Vece mlaznice na dizne, turbo i ostalo

Vece mlaznice na dizne, turbo i ostalo

Ovako kolege imam jedno pitanje ako je neko nekad radio pa da mi malo pomogne. Znaci imam u planu da uzmem mlaznice 0.216 za dizne na mom afn motoru. E sad kako I sta dalje kad ih kupim je l mora ponovo na stelovanje bos pumpe posto imam u planu stavljanje turba od PD 130ks I te 0.216 mlaznice I ponovni remap, je l se ti paramteri bos pumpe resavaju remapom ili moram ici kod bosiste I koliko od prilike uzima bosista sto to sve namesti. Hvala svima :D
 
Ako ces samo uloske mijenjati vadis svoje dizne i nosis ih sa 0.216 uloscima kod bosiste da ih prepakuje. Njegovo je samo rastaviti,pregledati sve da je ok,ubaciti i nastelati uloske. Samo nemoj nekom dundjeru jer te dizne otvaraju 220/300 bara tj dvije faze.ako budu pritisci uredu i sablon spricanja (mora biti magla,ni pod razno konstatan mlaz ili kapi onda su ulosci banana)poslije toga neka ih ostavi minutu dvije na pritisku tik prije otvaranja da provjeri kapaju li.
Ako bude sve uredu sa diznama onda kupi nove podloske,poravnaj i ocisti sjediste dizni i montiraj.
Ako nemas sav potreban alat (kontra izbijac sa nastavcima za dizne,alat za ravnanje sjedista i ostalo(kljuc 17,19 za metalna crijeva dizni) prepusti nekome strucnom jer znaju nekad stvarno zaglaviti da se jedva izvade.
Pumpu nema potrebe dirati ako ces odmah poslije toga na remap.
Ako imas VCDS i neces odmah na remap onda mozes malo pojacati gorivo ("cekicanjem" pumpe i pracenjem kolicine na VCDS-u ali to je cigancenje)
Turbo sa 96kw PD motora pase na saraf sa izduvnom granom, jedino downpipe ne znam pase li i mozda mala modifikacija boost crijeva.
Ako sve to uradis po ps- promije i i vakum crijeva i crijeva preljeva dizni.
Cijene kod solidnog bosiste su ti oko 10km po dizni (kontrola,prepakivanje i stelanje) barem ja toliko naplacujem
Turbo oko 350-450km odlicno stanje
Remap kod "garaza" tunera cca 200km
Srdjan je onaj kome bi ja otisao da je moje auto ali budi spreman i platiti
Crijeva i ostale sitnice (pivo koje,hrana,podloske itd itd) 60tak km
PS: prosao sam ovo na svoja 4 auta cak i mnogo extremnije stvari i na par od musterija i drugova.
Moja savjet bi ti bio i da malo ispuh otvoris radi blagog smanjenja EGT-a,izgubit ces malo momenta na niskim ali lakse ce se razvrtavati u visoke.
Ako budes montirao polovan turbo razradi vnt mehanizam i sarafe poluge vakum ventila posto ces je na remapu mozda morati zavrnuti pola kruga krug
Ako jos sta treba mozemo preko pm-a ili vibera
 
Hvala drug :D kontao sam preko kolege s foruma naruciti mlaznice za dizne s ebaya a turbo da potrazim ovde i majstor moj da mi to sve namesti i u Rumu na remap a sto se izduva tice imam samo mali lonac na sredini i na kraju protocni lonac. Ostavi mi broj u pm da se mozemo čuti ako gde zapnem :)

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Zamolio bi Branka, kako se provjerava taj pritisak od 300 bara ta druga faza rada dizni, hvala
 
Član
Evo moj kolega ima jettu afn motor je stavio
Stavio je dizne 0.250 i imo je turbo od pd 130ks i mapu
Na valjcima mu izbacilo 163 ks auto ke ubijo
Al medavmo mu se razletio turbo i sad je kupio od pd 150 pa sad slaze to
Pa cekamo kako ce to bit
Uglavnom sve radje prije provjeri pa stavi jer inace nedaj boze da nesto bude onda ti je veci trosak 2 puta radit isto
Al po meni mozda bolje nac 0.250 ako si u mogucnosti jer nije ih tesko nac a dosta je velika razlika od 0.216

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Evo moj kolega ima jettu afn motor je stavio
Stavio je dizne 0.250 i imo je turbo od pd 130ks i mapu
Na valjcima mu izbacilo 163 ks auto ke ubijo
Al medavmo mu se razletio turbo i sad je kupio od pd 150 pa sad slaze to
Pa cekamo kako ce to bit
Uglavnom sve radje prije provjeri pa stavi jer inace nedaj boze da nesto bude onda ti je veci trosak 2 puta radit isto
Al po meni mozda bolje nac 0.250 ako si u mogucnosti jer nije ih tesko nac a dosta je velika razlika od 0.216

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Jesi gledao koliko su ulosci od Firada?
Imas 30% 50% 80 % 90% vise goriva?
Nisam odavno gledao cene drugar mi je nesto jeftino prosao sa firadovim uloscima za 1,9tdi prosle godine sada se ne secam koja je cena bila iskreno ... znam da nije puno skuplje bilo od dizni sa Al oznakom polovnih sa obzirom da kupujes nov proizvod



Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Top