Vectra B 2.0 dti vs Peugeot 406 2.0Hdi vs Alfa 156 jtd

Vectra B 2.0 dti vs Peugeot 406 2.0Hdi vs Alfa 156 jtd

Član
pa moj glas ide za alfu zbog vise razloga, prvenstevno dizajn odlican, kako enterijera tako i exterijera, drugo motori jako dobri 1.9jtd, a hoce dosta dobro i potegnuti.. sto se tice servisa nisu pretjerano skuplji u odnosu na ostale...ma ja bi je kupio kad vidim instrument tablu heh
 
Član
Opel dizel samo iznad 2005. Sa tim motorom 20 dti imo sam veoma lose iskustvo(ja bi ga obisao u sirokom luku jer neznas kako je auto odrzavano a to ti je najbitnija karika)
Alfa.........
Pug od mene +. Burazer mi ima 406 sw 2.0 130 ps. Udoban auto ide dobro, 4 godine kod njega i ama bas nikakav problem nije imao.
Al sve zavisi opet, sa polovnjacima se nikada nezna;)
 
Član
pa od svih opelovih dizelasa, ovaj 2,0 dti najvise hvale
mana je pumpa koju repariras za par stoja i to je to...nema zupcastog, nema drugih vecih nedostataka
 
Član
edoze je napisao(la):
pa od svih opelovih dizelasa, ovaj 2,0 dti najvise hvale
mana je pumpa koju repariras za par stoja i to je to...nema zupcastog, nema drugih vecih nedostataka

bas tako. mada ih hoce hrdja malo napasti. jer nisu full-pocincani, nego samo djelimicno.

dijelova imas u Apotekama, po cijeni zvakacih guma.

Ali Alfa je ALfa :)
 
Član
Zeran je napisao(la):
edoze je napisao(la):
pa od svih opelovih dizelasa, ovaj 2,0 dti najvise hvale
mana je pumpa koju repariras za par stoja i to je to...nema zupcastog, nema drugih vecih nedostataka

bas tako. mada ih hoce hrdja malo napasti. jer nisu full-pocincani, nego samo djelimicno.

dijelova imas u Apotekama, po cijeni zvakacih guma.

Ali Alfa je ALfa :)

zadnji rubovi znaju bit problem cak i na ovim vektrama, sto se, ako na vrijeme uradis, zavrsi za manje od 100KM
to sto ljudi gledaju godinama pa rub struhne skroz pa im to bude investicija od par stoja, to je druga stvar
 
Član
Ma neznam sta bi ti rekao vozim 156, da ima mana IMA, vozio sam g1, g2 gti,g3 tdi, ocaviju tdi, ali od svega ALfa je 100% najbolja za voznju vozim se sa osmjehom ;)
 
Član
jarane ovdje ti niko nije objektivan . Svi hvale svoga konja. Mislim da je na tebi odluka sta ces uzeti.
 
Član
Nisam vozio nijedno od ovih auta niti znam koje je bolje samo znam da mi Alfa 156 tako perverzno dobro izgleda da bi vjerovatno bila moj izbor :icon_biggrin: .Po lijepoti malo sta se moze mjeriti sa Alfom.
 
Član
Vektru nemoj da razmatraš kao ozbiljnu opciju.
406 i 156 su dobra auta, svako na svoj način...406 je prostran, komotan, udoban, 156 je manja ali ima i ona svoje pozitivne osobine...HDI i JTD dva ponajbolja dizelska motora na tržištu...za razliku od opelovih dizeleša....kasnije je i sam opel preuzeo fiatove 1.3 i 19 jtd motore...
 
Član
Imam Vectru u porodici 2.0 di,onaj obični motor,od 82 ks,evo već nekih 8 godina,osim redovnih servisa i mjenjanja guma i disk pločica,nikada ništa.Pali i vozi,na satu ima sada oko 400 hiljada ja mislim.Limarija savršena,grama hrđe nema na sebi,samo što je nedavno zadnji lonac mjenjan,ovog pojela hrđa. Toliko o lošim Vectrama.
 
Član
vectru bih eliminisao, nije se proslavio ni motor ni limarija, jedina prednost je nesto jeftinije odrzavanje i NI JEDNA vise.

Alfa - odlican motor, dizajn, limarija, osetljivo podvozje (viljuske su problem)

Peugeot - isto kao alfa, samo je udobniji, komforniji i nesto kvalitetniji po mom misljenju.

p.s. Alfa ima No.1 motor od ova tri.
 
Član
Moj bi izbor bi bio 406 , jer je dosta prostraniji i udobniji od Alfe a ima bolji motor i limariju od Vectre , a usput i dobro izgleda , zahvalan za održavanje a i stari 2.0HDi je nepoderiv , posebno u verziji 66kw , bez FAP-a i plivajućeg zamajca.
Po mom mišljenju , idealan porodični auto u svakom pogledu.
 
Top