze,kako to?
:):):icon_biggrin:
hmm... slab pokusaj... ajde probaj opet, mozda ti uspije... :lol:
 
Član
Daj ajde više ti dugi postovi napišite knjigu pa možda zaradite koju paru sa strane lol .. činjenica je da voziš ti auto sa 60 ili 260 konja možeš upast u ista sranja, a ovi sa više konja uglavnom i imaju serijski više airbagova i slične sigurnosne opreme, to je što se tiče toga.

Neki ljudi full vole auta, vožnju, motore ...a nekima je to samo prijevoz od točke A do točke B , ja sam među onim prvim kao i svi vi ovdje, inače nebi bili tu, i da vam netko da porsche-a takvog svi bi vi malo stiskali gas po autoputu 160-180-200-220.. to tud najmanje,.. ovo su samo priče
 
Super Moderator
Sina je napisao(la):
Ja kad sam dosao ovdje na forum docekao me je komentar kako zatamljene audije vozaju samo debili i mafijasi... Sto znaci da se polako navikavas na prozivke black devil.....:lol:

Kao prvo, ne vidim zasto je bitno ko je na koji nacin dosao do nekog auta, da li ga je ukrao, dobio, zaradio... Bitno je da on to auto posjeduje, a ako je u njegov posjed dosao na neki krivudav nacin to samo govori da je uradio nesto sto ne moze svako... Zato mislim da sve ove price vuku korjen iz velike ljubomore...
Druga stvar je ta sto svi kritikujete to sto momci vozaju auta koja su im roditelji kupili, uzivaju odredjene privilegije na racun roditelja i td... Pa sta je tu nenormalno? Zar vi ne biste svojoj djeci pruzili sve sto mozete?

I sto mi je jos cudno... Postoje ljudi koji divljaju, upadaju u kriticne situacije, prave probleme cestom... Takve ni ja ne volim, ali ove price kako neko vozi m6 ili nesto slicno 200 auto putem i kako je to nesto nenormalno... Ma dajte, ja garantujem da bi svako od ovih ko je kritikovao ove momke poprilicno stisnuo da se nadje za volanom njihovih auta... Mislim da je vazno razlikovati ljude koji voze brzo i one koji divljaju...

I za kraj samo da zakljucim, da sam ovdje kroz par tema koje sam procitao, vidio samo da su ljudi puno ljubomorni na druge zbog auta, novca i moci... Ne vidim razloga da nekog zabrinjava sto neko drugi divlja negde bog zna gdje sa autom svog oca... Velika vjerovatnoca je da bi ti isti momci divljali i sa slabijim autima, samo tada ne bi dospjeli na tv i u teme ogovaranja....

Bas mi smeta globalizacija problema i trpanje svih u isti kos... Nisu svi koji voze dobra auta neodgovorni i divljaci, nisu svi debili i mafijasi, nije nista lose i cudno ako neko vozi auto koje su mu roditelji kupili, nije nista cudno da se neko qrci sa dobrim autom i nije nista cudo da ga drugi zbog toga mrze i zavide mu, ali je bezveze da to toliko pokazuju.....

P O T P I S
 
Član
@Bilosto-bilo....:icon_biggrin::

Sve sto ti pricas ja shvatam, ali sve to ima i drugu stranu... U potpunosti se slazem da vecina djece koja dobijaju brdo para od roditelja odrastu u bjesnu mladez, koja ce tragati za adrenalinom u mnogim negativnim stranama... Ali ima i bogatasa koji su normalna raja... Najgori su oni koji odjednom dodju do velikih para, ljudi koji imaju i koji svojim znojem zaradjuju nisu sigurno bijesni...

Opet dodjoh do toga da se neko kurci jer ima... Ne vidim ni u tome nesto neprirodno... Ljudi koju su uspjeli zaraditi novac, sigurno ce biti ponosni na to... Neko ce opet reci mnogi su ukrali, ali i to je samo ljubomora i ne prihvatanje stvarnog stanja, odnosno ispoljavanje kompleksa i svog neuspjeha... Jer gledano sa moje strane, ja radim za sebe, ako neko ima vise jer je ukrao, boli me uvo, meni je vazno da ja sebi mogu priustiti sto mi treba, a sto drugi imaju vise to je njihov uspjeh, a ne moj gubitak...

Gledaj sad drugu stranu tvoje taktike odgajanja (moj cilj, opet ti pokazati da nije nista samo bijelo ili samo crno).... I sa 60 konja se moze divljati, to nije do auta, vec do vozaca, a lose sto je u tih 60 konja je to, da ako se pocne divljati, ponekad ce koji konj vise, spasiti glavu iz makazica...

Sto se tice ovog tvog putovanja i 5 makazica... Tu ne vidim nista normalno uzbudljivo... Mislim da je poprilicno bolesno reci da je zadovoljstvo biti u makazicama... Ko tako razmislja neka se igra ruskog ruleta i imace isti adrenalin, a nece druge ugrozavati... Mene licno privlaci G sila, to mi pruza adrenalin, kad zakucam auto do poda, a on fino povuce, to je za mene nesto fino u voznji.... Osjecaj velike brzine je isto ok, ali nemam ni zelje ni volje upasti u makazice i preticati kad je gusto... Opet taj tvoj put nema neke veze sa brzom voznjom na auto putu, jer tvoja voznja je slalom, a ne sprint....:lol: Salim se, ali mislim da je manje opasno nagaziti na auto putu, nego biti na suprotnoj traci na obicnom putu gdje je velika koncentracija vozila...

Da i ja sumiram bar nesto, jer ovako mogu u nedogled... Vi ste napali na one koji imaju dobra auta, sto su im starci kupili, jer divljaju, a niko nece priznati da mnogi i sa slabijim autima divljaju, jer bi se to djelimicno i na vas "napadace" odnosilo...

Evo jos jedan licni primjer... Lik vozi auto od vrh 1000 KM (prastari bmw 3 stock, tuning jedino je hrdja...) i pretice sleper, drugi sleper mu ide u susret, a on popusti gas, da vidi sta ce ovaj i suprotnog smjera, covjek valjda pocne kociti i prikolica mu pocne zanositi i onda se frajer sa bmw-om nekako provuce kroz makazice... To je za mene dno od vozaca, a ovi sto divljaju po auto putu su samo neizivljeni momci, koji zele isprobati svoju novu igracku....
 
Početnik
sina... mislim da pricamo o istim stvarima, samo sto ja malo vise generaliziram, jer je lakse govoriti o stvarima kada su generalizirane (u svemu postoji izuzetak)... na zalost, divljanje po ulicama je zaista stereotipizirano, pa taman i da ga provodi samo mala sacica djece koju opisujemo i ti i ja, dovoljno je da se pripise cijeloj grupi...

pogresno si shvatio moju ironiju vezanu za pet makazica, a takodjer i sve ono sto si shvatio kao napad na one sa dobrim automobilima... nije napad na dobre automobile, nego na nezrele, neozbiljne i bezobzirne vozace... samo je kontekst cijele teme oko dobrih automobila, pa se jednostavno prica oko toga zavrti - no, i dalje je vise generalizirana...

no... nemam namjeru ponovno objasniti, niti davati nove argumente...

zalosno je samo sto aludiras da su drugi ljubomorni na nesto... zar je nemoguce govoriti o necemu i davati negativnu ocjenu, a da nije poriv ljubomora? bespotrebno je praviti takvu vrstu insinuacije!

pozz...
 
Član
Ono sto sam ja skuzio je da obicno ljudi koji ne znaju voziti, najvise se boje brze voznje. Znaci oni likovi koji te voze po propisima al urade toliko gluposti da se ti saseres. I kad oni iz te perspektive razmisljaju o nekome ko vozi brzo, naravno da misle da je to ekstra opasno, jer su oni smotani, pa bi njima bilo fakat opasno. Ja iskreno kad vozim brzo, vozim radi svog uzitka, nikad necu ganjati npr. vrijeme Sarajevo - Mostar i zbog toga brzo voziti, nego cisto zbog malo adrenalina. Mogu voziti 5 minuta ono superbrzo i onda opet usporim i vozim kao i svi drugi. Kod nas je raja prisiljena da divlja po cestama, zbog nedostatka neke adekvatne staze za hajcanje. I to je tako...
 
Član
neko spomenu da imaju bolju sigurnosnu opremu,jer su jaca auta....nije meni zao onog ko vozi 200+ kmh nego onog koji vozi do ogranicenja,u autu koje kosta par hiljada i od sigurnosne opreme ima samo nadu da ce njegovi refleksi i mogucnosti bit dovoljno brzi da izbjegne pogibiju,kako svoju,tako i svoje porodice,male djece i slicnog...onaj sto pogine od velike brzine je za mene debil,ne sazaljevam ga nego ga osudjujem...zao mi je nevinih ljudi,pogotovo djece...radi se o tome da momci koji voze ta auta na pogresan nacin ispoljavaju potrebu za dokazivanjem,a najgore od svega je sto nece bit kaznjeni...ne smeta meni ni bogatstvo,ni moc,ni auta,ni imanja,smeta mi nepravednost,ak je kriv slozi mu kaznu kao sto bi i meni i nekom tamo petom il desetom...a on ce proc nekaznjeno jer me babo,tata,otac sjedi u parlamentu il tako nesto...nek vozi i bmw-a,nek vozi i audija,al nek se ne klinchi tamo gdje zbog njegove greske drugi mogu izgubit zivote...i ja volim i adrenalin,i znam se pocupat s nekim na cesti,al to je sve do 60-70 i kocnica,spustim na 50 i to je to,i to se rijetko desava,ak se i desi onda je kad nema nikog...a vozit 250,pa cak i na autoputu je van svake pameti...al eto,dok bude takvih bice i smrtovnica nevinih ljudi,bice intervencija hitne pomoci,cesto uzaludnih...tuga i zalost...
 
Član
bilosto je napisao(la):
zalosno je samo sto aludiras da su drugi ljubomorni na nesto... zar je nemoguce govoriti o necemu i davati negativnu ocjenu, a da nije poriv ljubomora? bespotrebno je praviti takvu vrstu insinuacije!

Da se ovdje kritikovala brza voznja, ne bi bio tatini sinovi brzo voze ili bogatasi brzo voze ili vec kako je ko naveo... Ljudima smeta sto ovi mogu da rade sta im je volja, a ovi sto divljaju to i rade zbog toga da napakoste onima koji se na to loze...

Ti kazes da si po nekoj klisuri vozila 180-190km/h, svako od clanova ovog foruma se moze pohvaliti nekom slicnog gluposcu, ovi momci su vozili 250 auto putem i snimili... Sto je za mene podjednako... Da li bi ti isto to napisala sto si napisala da je ovdje komentarisan tvoj video voznje kroz tu klisuru, da ne uzmem u obzir da si vozila neko cudo od 350 ili vise konja...

Svako ima svoje misljenje, samo je glupo kritikovati nesto sto i sami radimo ili bismo radili da smo na mjestu onih koje kritikujemo...
 
VR6Boki je napisao(la):
Ono sto sam ja skuzio je da obicno ljudi koji ne znaju voziti, najvise se boje brze voznje. Znaci oni likovi koji te voze po propisima al urade toliko gluposti da se ti saseres. I kad oni iz te perspektive razmisljaju o nekome ko vozi brzo, naravno da misle da je to ekstra opasno, jer su oni smotani, pa bi njima bilo fakat opasno. Ja iskreno kad vozim brzo, vozim radi svog uzitka, nikad necu ganjati npr. vrijeme Sarajevo - Mostar i zbog toga brzo voziti, nego cisto zbog malo adrenalina. Mogu voziti 5 minuta ono superbrzo i onda opet usporim i vozim kao i svi drugi. Kod nas je raja prisiljena da divlja po cestama, zbog nedostatka neke adekvatne staze za hajcanje. I to je tako...

Upravo!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top